Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Layla
Śro Lis 25, 2009 19:28
Przygarnij wacika...
Autor Wiadomość
krwiopij 
członek SPS



Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 57
Skąd: Łódź/Lublin
  Wysłany: Czw Cze 14, 2007 22:17   Przygarnij wacika...
   Zwierzątka: 2 jamniki, 2 i pół kota + przeróżne podrzutki..


Trudno powiedzieć, co sprawia, że tak niewielu ludzi chce przyjąć do swojego domu albinoska. Większość wybiera czarno-białe kapturki, agutki, husky, a białe czerwonookie ogonki zostawia mrucząc pod nosem, że „na pewno ktoś je przygarnie”. Jedni twierdzą, że boją się tych dziwnych, czerwonych oczu. Inni, że mama ma do nich uraz i nie pozwala. Jeszcze inni nie mówią nic, ale skutecznie się wykręcają, jeśli zaproponować im adopcję takiego szczurka.

Na szczęście są też tacy, którzy przełamali wątpliwości i opory (bądź w ogóle ich nie mieli) i adoptowali właśnie albinosa. Lub nawet dwa! :) Czy żałują? W żadnym razie! Przecież czerwone oczka są śliczne jak rubinki, czyste puszyste futerko przypomina watę (stąd pieszczotliwa nazwa: waciki :) ) i takie są rozbrajające, kiedy kiwają się z boku na bok, gdy coś obserwują. Są równie mądre i kochane co inne szczurki, a to, że po spacerku pod szafką wychodzą trochę przyszarzałe, to przecież nic nie szkodzi… Spójrz na swoje stadko – czy nie brakuje jeszcze jednego, białego szczurka wtulonego w futerka Twoich pociech?

Kolejne szczurki z interwencji znajdują domy. Z czasem sytuacja albinosów staje się coraz bardziej dramatyczna. Ładnie umaszczone, ciemnookie szczury szybko wyprowadzają się do nowych opiekunów. Zostają same białaski, a każdy dzień zmniejsza ich szansę na szczęśliwą adopcję.

Na nowe domy czekają wciąż kilkutygodniowe maluchy, dorosłe samice i samce (w tym kastraci). Przejrzyj ogłoszenia, zastanów się – i przygarnij wacika. Warto. Jeśli nie wierzysz, posłuchaj tych, którzy już to zrobili. Rzuć okiem na zdjęcia. Któż mógłby się im oprzeć? :)

Inspiracją do poruszenia tego tematu była dla mnie helen.ch, która wzięła ode mnie dwie białe dziewczynki: Fiszkę i Pixelka. Oto link do ich tematu: http://forum.szczury.biz/...fed5134b3e1dd5f Zajrzyj, jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości. ;) Zapraszam wszystkich, którzy przygarnęli albinoski do dzielenia się swoją radością - i fotkami! :P

Jeśli nie możesz przyjąć pod swój dach żadnego ogonka, ale chcesz pomóc – wklej do swojego podpisu banner z linkiem do tego tematu. Do wyboru są dwa. Wystarczy skopiować podany pod obrazkiem kod i wkleić go w odpowiednie miejsce w profilu. UWAGA! Wklej cały kod, ciągły, bez entera w środku.


Kod:
[URL=http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?p=67431#67431]
[img]http://img381.imageshack.us/img381/8813/przygarnijwacika01sw3.jpg[/img][/URL]



Kod:
[URL=http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?p=67431#67431]
[img]http://img523.imageshack.us/img523/9536/przygarnijwacikaxi5.gif[/img][/URL]
_________________

Ostatnio zmieniony przez falka Śro Paź 22, 2008 10:18, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 14, 2007 22:24   

Matko... :shock: Jak zobaczylam tytul tematu to az sie przerazilam ze helen chce oddac jedna z dziwczynek... :| Cale szczescie ze to cos wrecz przeciwnego. :wink: Banerek juz wkleilam na dogo i forum mojego wydzialu. :mrgreen:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
krwiopij 
członek SPS



Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 57
Skąd: Łódź/Lublin
Wysłany: Czw Cze 14, 2007 22:59   
   Zwierzątka: 2 jamniki, 2 i pół kota + przeróżne podrzutki..


Nie, helen.ch na pewno swoich księżniczek nie odda. :lol1: Za to pomoże troszkę w szukaniu domów innym wacikom. :)

Na zachętę wklejam kilka fotek albinosków, które krócej bądź dłużej mieszkały u mnie. :)

młode albinoski uratowane z laboratorium – przywiozłam do Łodzi aż 12… :)


Waciki Heleny we własnych osóbkach :)

Żeby nie było, że hipokrytką jestem – jednego albinoska już miałam, a jutro jadę po samczyka z interwencji. :P
_________________

 
 
     
Savash 



Dołączyła: 26 Mar 2007
Posty: 232
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 14, 2007 23:07   
   Zwierzątka: 5 ciu szalonych chłopaków ^^ pies i koty


Jak możne nie chcieć albinoska??? Kocham mojego Greeba nad życie. Jest biały jak płatek śniegu. :serducho: :serducho: :serducho: :serducho: :serducho:
_________________


2004-2006 Szczypulinek - najukochańszy
 
 
     
nev!
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 15, 2007 00:45   

ja już wyjaśniałam sprawę Angelsdream - w moim przypadku są dwa przeciwskazania: moja mama nie akceptuje czerwonych oczu, a poza tym mam wrażenie, że one cierpią, bo je bolą oczy od słońca...
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 01:15   

Ja mam w domu dwa waciki, z których jedna jest albinoską, a druga jest srebrnym kapturem - tyle, że kapturek widać tylko na przyciemnionych zdjęciach ;)
Faktycznie, nie bardzo rozumiem, jak można nie chcieć albinoska i jak albinoski mogą się nie podobać, bo ja od kiedy zobaczyłam pierwszego czerwonookiego potwora chorowałam na te szczurki.
Ale jak wiadomo - każdy ma prawo wyboru...
 
 
     
nev!
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 15, 2007 01:21   

słuchaj, mi akurat osobiście czerwone oczy u szczura nie przeszkadzają wizualnie, ale pozostaje kwestia cierpienia zwierzaka, nie wiem czy dałabym radę się nim odpowiednio zająć - jeśli ma wrażliwe oczy na światło, bym go chyba w ciemnicy jakiejś trzymała, żeby go nie bolały...
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 01:23   

nev!, wystarczy nie świecić mu w oczy latarką i wszystko jest okej ;)
Szczurki i tak w dzień właściwie głównie śpią, a gdy biegają po pokoju, to też często po ciemnych zakamarkach.
Ja osobiście nie zauważyłam, żeby moje waciki miały jakikolwiek problem z powodu koloru oczek.
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 01:23   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


nev! napisał/a:
jeśli ma wrażliwe oczy na światło, bym go chyba w ciemnicy jakiejś trzymała, żeby go nie bolały...


nev!, to nie jest aż tak skrajne. Żadnemu zwierzęciu nie wolno przecież świecić ostrym światłem po oczach. Z albinoskami jest podobnie. Po prostu trzeba zachować umiar i rozwagę, ale nie należy przesadzać i popadać w skrajności.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 01:47   

Mam dwa szczury z jasnymi oczamy (rubinowe) i "problem" nadmiaru swiatla rozwiazalam nakryciem klatki od gory kocem. Chlopaki nie wciagaja nazbyt koca bo nie robia gniazd, a wyraznie im sie to spodobalo ze maja teraz taka mega nore a nie tylko domki. Od frontu normalnie pada im do srodka swiatlo z okna, a wieczorami jak swiece sztuczne swiatlo maja przyjemny polmrok. :)
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 07:48   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Ja doskonale rozumiem, że można nie chcieć albinosa.
Sama nie chciałam! Nienawidziłam białych szczurów!
Ale zostałam przymuszona niejako, tzn emocjonalnie zaszantażowana - "Albo weźmiesz 2 z laboratorium albo umrą lada dzień". Wzięłam i nigdy nie żałowałam.
Za to zakochałam się w białasach :serducho:
Miałam już 6. Obecnie są u mnie 2 :wink:
Bardzo polecam. To wspaniałe szczury i zasługują na miłość jak każde inne!
Wiem, że fajnie wziąć szczura o ciekawym umaszczeniu, ale czasem warto odpuścić, zrezygnować z tego co się samemu chce na rzecz tego, co jest dobre dla takiego niekochanego "brzydkiego kaczątka" :wink:
 
     
gryzaj 



Dołączyła: 06 Sty 2007
Posty: 97
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 08:34   

WARTO DODAC, ZE ICH OCZKA SWIECA TYLKO NA ZDJECIACH!!

a oto moje dwa cudne labinosy

Rokfor - zarlok i leniuch. na spacerze najchetniej schowalby sie pod moja bluzka i spod niej nie wychodzil :]



Sniff - jeden z najsympatyczniejszych naszych szczurkow. chetnie przyjmuje mechransko , nie bije sie z innymi szczurkami. taki szczur bezkonfliktowy :D



Troche wspolnych zdjec:



TYLKO JEDYNY I NIEPOWTARZALNY LABINOS DA CI MOZLIWOSC OGLADANIA SNIEZNYCH KUL W LATO!!! :mrgreen:
_________________
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 09:28   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


A to mój najukochańszy albinos, Marunia (niestety juz śp. Jego pysiol jest też w moim avacie)



Czy można nie pokochać albinosa?! :mrgreen:
Czy nie jest piękny?!
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 15, 2007 09:32   

A ja spośród 8 szczurków mam aż połowę czerwonooką. Kiedyś nie przepadałam za takimi oczami, ale po Kawci zakochałam sie na zabój. Są cudowne! I przecież nie kochamy ich za oczy czy futro, tylko za ta wspaniałą szczurza naturę, za charakter. :)
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 09:49   
   Zwierzątka: ogony


nev!, w temacie o anatomii szczurzej ktoś (pituophis?) wyjaśniał, że wystarczy nie trzymać malucha w bezpośrednim słońcu i nie świecić latarką. Jeśli postawisz klatkę w zaciemnionym miejscu, w czasie spacerków w dzień umożliwisz chowanie się w ciemne miejsca, a wieczorem nie będziesz stosowała jaskrawego światła, to wszystko będzie ok.
Moim zdaniem najsympatyczniejsze światło, ze wszystkich żarówek dostępnych w przeciętnym sklepie, dają żarówki energooszczędne. A do tego mama nie będzie krzyczeć, że nie oszczędzasz światła :) Te żarówki zużywają dziesiątki razy mniej prądu aniżeli tradycyjne.

A co do oczu... A cóż w nich złego. Chyba bardziej się można przestraszyc oczu dark ruby, gdy szczurek jest w ciemnym miejscu i źrenice błyskają mu czerwono.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.36 sekundy. Zapytań do SQL: 13