Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Layla
Śro Lis 25, 2009 19:28
Przygarnij wacika...
Autor Wiadomość
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 15, 2007 08:51   

albinoski... :)
do dziś bardzo ciepło wspominam moją maleńką Iskierkę - słodką albinoskę... i jej cudowne czerwone ślepka.

pierwsza szczura, którą poznałam osobiście, była albinoską. potężna, ogromna Dżuma.

potem w zoologu wypatrzyłam albinoskę dla siebie. Agrafka mieszkała ze mną krótko, ale bardzo się lubiłyśmy.

heh... od czasu, kiedy Iskierka odeszła, marzę o albinosku...
na pewno przyjdzie czas :)
 
     
zona
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 15, 2007 08:55   

Kompletnie nie wiem o co chodzi z tymi albinosami, ja je uwielbiam i zawsze mam przewagę białego w stadku.;]
No bo czy te oczy mogą kłamać?



A to białaski interwencyjne:


I Sepsa, która u mnie została:


Brać ludzie albinosy, są przekochane, prześliczne i w ogóle prze.;]
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 09:19   
   Zwierzątka: ......


No to napiszę i ja. Białaski z banera Krwiopij to jak większość wie moje Waciki, stąd też nazwa akcji, akcji przypominającej o tym, że na adopcję czeka wciąż masa szczurków, w tym mnóstwo albinosów. Sama nie myślałam nigdy o albinoskach, nie podobały mi się, wolałam kapturki, kapturka też szukałam po śmierci Kropeczki, znalazłam śliczną małą kapturcię u Krwio właśnie, ale nie była sama, towarzyszyły jej dwie małe białe kuleczki. Wiedząc, że moge wziąć więcej niz jedną, zdecydowałam się wziąć do pary jedną albinoskę, jednak los chciał inaczej, kapturka rozkochała w sobie Izabelę i ja ją jej odstąpiłam, zostały albinoski, więc wzięłam obie. Nie mogłam zrezygnować, urzekły mnie juz na tych pierwszych zdjęciach, które wstawiła Krwio.
W drodze z Warszawy opiekowała się nimi moja mama, dzwoniła co godzinę żeby powiedzieć jakie cudne mają futerka, jak śmiesznie śpią. Teraz kocha je cała rodzina. Bo jak ich nie kochać, sa takie śliczne:




Białe puchate błyszczące kuleczki, rosną jak na drożdżach i mają wspaniałe charakterki.
Albinoski z interwencji to rodzina moich wacików, tak jak i cała reszta ogonków.
Możesz mieć swojego wacika, pomyśl, one czekają na pomoc.
Przygarnij albinoska :)


P.S
A ja moich oczywiście nie zamierzam oddać, one maja tylko reklamować akcję, bo sa takie urocze i fotogeniczne, a co niech beda sławane :mrgreen:
I jeszcze jedno, co do oczu czerwonych, mamy teraz 4 szczury i tylko jeden ma czarne oczy :wink:
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
krwiopij 
członek SPS



Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 57
Skąd: Łódź/Lublin
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 12:30   
   Zwierzątka: 2 jamniki, 2 i pół kota + przeróżne podrzutki..


Super jesteście! Tyle fotek i ciepłych słów w tak krótkim czasie, gratuluję. :mrgreen:

PALATINA, Ty też robisz prześliczne zdjęcia. Pamiętam fotki któregoś z Twoich chłopaków na drewnianej ławce, chyba na działce. Cudne były. Jeśli jeszcze gdzieś je masz, możesz pokazać innym. Trudno o lepszą reklamę. ;)

Żeby ułatwić sprawę, podaję linki to tematów, w których można znaleźć waciki, które wciąż czekają na dom (wszystkie przebywają obecnie w Warszawie).

U Arbor Vitae przebywa:
- 5 kilkumiesięcznych, młodych samiczek,
- 1 malutki samczyk (do oddania za ok. 2 tygodnie),
- 3 malutkie samiczki (z tego samego miotu).
http://sps.forall.pl/viewtopic.php?t=779

U evci116 przebywają:
- 2 kilkumiesięczne samiczki (nr 1 i 3)
http://sps.forall.pl/viewtopic.php?t=778

U apsy przebywa:
- 9 młodych samczyków
http://sps.forall.pl/viewtopic.php?t=768

U ajlii i jubu przebywają:
- 2 dorosłe samce (oceniane na ok. 1 rok),
- 2 kilkumiesięczne samce (6-8 miesięcy),
- 5 młodych samców (ok. 4 miesięcy),
- 1 młody samczyk (ok. 2 miesięcy),
- 3 młode samice (ok. 4 miesięcy).
http://sps.forall.pl/viewtopic.php?t=776

Na Woli przebywają:
- 1 dorosły samiec (ok. 1 rok),
- 2 ok. półroczne samce.
http://sps.forall.pl/viewtopic.php?t=766

Gdyby podane przeze mnie informacje nie pokrywały się z rzeczywistością, proszę o uaktualnienie!

Przypominam też wszystkim o tanich kastracjach! Wystarczy 20 złotych, żeby wykastrować samczyka i podarować mu możliwość zamieszkania z dziewczynami. :)

Co do czerwonych oczek - tak, albinoski widzą gorzej i mają delikatne oczy. Nie można wystawiać ich bezpośrednio na ostre słońce lub świecić prosto w pyszczek latarką. Poza tym albinosy mają nieco słabszy węch i mogą być trochę bardziej niezdarne i ciapowate niż pigmentowane szczury. Mimo to opieka nad nimi wcale nie jest trudniejsza! Albinosy świetnie sobie radzą, a ich drobne słabości nie są przeszkodą nie do ominięcia. To przecież nie ich wina, że ktoś pozwolił im przyjść na ten świat właśnie takimi... Trzeba dać im szansę. :) Ja już dzisiaj jadę po własnego wacika! :mrgreen:
_________________

 
 
     
H. 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2925
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 14:35   Orulec .. :*
   Zwierzątka: doge


Oj świetny temat :) Podpisuje sie pod nim obiema rękami (:

Po pierwsze - albinoski zdecydowanie mają swój niepowtarzalny urok (: - są strasznie mięciutkie i puchate :mrgreen: uroczo kiwają się na boczki łapiąc ostrość :) I wydaja sie być takie niewinne patrząc na Ciebie swoimi ślepkami (:

Albinoski są wyjątkowe i w żadnym wypadku nie wolno ich z tytułu wyglądu lekceważyć, czy tez dyskryminować!

Zachęcam tych, którzy jeszcze mogą do pomocy i ratowania z interwencji wlasnie albinoskow!

Czyż nie chwytają Was za serca prześliczne Wacikowe zdjęcia od Krwiopij i calej reszty userow ?
Na pewno! :)

A tutaj KLIK!, mój nieomal rudzielec Oruś (: xD

PS. No wlasnie .. Ora jest biala, ale tym drugim kolorem to wrecz rudawa :P Ale slicznie lsni i jak juz mowilam ma mięciutkie i puszyste futerko <3
Ostatnio zmieniony przez H. Pon Paź 22, 2007 21:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 14:48   
   Zwierzątka: ......


Hally napisał/a:
uroczo kiwaja się na boczki lapiąc ostrosc

no to jest czysty odlot, moja Pixi wystawia się z drzwiczek klatki i jak majtek na maszcie rozgląda się na boki. Tiksi ruda tez tak robi, ale wacik wygląda przy tym zupełnie rozbrajająco, kiwac potrafi sie nawet jedząc, wtedy pilnuj etak czy się niekt nie skrada żeby zabrać jej kąsek.
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
H. 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2925
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 15:20   
   Zwierzątka: doge


helen.ch, oj no dokladnie :D ze mnie to sie smieja, ze czasem to juz sama sie tak kiwam :P W kazdym badz razie - widok wart ujrzenia :mrgreen:

O tak .. te ich oczka i wszystko z nimi zwiazane jest jednak urocze (:
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Sob Cze 16, 2007 12:36   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Sama przygarnęłam albinoskę z interwencji (Czika się zowie) i jestem bardzo, bardzo zadowolona =) =) albino to była moja 2 samiczka, a 3 szczurek w ogóle, jakiego miałam :) :) Gdy tylko śliczne waciki zobaczyłam po raz pierwszy, blisko 3 lata temu, od razu się w nich zakochałam =) a te oczka! cudowne są! =) =)

Moje albinoski były ze wszystkich ogoniastych najbardziej przymilne i odważne =) =) [i najbardziej spasione ;D]

Obecnie mam 2 albino - Czikę i Kadę (rexa) i zdecydowanie nie zamierzam zrezygnować z białych futrzastych elementów w moim stadku :) :)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
krwiopij 
członek SPS



Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 57
Skąd: Łódź/Lublin
Wysłany: Sob Cze 16, 2007 14:35   
   Zwierzątka: 2 jamniki, 2 i pół kota + przeróżne podrzutki..


Cóż, co prawda Jego Wysokość Król Szczurów Fredryk I nie jest najlepszą reklamą dla wcikowej sprawy (ma uszkodzone oko, zdeformowane uszy, sporo blizn, brakuje mu końcówki ogonka, nie znosi być dotykany i gryzie :twisted: ), ale i tak bardzo się cieszę, że jest u mnie i kocham go mimo wszystko. :lol1: Bez obaw - reszta wacików jest sporo sympatyczniejsza i wygląda dużo lepiej. :usmiech:
_________________

 
 
     
H. 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2925
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob Cze 16, 2007 15:43   
   Zwierzątka: doge


Off-Topic:
krwiopij, ale to jest wlasnie jego urok :D
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob Cze 16, 2007 16:05   
   Zwierzątka: ......


krwiopij, ofoć Jaśnie Pana Króla please :)
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
krwiopij 
członek SPS



Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 57
Skąd: Łódź/Lublin
Wysłany: Sob Cze 16, 2007 16:55   
   Zwierzątka: 2 jamniki, 2 i pół kota + przeróżne podrzutki..


Może jak merch wpadnie w odwiedziny, uda się zrobić kilka fotek. Ja niestety nie mam aparatu... :-P Ale Fredryk nie wygląda zbyt zachęcająco, więc nie wiem, czy w ogóle powinnam pokazywać go w wacikowym temacie - jeszcze ludzi odstraszy. :lol1:
_________________

 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 16, 2007 17:21   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Wrzucam w takim razie kilka wygrzebanych starych fotek moich białych:

Marunia



Benjamin


Marunia poczochrany, w trakcie mycia się:


I biała dziewczynka - Jolka




Jeremiś


Chyba na razie starczy :mrgreen:
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Sob Cze 16, 2007 17:52   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


krwiopij, ale to jest "prawdziwy", dostojny szczur ;D mi się strasznie spodobał, gdy go zobaczyłam =] takiego albino sama mogłabym mieć :D

Moja Kada:

na trawce:

http://img454.imageshack....29/kada1dx0.jpg

podczas "skanowania terenu" ;P czyli ustalania ostrości ;) (uwielbiam jak to robią :D )

http://img106.imageshack....45/kada2go5.jpg

ziewa :]

http://img118.imageshack....adaziewaby4.jpg


Czika:

zdominowała moją Milę ;P

http://img118.imageshack....8/czika1ye2.jpg

"ale ja muszę zobaczyć co ty tam podgryzasz!" ;P

http://img238.imageshack....8/czika2gp5.jpg
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
zasadzkas 



Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 1214
Wysłany: Sob Cze 16, 2007 20:57   
   Zwierzątka: dobermanka


Mam świeżo adoptowanego labinoska z interwencji, półrocznego. Jeszcze nie ma zdjęć, ale ma imię, które doskonale to tłumaczy: Munio Strachajłło :roll: Adoptowałam kapturka od Ajlii, która powiedziała mi o sytuacji albinosków, a, że serce mam miętkie a klatkę sporą, to wzięłam. Nie żałuję wcale, choć całe oswajanie przed nami. Facet jest prześliczny, napędził mi stracha tym kiwaniem, bo nie wiedziałam o ostrości widzenia, jest zrównoważony, choć się boi, nie gryzie, nie wariuje.
Przygarnij wacika, naprawdę warto :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 12