Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ustawienie klatki
Autor Wiadomość
kasia_123 
mały duży debil :P



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 391
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Cze 03, 2007 15:36   Ustawienie klatki
   Zwierzątka: Bazyla [*] Bingo [*] Shiro [*] Dewi [*]


Ze względu na to że w moim domu pojawił się pies, byłam zmuszona klatkę szczurzą ustawić na szafie. Salsa nie toleruje małych zwierząt niestety...rzucała się na klatkę z kłami, szczekała i nie dało się jej uspokoić. Więc musiałabym pewnie oddać albo ją albo szczury.
Więc postawienie tam szczurów było najlepszym rozwiązaniem, jednak nie wiem czy szczurom będzie tak dobrze.
Dostęp do nich mam utrudniony, ale drabina i tak stoi w moim pokoju za drzwiami. Kiedy puszczam je to zamykam drzwi na klucz i pies nie ma wstępu do mojego pokoju, tak jak np. teraz...śpi u mojej mamy.
Na początku chciałam zamykać drzwi do pokoju pod moją nieobecność ale mój pokój ma drzwi na balkon a mieszkam ze sporą rodziną więc byłaby szansa że ktoś nie zamknie drzwi po powrocie z balkonu...szczególnie mój dziadek, który jest już na prawdę stary.
Wiem że nie mają podczas biegania dostępu do klatki ale one i tak nie odwiedzają jej jak biegają...wolą spać gdzieś w pościeli i sikać gdzie popadnie.
Czy myślicie że nic im nie będzie, jeśli tak będę je trzymać?
Na prawdę nie mam innego wyjścia :(
_________________
...Powiedzcie młodym że byłem i odszedłem
pErdolcYe ten świat - przekażcie im ode mnie,
bądźcie silni i pamiętajcie kim jesteście.

Tupac Shakur
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 03, 2007 23:19   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Myślę, że w przypadku takiego psa w domu im więcej zabezpieczeń tym lepiej także to chyba najlepsze rozwiązanie. Co do biegania i dostępu do klatki to może zbuduj maluchom coś w rodzaju drabinki na szafę. Nasze uwielbiają bo klatkach wdrapywać się na szczyt regału i tam urzędować i tłuc się szczególnie na samej krawędzi... Może ustaw jakieś pudła czy rzeczy tak aby po nich mogły się wdrapać do klatki tylko tak aby nie ułatwić psu dostania się do klatki.
 
 
     
kasia_123 
mały duży debil :P



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 391
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Cze 04, 2007 07:53   
   Zwierzątka: Bazyla [*] Bingo [*] Shiro [*] Dewi [*]


Asaurus, dzięki za podsunięcie pomysłu :) coś wymyślę żeby mogły sobie spokojnie wchodzić i schodzić
_________________
...Powiedzcie młodym że byłem i odszedłem
pErdolcYe ten świat - przekażcie im ode mnie,
bądźcie silni i pamiętajcie kim jesteście.

Tupac Shakur
 
     
Anecioreczek 



Dołączyła: 23 Mar 2007
Posty: 179
Skąd: z Zagłębia<3
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 13:28   
   Zwierzątka: 2xPsiury


Moja Kora,oblizuje sie na widok szczurów.I kiedy klatka była na stoliku przy łożku,zaczepiała ją nosem.
Musiałam postawić również klatke na szafe.Teraz kiedy wypuszczam maluchy zamykam pokój i otwieram klatke a panownie mają postawione książki i pare doczepianych grubych sznurków z szafy na biórko.
_________________
za TM-Parszywek[*]
 
 
     
Gość

Wysłany: Wto Cze 05, 2007 15:37   

Moj pies tez by szczry zagryzl. Jednak jest maly(jamnik) a szczury stoja na komodzie (wys. 1m), jak je wypusczam, zamykam drzwi od pokoju, otwieram klatke a one schodza tylem. Bo z tylu komody nie ma drewnianej deski tylko taka chropowata, cos jak grubszy karton.
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 17:01   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Matylda, płyta pilśniowa :] Moi rodzice też mieli jamnika i uwierz te psy jak mają motywację to potrafią pokonać każdą przeszkodę i barykadę. Majka przeskakiwała barykady wysokości 120cm aby dostać się do łóżka rodziców. Dodatkowo to są psy myśliwskie więc mają instynkt ganiania i zagryzania małych gryzoni więc proponuję jakieś dodatkowe zabezpieczenie zrobić typu deska z przodu klatki lub ustawić ją wyżej trochę.
Co do schodzenia szczurów z tyłu szafki to one w naturze mają przeciskanie się przez wąskie szczeliny także bardzo lubią taki sposób podróżowania w pionie. Tylko, że nasze to robią także głową do dołu i z zewnątrz klatki na wysokości 2m, tak że można zawału dostać.
 
 
     
welcometomylife
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sie 25, 2007 20:23   

Ja mam pytanie dotyczące słońca. Wiem, ze kluski nie moga przywbywac w klatce, na ktora pada bezposrednio slońce. Moja całe szczescie stoi w miejscu, gdzie nie padają bezposrednie promienie slonecze do czasu.. własnie do czasu, gdyż o godzinie 5 rano gdy slonce wschodzi promienie padaja bezposrednio na klatke i oswietlaja ja do przynjamniej godizny 7-8. Potem klatka az do nastepnego wschodu slonca jest w cieniu. Czy to dobrze? moze tak stac? czy te krotkotrwale promienie slonca moga zaszkodzic? :?
 
     
Naciol 
twój koszmar senny



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lis 2006
Posty: 1511
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 20:29   
   Zwierzątka: trzy czterołapy


welcometomylife, promienie słońca o tej godzinie nie są aż tak parzące, szczurom nic nie powinno się stać ;) Gdyby tak po południu grzało w klatkę, byłoby gorzej, gdyż wtedy mogłoby być im gorąco.
_________________

ze mną: Freya, Mokka, Ąnygsia Qchana WWW

za TM: Thor, Toxic, Rashne, Reggae, Catti-brie, Mii
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 25, 2007 21:08   

Jesli bardzo sie tym martwisz, to mozesz np. wieczorem ustawiac obok klatki rozlozony parawan (z kartonu) aby nie swiecilo im zbyt mocno. U mnie w klatce chlopakow sa dwa szczuraki z czerwonymi oczami (jeden pink, drugi ruby) i ze wzgledu na moje dlugie siedzenie po nocach przy swietle maja polozony recznik na gorze klatki. Nie utrudnia to dostepu powietrza, a wyraznie zauwazylam ze im tak dobrze - w koncu szczury to nocne zwierzeta, a te z czerwonymi oczami dodatkowo sa wrazliwe na swiatlo.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
sue 



Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 215
Wysłany: Wto Wrz 11, 2007 21:56   

Mam pytanie co do ustawienia klatki przy kaloryferze. Czy moze przy nim stac [ bokiem, dosyc blisko ] gdy jest wlaczone ogrzewanie, w zimie?
_________________

Za TM.. : ['] Pestka ['] Zuzu

nobody is perfect. my name is nobody.
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 11, 2007 22:01   

Wedlug mnie to jest bardzo zly pomysl, bo wtedy bardzo latwo o rohartowanie szczurow. Byle przeciag i zapalenie pluc gotowe. Domyslam sie ze jak w wiekszosci domow kaloryfer mas zpod oknem, a wietrzyc kiedys musisz...
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
sue 



Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 215
Wysłany: Śro Wrz 12, 2007 05:42   

Nie, kaloryfer jest daleko od okna, naprzeciwko wręcz. Pokój mam mały [3x3] z oknem balkonowym. Zastanawialm się nad przemeblowaniem, bo chyba dokupie klatkę do powiększenia obecnej, a tak jak jest teraz, nie byłoby za wygodnie.
_________________

Za TM.. : ['] Pestka ['] Zuzu

nobody is perfect. my name is nobody.
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 09:05   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


sue, jeżeli klatka jest odpowiednio duża tak, że na drugim jej końcu po przecinej stronie od kaloryfera szczury nie będą się piekły to może być. Chodzi o to aby mogły sobie wybrać czy wolą siedzieć przy kaloryferze czy w chłodniejszej części klatki. Przy oknie stanowczo nie wolno stawiać szczurów z wielu powodów [przede wszystkim przeciągi, upały i światło] ale skoro kaloryfer jest w głębi pokoju to ok.
 
 
     
sue 



Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 215
Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 16:48   

Daje zdjecia. Pokoj robiony 'po kawałku' bo nie dalo rady zrobic zdjecia calosci :)

obecne miejsce klatki, zdjecie robione przez drzwi
klik

okno na balkon, na lewo od klatki
klik

kaloryfer, sciana naprzeciwko okna, drzwi w prawym dolnym rogu zdjecia
klik


Klatka by stała na miejscu regału koło łóżka. Zastanawiam sie jeszcze nad opcją przesuniecia klatki na miejsce duzej szafy, przy scianie naprzeciwko okna.
_________________

Za TM.. : ['] Pestka ['] Zuzu

nobody is perfect. my name is nobody.
 
 
     
polegalu 
...Kagetora...



Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 187
Skąd: Gorzów Wlkp./Poznań
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 00:16   
   Zwierzątka: 3 szczurki <:3 )~~


A ja mam dylemat taki: zastanawiam się czy szczurki lubią zaciszne miejsca (nie naslonecznione czy pod sciana to rzecz jasna )skoro już są w klatce czy takie skad mogą obserwować co się dzieje z ich pańcią :mrgreen:
_________________
Break [*], Kagetora[*], Demi[*], Tork [*], Precka [*]
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 11