Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ustawienie klatki
Autor Wiadomość
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Cze 04, 2014 22:56   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


scaliłam posty z tematu "Nasze klatki"
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Shiva 



Dołączyła: 15 Lip 2014
Posty: 141
Skąd: Lubin/Bielawa
Wysłany: Czw Paź 09, 2014 23:13   
   Zwierzątka: 4 szczurzych panów


To ja tak z ciekawości i zapobiegawczo.
Jeśli klatka stoi na podłodze, a na przeciągi w miarę się uważa (bo wiadomo, nie zawsze upilnujemy czy ktoś tam nie otworzy okna), to czy potrzeba podstawić coś pod klatkę, np. dywanik jakiś? Czy to w czymś pomaga? I jeszcze, czy jeśli kuweta klatki jest wyższa to wtedy jakoś to wpływa na przeciągi, nie są aż tak szczurki narażone?
_________________
 
     
sryt9 



Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 147
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 18:51   

Drodzy Szczuroni :mrgreen: ja przychodzę z nietypowym problemem, ale liczę, że coś poradzicie.

Dysponuje pokojem o niesamowitym metrażu, mianowicie 3 x 2m :-P Samej mi było ciasno, jak doszła klatka ze szczurami zrobiło sie jeszcze ciaśniej teraz natomiast mam w planach stanąć na wysokości zadania i kupić klatkę 80x50x80 i boję się, że nie będe miała prawdopodobnie jak sie obrócić we własnym pokoju.

Moje królestwo wygląda tak:



gdzie A to szafa, B biurko, C łózko, D krzesełko, E kosz na bielizne i inne pierdółki, a F to klatka. Proporcje oczywiście orientacyjne. Zaznaczyłam również drzwi i okno, kaloryfer jest pod oknem po prawej stronie.

Kieruję do Was prośbę, abyśmy wspólnymi siłami wymyślili jak wcisnąć do takiego pokoju kolosa o takich wymiarach tak, żeby wszystko wyglądało w miare dobrze i schludnie. Teoretycznie mogłabym zostawić ją tam gdzie starą, ale w momencie otwarcia drzwi chyba od razu wpadałabym na klatkę. Szafa jest nieprzesuwalna ze względu na specyfike pomieszczenia (brak wolnego rogu do zagospodarowania bo drzwi lub okno) za to biurko i łóżko jak najbardziej.

Miałam jakiś szalony plan, aby ustawić klatkę i biurko na jednej linii, a poniewaz są jednej wysokosci - przedluzyc biurko "na klatkę" jakąś płytą. Tylko wtedy łóżko musi iść na drugą stronę, a wtedy zostaje tak mało przestrzeni pomiedzy, że nie da sie wysunąć krzesła :mrgreen: Biurko mogłabym wymienić na mniejsze, ale to kolejne koszty pieniężne, poza tym przy ilosci czasu, która przy nim spędzam taka powierzchnia jest bardzo przydatna.

Tak, szczury muszą być u mnie, nie, przy częstym wymienianiu i myciu całego pokoju ogonów praktycznie nie czuć :)
_________________
→ nasza galeria ←
ze mną: Zorro • Pluszak • Żarówka

 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 22:54   
   Zwierzątka: szczurze damy


sryt9, A zamiana miejscami biurka z klatką? Nie wpadałabyś na klatkę przy otwieraniu drzwi :)
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
sryt9 



Dołączyła: 30 Paź 2014
Posty: 147
Wysłany: Śro Kwi 29, 2015 10:11   

Karena, spróbuję, ale podejrzewam ze wpadnie na biurko bedzie jeszcze gorsze niz na klatke :D
_________________
→ nasza galeria ←
ze mną: Zorro • Pluszak • Żarówka

 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Kwi 29, 2015 11:53   
   Zwierzątka: brak


sryt9, masz 3 szczury? Dla 3 wystarczy klatka 70x40x60, moze jednak warto kupic mniejsza albo zostac przy obecnej?
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 01, 2015 15:29   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Cześć, pomożecie?
posiadam klatkę o wymiarach 80x50x70. Czy miejsce, w którym stoi,jest odpowiednie?
Poniżej załączam rysunek pokoju i znajdujących się w nim mebli.


Czerwone-łóżko
niebieskie-szafa
błękitne-klatka
Zielonym kolorem oznaczyłam drzwi, a naprzeciwko nich znajduje się okno, na wysokości około 1m. Klatka stoi na podłodze, nie padają na nią bezpośrednio promienie słoneczne, w razie czego jest tam jeszcze roleta. W pokoju jest ciepło, nie ma żadnych kabli(urządzony został specjalnie pod szczurki).
Czy to odpowiednie miejsce na klatkę czy coś zmienić? Chcę mieć idealne warunki dla chłopaków :)

Dziękuję za wszelkie sugestie :)
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lip 01, 2015 19:08   
   Zwierzątka: brak


Dla szczurków jest dobre, ale pewnie gorzej z osobą śpiącą na tym łóżku ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 01, 2015 20:57   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


smeg, mnie interesują szczury i ich komfort a brat,który tam będzie spać,to najmniejszy problem :D
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Śro Lip 01, 2015 21:17   
   Zwierzątka: królinka i szczury


agathe1988, na miejscu brata na pewno nie zgodziłabym się na klatkę w tym miejscu - szczury potrafią ruszać różnymi rzeczami, a nawet sikać przez pręty.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Śro Lip 01, 2015 21:22   

Znając szczury pościel zostanie zjedzona po jednej nocy. Moje na bank by skorzystały z takiej okazji i połowę wciągnęły do klatki.
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 01, 2015 21:33   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Odsune klatkę na bezpieczną odległość. Na szczęście mam trochę zapasu w cm ;)
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Czw Lip 02, 2015 11:40   

agathe1988, jak dla mnie bezpieczna to co najmniej 60-70cm.
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 02, 2015 11:47   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Kasik, dalam radę zrobić przemeblowanie ;)
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Kwi 08, 2017 12:17   Klatka na podłodze czy na stole?

Przeprowadzam się i zastanawiam nad nową lokalizacją klatki.

Jest dość niska, 70 cm. Do tej pory stała na stoliku, ale chyba będę musiała teraz postawić gdzieś na podłodze. Jakie są wady i zalety obu rozwiązań?

Wymienię, co mi teraz przychodzi do głowy:

Na stole:
* łatwiejszy dostęp do czyszczenia, przemeblowania
* ładniej się prezentuje
* brak przeciągów

Na podłodze:
* nieco łatwiej szczurom tam wchodzić podczas wybiegu (?)
* nie trzeba mieć stołu.

Macie jakieś uwagi co do tego? Czy przebywając blisko podłogi szczury się nie przeziębiają?
Ostatnio zmieniony przez Senthe Pon Kwi 10, 2017 09:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 13