Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
SAMCE - łączenie samców w różnym wieku
Autor Wiadomość
inambush 


Dołączyła: 04 Lip 2016
Posty: 10
Wysłany: Wto Wrz 06, 2016 13:37   

W tym momencie ma około 10-11 miesięcy. W sumie to też jest rozwiązanie, ale czy wtedy i drugi szczurek musiałby być wykastrowany? Myślałam też o sposobie z neospazminą, ale wydaje mi się, że to jest tylko działanie doraźne i na dłuższą metę nic nie da. Sama nie wiem.:/
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Wrz 06, 2016 15:14   
   Zwierzątka: brak


Niekoniecznie drugi szczurek musi być wykastrowany. Jeśli sam nie wykazuje problemów hormonalnych, powinien dogadać się z kastratem.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Milka32 


Dołączyła: 17 Sie 2015
Posty: 10
Wysłany: Śro Wrz 14, 2016 20:20   
   Zwierzątka: Chojrak i Gucio


Witam , kilka dni temu odszedł na zapalenie płuc jeden z moich szczurków .Po 2 dniach przygarnęłam nowego szczurka -ok 3.miesięcznego aby mój drugi szczurek nie czuł się samotny .Próbowałam ich oswajać na neutralnym terenie w wannie i na kocu ale szczurki nie wykazują zainteresowania swoim towarzystwem .,,Nowy'' biega radośnie na wybiegu i jest ciekawski natomiast mój starszy szczurek stał się apatyczny ,nie chce się bawić ani wychodzić z klatki ..Myślałam,że zakup nowego towarzysza to dobry pomysł ale nie wiem już jak mam ich razem połączyć ,nie mogą przecież spać w oddzielnych klatkach w nieskończoność...Co robić w tej sytuacji? Czy to możliwe,że starszy szczurek nadal tęskni za zmarłym przyjacielem??Ile to potrwa?Jak myślicie?

Komentarz dodany przez: limomanka: Czw Wrz 15, 2016 14:19
Przeniosłam post do właściwego tematu.
Ostatnio zmieniony przez limomanka Czw Wrz 15, 2016 14:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 14:23   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Milka32, jeśli szczurki się nie atakują, powinny zamieszkać razem. Spróbuj tylko najpierw mniejszej przestrzeni - zmuś do interakcji, żeby zobaczyć jak na siebie reagują. Możesz do tego celu zastosować transporter albo pudło z wysokimi brzegami, ewentualnie małą klatkę (jeśli jedną z tych, których używasz, powinna być przed włożeniem obu ogonów porządnie wyczyszczona, wraz z prętami i opróżniona z całej zawartości poza poidłem i podłożem).
Daj im trochę czasu, a zaczną się sobą interesować. Dla starszego utrata przyjaciela na pewno jest traumą, a później będzie Ci ich tylko trudniej połączyć (im szczury młodsze tym łatwiej).

Powiedz jeszcze, czy starszy ogon był u weterynarza? Może warto go osłuchać, obejrzeć pod kątem ewentualnych chorób. Taka apatia może też być związana z jakąś dolegliwością.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
vegopage 



Dołączył: 10 Kwi 2016
Posty: 27
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro Paź 05, 2016 21:18   
   Zwierzątka: 4 Szczurki, pies, żółw


Witam, posiadam 3 szczury mają po 6 miesięcy. Planuje adoptować im kolegę miesięcznego czy mogę ich śmiało łączyć czy szczurek jeszcze za mały ?
 
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 05, 2016 21:43   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


vegopage, scaliłam Twój post z pokrewnym.

Im młodszy szczurek, tym łączenie powinno przebiegać szybciej. Musisz wziąć jednak poprawkę na to, że Twoi panowie wchodzą właśnie w okres burzy hormonalnej i trzeba "przewidywać nieprzewidywalne", czyli szczególnie zadbać o bezpieczeństwo malucha.
Czytałeś nasz temat o łączeniu? Jeśli zastosujesz się do zawartych tam porad, powinieneś nie mieć problemów ;)
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
vegopage 



Dołączył: 10 Kwi 2016
Posty: 27
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro Paź 05, 2016 21:46   
   Zwierzątka: 4 Szczurki, pies, żółw


Bardziej chodzi mi, że on jest taki malutki a pozostałe już dość spore :D
 
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 05, 2016 21:52   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


vegopage, jest między nimi 5 miesięcy różnicy, więc to nic dziwnego :D Sama w kwietniu łączyłam dwóch półtoramiesięcznych z dorosłymi. Jeżeli boisz się, że jest za mały, to daj mu jeszcze z tydzień na nabranie masy i w tym czasie możesz np. zapoznawać stare stado z jego zapachem poprzez wymianę ściółki i szmatek w klatkach. Przeżyją mniejszy szok, gdy im go podrzucisz podczas łączenia, a i on przejdzie w jakimś stopniu ich zapachem. Choć znając życie (i mając własne doświadczenie), nawet się nie przejmą jakimś szczylem, który będzie im się plątać pod łapami ;)
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
vegopage 



Dołączył: 10 Kwi 2016
Posty: 27
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro Paź 05, 2016 21:55   
   Zwierzątka: 4 Szczurki, pies, żółw


Właśnie nie bardzo miałbym go gdzie trzymam mam drugą klatkę ale ma szersze pręty i jak moi byli młodzi to wychodzili mi w nocy :P Mam jakieś małe akwarium nada się na parę dni ?
 
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 05, 2016 21:59   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


vegopage, tak średnio, nie będzie odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Może ktoś mógłby pożyczyć Ci odpowiednią klatkę na te kilka dni?
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
vegopage 



Dołączył: 10 Kwi 2016
Posty: 27
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro Paź 05, 2016 22:00   
   Zwierzątka: 4 Szczurki, pies, żółw


No właśnie nie bardzo;/ A jutro mam iść małego odebrać...
 
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 05, 2016 22:04   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


vegopage, olx? Zazwyczaj te klateczki nie są jakoś specjalnie drogie, a zostanie jako chorobówka.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
vegopage 



Dołączył: 10 Kwi 2016
Posty: 27
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro Paź 05, 2016 22:08   
   Zwierzątka: 4 Szczurki, pies, żółw


Właśnie w mojej okolicy nic nie ma ciekawego:/ 80-90 zł chcą ludzie za takie małe klateczki... Już chyba lepiej będzie kupić siatkę i obłoże klatkę naokoło. Przypomniałem sobie, że mam w piwnicy terrarium ze szkła ma ono na wysokości 10cm przez cała długość taką wstawke metalową z otworami na powietrze. Może to by się nadało na te parę dni ?
 
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Paź 05, 2016 22:15   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


vegopage, proszę:
https://www.olx.pl/i2/ofe...a9daae1#gallery i druga https://www.olx.pl/i2/ofe...tml#:deda9daae1. ;)
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
vegopage 



Dołączył: 10 Kwi 2016
Posty: 27
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Śro Paź 05, 2016 22:19   
   Zwierzątka: 4 Szczurki, pies, żółw


Dziękuje mam nadzieje, że uda się to jutro kupić ;/
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.28 sekundy. Zapytań do SQL: 12