Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ustawienie klatki
Autor Wiadomość
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1083
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Kwi 08, 2017 15:08   

Senthe, ja mam cały czas klatkę na podłodze (Perfect Maxi) i jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolona. Nie wyobrażam sobie zresztą, żeby taka duża klatka stała na stole ;) Ale miałam też ocynk wielkości Frodo, też był na podłodze. Z racji tego, że Perfect jest na kółkach, nie mam problemu z zabraniem ogonów z pokoju, gdy wietrzę. Łatwiej jest też z wybiegami - otwieram dolne drzwiczki, a szczury wychodzą i wchodzą gdy chcą, nawet staruszka ze słabszymi tylnymi łapkami. Nie mam problemów ze sprzątaniem ani meblowaniem.
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Sob Kwi 08, 2017 15:37   

Zaletą na podłodze są łatwiejsze wybiegi, szczury mogą wchodzić i wychodzić kiedy chcą - jest to plusem jak są nauczone załatwiania się do kuwety (moje nie załatwiają się poza klatką)
Plusem jest mniejszy rozrzut ściółki i jedzenia (jest niżej wiec mniejszy zasięg.

Zaletą podwyższenia jest możliwość wybiegiwania dwóch lub więcej stad na zmianę bez konieczności przestawiania klatek z podłogi lub blokowania obcym szczurom dostępu.

Miałam i tak i tak.

Wolę klatkę stojącą na podłodze.
Ale jeżeli będzie mi potrzebna przestrzeń do wybiegów drugiego stada lub innego gryzonia. To klatka wróci na niski stolik.
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
Ostatnio zmieniony przez jokada Pon Kwi 10, 2017 11:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Kwi 10, 2017 09:50   

Dziękuję za porady : ).

jokada, mniejszy rozrzut ściółki i koncepcja nauczenia potworów załatwiania sięwyłącznie w klatce mnie przekonały! Spróbujemy.
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pon Kwi 10, 2017 11:28   

Ja miałam kilka razy przypadek że jakiś szczur został poza klatką :oops: na całą noc.
I wtedy one wracały w okolice klatki i się przy niej załatwiały - nie robiły gdzieś po katach.

Dodatkowo mam na podłodze kawałek wykładziny pcv, wiec jak jest jakiś szczur akrobata sikający przez pręty - to podłoga jest ochroniona.
Jak klatka stoi na podłodze - tak samo - mniejszy rozbryzg :oops:
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 10, 2017 14:37   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Ja mam na podłodze. Stoi po prostu na kocyku, żeby teoretycznie było cieplej. Starałam się wybrać miejsce bez przeciągów i trudno mi powiedzieć, czy gdyby klatka stała na stoliku, to by mi szczury mniej chorowały, zwłaszcza, że nie mam co jakoś szczególnie narzekać.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Kwi 14, 2017 13:45   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Scaliłam temat z już istniejącym.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12