Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kastracja samca - kiedy pomoże, a kiedy nie?
Autor Wiadomość
zywym_trudniej 
Po prostu Marta



Dołączyła: 30 Lis 2006
Posty: 679
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 18:22   

Layla, ja już podjęłam decyzję o kastracji Gucia, w tym tygodniu najprawdopodobniej czeka go zabieg, również nie gryzie ludzi, ale ze szczurami to już zaczęło być nieciekawie. Nie jest jako tako agresywny, ale wszczyna bójki, przez to że gwałci samce w stadzie, a nie każdy sobie na to pozwoli. Ja mam wrażenie że ma na tym punkcie już obsesję, nie potrafi się opanować nawet w trakcie posiłku, na wybiegu, w transporterze czy gdziekolwiek indziej. I to prawie non stop. W tej chwili do czasu kastracji mieszka sam i widać że stado odetchnęło, a ja mogę spać nareszcie spokojnie w nocy nie słysząc ciągłych pisków i wrzasków. Jednym słowem pełna harmonia. Pewnie po kastracji, skoro z niego taki ogier, trafi do samic ;)
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 29, 2008 18:27   

Layla napisał/a:
Myślicie, że ciachać?
My, Vissnia myślimy, żeby ciachać bez obaw i zbędnych wyrzutów sumienia.

Argumenta:
- bardzo tłuste i pomarańczowe futerko to zawsze sprawa "wybujałych" hormonów, a to źle.
- Ludwik jest wiecznie spięty, poziom stresu ma ciągle podwyższony, a to źle.
- ciągły stres, drażliwość, lękliwość czy agresja wywołane hormonalnie przeszkadzają samemu zwierzęciu. Jego stosunki stadne są zaburzone. Mnie wetka powiedziała, że takie zwierze jest "nieszczęśliwe", w sensie, że te nieprawidłowe relacje są dodatkowym stresem. A to źle. :mrgreen:
- Stały stres fatalnie wpływa na zdrowie: serce, ukł. immunologiczny, trawienny itd.
- kastrowałam dwa szczury i wiem jak ich życie się zmienia na spokojniejsze. Zawsze będę doradzać kastrację w takich wypadkach, bo widziałam jak chłopcy odkrywają na nowo radość zabawy ze stadem, radość ze wspólnego iskania się, biegania. Benek szczególnie był takim mrukiem/bucem/drechem, a teraz... niech Olimpia wam powie jak się bawi, jak mizia.
- kastracja oznacza stratę oby jąder produkujących hormony. Jest to nie tak duża strata, jeśli zyskać można normalne spokojne i wyluzowane życie. Co jest ważniejsze?

[ Dodano: Pią Sie 29, 2008 18:31 ]
Aaa, jeszcze jedno.

Kastracja nie zmienia osobowości. Oba moje szczury powróciły do stanu sprzed problemu hormonalnego.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 20:30   

U mnie kastrowane były 3 samce, z czego tylko jednemu to nie pomogło. Jest to Ojej, ale on ma coś z głową bardziej niż z hormonami. :wink: Gizmo stracił jajka dla towarzystwa, chciałam "zlikwidować" stado samic, więc Gizmo był przejściowym ogniwem - mając jajka mieszkał z chłopakami, potem odjajczony z dziewczynami, a po śmierci ostatniej z samiczek wrócił do stada samców. Wydaje mi się, że brak u niego jajek bardzo dużo pomógł w łączeniu, bo praktycznie łączenia nie było - od razu pełna akceptacja. Elton natomiast stracił jajka, bo nie chciał się podporządkować żadnemu szczurowi ze strachu i każdego (nie tylko mnie ale i szczury) denerwował swoimi wrzaskami i paniką. Utrata jajek uratowała mu życie niemal, gdyż dzięki temu stał się spokojniejszy, nie panikował i zyskał stado, bez którego popadał w depresję. Jak dla mnie powinnaś ciachać - da to duuuuuużo więcej efektu niż strach przed ewentualną utratą "osobowości". :wink: Charakter jedynie mu się zmieni w ten sposób, że złagodnieje, ale nie stanie się nagle zupełnie innym szczurem. Nie wiem jak D., ale ja się nauczyłam że dużo facetów pod pojęciem osobowość ma na myśli tylko i wyłącznie fakt, że szczur nie będzie miał jąder, jakże ważnego atrybutu swej "męskości" i męskiego charakteru. :roll:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 21:19   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


zywym_trudniej, błogosławię Cię za ten wpis, pokażę TŻ, w końcu Gucio i Lulek to bracia. Ludwik jest dokładnie taki sam :? I ma tylko 1 kolegę, na którym skupia się cała energia :/

I w ogóle dzięki wam serdeczne :) I nie wiem o co chodzi D. bo przecież my już ciachaliśmy szczura - Cyrusa. Ale on w Ludwika zapatrzony jak w obraz. Omar na pewno nie ma łatwego życia z takim kompanem :? W takim razie czekam tylko (nie słuchając D. ) aż pani Szymańska wróci z urlopu i będę ciachać.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 29, 2008 21:57   

Cytat:
zywym_trudniej, błogosławię Cię za ten wpis
Generalnie czuję się ciężko niedoceniona. Fachowo opisałam co trzeba i nie spotkało się to z odpowiednim entuzjazmem jak i wdzięcznością. :zlosc: :zly:
Jak już sobie Layla to przeczytasz, weźmiesz do serca i zapłaczesz nad swym błędem, to możesz mój post wyrzucić.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 22:00   

Off-Topic:
Viss, wielcy tego świata docenieni zostali po śmierci - ja tak sobie tłumaczę to olanie także i mojego posta. :roll: :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 22:01   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Wariatki, napisałam przecież, że dziękuję :D Chyba nie sądzicie, że olewam, ja wszystko niezwykle uważnie czytam. Dygam w kornych przeprosinach :mrgreen:
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 29, 2008 22:05   

Layla, teraz już za późno. Zostałam zraniona. <-< :roll:
:rotfl:
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 22:05   

Off-Topic:
Nie czytasz wszystkiego dokładnie! A wiesz dlaczego? Ano dlatego, że ja nadal nie widzę żadnych fot Twoich Bimbasków! :P O matko, ale to zabrzmiało... :lol:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 22:06   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Off-Topic:
Olimpia napisał/a:
Ano dlatego, że ja nadal nie widzę żadnych fot Twoich Bimbasków!

jezu, skojarzyłam sobie najpierw z cyckami :rotfl:
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 22:09   

Off-Topic:
:hahaha: domyślam się, bo ja też jak to przeczytałam zanim wysłałam. :lol1:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 29, 2008 22:09   

No jakoś nie spodziewałam się po was innych skojarzeń. :D :D
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 22:10   

Off-Topic:
No nie mów, że Ciebie to nie dotyczy... :]
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 29, 2008 22:15   

Oczywiście, że nie. Ja, podobnie jak Fea mam myśli czyste jak święta Panienka z Gwadelupy..? Nie pamiętam jak to było...
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 22:20   

Nawet nie wiem co odpisać... ZATKAŁO mnie! Czy ktoś może sobie to w ogóle wyobrazić? :drap: Jakby co to ja też jestem czysta - brałam prysznic o 15. :-P
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 12