Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Drgawki
Autor Wiadomość
Ewa 


Dołączyła: 02 Cze 2007
Posty: 194
Wysłany: Pon Paź 01, 2007 18:42   

Szczurek, którego wzięłam juz rocznego chrumka od samego początku pobytu u mnie (dosłownie jak mała świnka).
W stresie rozpacza i narzeka jak płaczka na pogrzebie. Nauczył tego mojego interwencyjnego Fredzia i on też w stresie chrumka i cienko zawodzi.
Dodatkowo dostają czkawki, jak coś im nie leży. Nie mają przy tym innych objawów, a są u mnie ponad trzy miesiące. Zdecydowanie chrumkanie i zawodzenie mogą być reakcją na stres (nie muszą niestety)
 
     
Dzidka 


Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 2
Wysłany: Pon Paź 01, 2007 19:04   

LunacyFringe napisał/a:
A szczurek je , pije ? Jest żywotny ?


Je, pije i chodzi po klatce (wcześniej biegał i skakał) On strasznie chrumka (porównywalnie do świnki morskiej) jeżeli mi to nie przejdzie idę z nim do weterynarza
Ja naprawde nie wiem co to może być... U mnie w domu nie ma przeciągów. Nie wychodziłam nigdy z nim na dwór ani nigdzie gdzie jest zimno, je wszystko co jest dla niego wskazane, nie ma w klatce brudów, klatka jest dosyć duża, ma odpowiednie trociny (tzn. żwirek) dobrze sie nim zajmuje...

edit.
jak śpi to nie chrumka

edytuj swoje posty! falka
Ostatnio zmieniony przez falka Pon Paź 01, 2007 21:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 02, 2007 09:32   
   Zwierzątka: ogony


Dzidka napisał/a:
chodzi po klatce (wcześniej biegał i skakał)

Spadek żywotnosci może świadczyć o poważniejszej chorobie. Moje szczurki przeziębione lub z zapaleniem gardła nie wykazywały zmian w żywotności.
Dzidka napisał/a:
jeżeli mi to nie przejdzie

Nie możemy mówić "poczekam, czy nie przejdzie". Bo w ten sposób możemy doprowadzić do rozwoju bardzo poważnej choroby, a nawet do śmierci zwierzaka.
Idź do weta już teraz, aby ogona osłuchał.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob Cze 06, 2009 13:57   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Scalone z "Drgawki, piski-problem Luny", "Drgawki i chrumkanie".
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
katarzynka999 



Dołączyła: 07 Kwi 2010
Posty: 50
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 14:29   
   Zwierzątka: szczur


Witam :) nie wiem czy z moim zapytaniem skierowalam sie do dobrego dzialu... wiec prosilabym o przekierowanie mnie na odpowiedni:) kiedy bylam na spacerze z moim szczurkiem i usiadlam sobie na murku zeby odpoczac zaniepokoilo mnie jego zachowanie... otoz lezal sobie na moich nogach i jak to szczurek lapal otaczajace go zapachy. nagle zauwazylam jakby zbieralo mu sie za wymioty...tyle ze nie wymiotowal ale oczy mu strasznie wychodzili:/ straszny widok myslalam ze to jakis zawal albo wylew. tak mu oczy wychodzily jakby mialy wyplynac:( stalo sie tak moze z 5 razy i trwalo moze 5 sekund:( bardzo sie zmartwilam i myslalam ze umrze na moich nogach:( ale na szczescie przeszlo. czy to objawy jakiejs choroby??

w tym czasie drgala mu glowka i szczeka:(
Ostatnio zmieniony przez babyduck Pią Lip 23, 2010 14:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 14:33   

katarzynka999, Twojemu szczurowi było pr prostu bardzo, bardzo dobrze. Poczytaj to - lektura obowiązkowa: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=1347
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
katarzynka999 



Dołączyła: 07 Kwi 2010
Posty: 50
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 20:58   
   Zwierzątka: szczur


Dzieki wielkie:)
_________________

 
 
     
Rilaa 
Forgotten...



Dołączyła: 02 Paź 2009
Posty: 186
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pią Lis 05, 2010 19:10   
   Zwierzątka: Pies, kot, rybki oraz cztery ogoniaste <3


Nie wiem, czy wybrałam dobry temat.
Lidka ma czkawkę od kiedy pamiętam, czyli jakieś dobre kilka miesięcy. Do tej pory nie było żadnych innych objawów, więc tym się nie przejęłam. Bo czkawka była leciutka trwała kilka sekund, a jak klasnęłam w ręce, to przestawała.
Dwa dni temu zauważyłam, że trochę kuleje na lewą tylną łapę. Łapka nie jest opuchnięta, nie ma na niej rany. Najpierw pomyślałam, że udaje, często piszczy przy dotykaniu bez powodu.
Dzisiaj dalej kuleje, ale normalnie biega, pije, je, skacze po pięterkach, żywo reaguje na różne dźwięki. Kulejąca nóżka pojawiła się nagle.
Lidka liczy sobie 21 miesięcy.
Czy może być to jakaś choroba lub po prostu starość?
_________________
Lidka, Ally, Majka i Happy, kobitki zajmujące moje serce! <3
 
 
     
katarzynka999 



Dołączyła: 07 Kwi 2010
Posty: 50
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 15:00   
   Zwierzątka: szczur


nie wydaję mi się, żeby to była starość... może nauczyła się kuleć i jest jej tak wygodnie ;P ale jeżeli ją dotykasz w tą łapkę i nie broni się wtedy, tzn daje się normalnie dotykać to chyba nie jest to nic poważnego. a jeżeli okazuje jakoś, że ją to boli czy w pewien sposób przeszkadza to może po prostu idź do weta i on sprawdzi fachowo czy wszystko jest w porządku.
_________________

 
 
     
Rilaa 
Forgotten...



Dołączyła: 02 Paź 2009
Posty: 186
Skąd: Rybnik
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 15:12   
   Zwierzątka: Pies, kot, rybki oraz cztery ogoniaste <3


Dziwnie to zabrzmi lub nieprawdopodobnie, ale dzisiaj normalnie chodzi. Troszkę, minimalnie widać, że może nóżka trochę boli, ale zachowuje się tak jak przedtem. :shock:
_________________
Lidka, Ally, Majka i Happy, kobitki zajmujące moje serce! <3
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 07, 2010 19:05   
   Zwierzątka: ogony


Sądzę, że nadwerężyła sobie łapkę.
Ale sprawdź serducho, bo taka czkawka nie jest normalna.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Rilaa 
Forgotten...



Dołączyła: 02 Paź 2009
Posty: 186
Skąd: Rybnik
Wysłany: Śro Lis 10, 2010 15:18   
   Zwierzątka: Pies, kot, rybki oraz cztery ogoniaste <3


A czy przy takiej czkawce, to mogą pojawić się inne objawy?
Bo poza nią, to wszystko jest okej. (odpukać)
_________________
Lidka, Ally, Majka i Happy, kobitki zajmujące moje serce! <3
 
 
     
katarzynka999 



Dołączyła: 07 Kwi 2010
Posty: 50
Wysłany: Pią Lis 12, 2010 11:19   
   Zwierzątka: szczur


moj stinkuch tez ma czkawke i wydaje mi sie ze kazdy szczur tak samo jak czlowiek, tyle ze czesciej nawet ma czkawke. moze otwierasz okno i go troszke przewialo??
_________________

 
 
     
katarzynka999 



Dołączyła: 07 Kwi 2010
Posty: 50
Wysłany: Pią Lis 12, 2010 11:19   
   Zwierzątka: szczur


a co do nozki to tak mi sie wydawalo ze samo przejdzie :]
_________________

 
 
     
Rilaa 
Forgotten...



Dołączyła: 02 Paź 2009
Posty: 186
Skąd: Rybnik
Wysłany: Nie Lis 14, 2010 17:23   
   Zwierzątka: Pies, kot, rybki oraz cztery ogoniaste <3


katarzynka999, szczury moje oby dwa od dawna mają czkawkę. Bodajże od pół roku lub więcej. Okna im nigdy nie otwieram, kiedy są w swoim pokoju. Zawsze je wynoszę na czas wietrzenia. :wink:
_________________
Lidka, Ally, Majka i Happy, kobitki zajmujące moje serce! <3
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 14