Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Drgawki
Autor Wiadomość
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Mar 06, 2007 22:32   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


Natalia... idź lepiej na Gabrieli Zapolskiej 21
na razie byłam tam tylko raz, ale pani doktor Jaworska zrobiła na mnie dobre wrażenie. Przejęła się tym, żeby szczurki nie stresować częstymi wizytami i leczeniem na chybił trafił, więc w końcu zrobiłyśmy badania.
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 09:18   

Nie poszłam do weta, bo z Luną o wiele lepiej, wczoraj już wcale nie piszczała i hasała za dwóch...
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 08, 2007 10:43   

Natalia, szkoda ze nie poszłaś. Obserwuj ja teraz bacznie, to że jej sie polepszyło nie oznacza niestety, że na pewno wyzdrowiała.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 08, 2007 11:37   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Off-Topic:
Viss, ma rację. Sama wiem jak poprawa moze być mylna.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 10, 2007 10:42   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Cóż, jesli nie było żadnej diagnozy i nie wiadomo tak naprawdę co to było, to temat chyba do usunięcia?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Sob Mar 10, 2007 13:16   

Może lepiej nie usuwać, bo jeśli to się będzie kiedyś powtarzało... Ale twój wybór ;) .
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 10, 2007 13:28   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Off-Topic:
Ok, zostawiam temat, ale nie podklejam go w spisie, bo nie wiadomo jakie to schorzenie i skąd wynika.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Cze 01, 2007 22:18   Drgawki - na razie niesprecyzowane
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Sytuacja wygląda następująco:

szczur - silver fawn, oczy pink, standard, samica, wiek - 1,5 roku, sklepowiec bez znanych przodków
objawy - nagłe, silne drgawki całego ciała. Mała dosłownie podskakiwała i obijała się o klatkę trzymając pręt w zębach. Atak trwał około 15-20 sekund. W czasie ataku uszy położone po sobie, wybauszone oczy, nastroszone futro, brak ślinotoku. Po ataku wielkie uspokojonie, szczur pratycznie sztywny, nastroszony. Bez problemu dała się wyjąć z klatki, po chwili głaskania zaczęła dochodzić do siebie, ale nadal bardzo spokojna, teraz śpi. Ma o wiele jaśniejsze oczy, albo ja coś nie tak widzę, prawie przezroczyste.
okoliczności - od kilku dobrych miesięcy wycieki porfiryny, głównie z jednego oka, podawanie beta-glukanu, jakiś czas temu naderwanie paznokcia, ale zagoił się bez problemów, w poniedziałek zauważona krew w moczu, wizyta u weta, przez 3 dni (do czwartku włącznie) podawana Enrofloksacyna w zastrzyku pod postacią prawdopodobnie Bytrilu, nierozcieńczany, poprawa stanu zdrowia. Klatka była w ciemnym pomieszczeniu, wykluczam stres.

Jeżeli ktoś ma pomysł co to i jak leczyć - proszę o rady. Nie wiem, czy uda mi się jutro ją do weta zabrać. Klatkę ma wyłożoną poduszkami i szmatkami, na wszelki wypadek.

Biorę pod uwagę:
-padaczkę
-guz mózgu
-zawał
-reakcję na antybiotyk (?)
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 01, 2007 22:22   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Azi, tak myślę, że opcję zawału można wykluczyć - chociaż ja nie lekarz i trudno mi wyrokować. Poza tym nie widzę szczurka, a to zawsze daje jakieś wskazówki. Ja przychylam się, że to coś neurologicznego. I czekam na wieści.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
merch
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 22:41   

Padaczka to zasadniczo objaw nie choroba.
Zasadniczo niemal każda choroba mózgu może spowodować napad padaczkowy:(.
Może to być guz , może być zapalenie mózgu.
Poza tym może byc tak ,że choroba ,która była i nie jest aktywna ( np zapalenie mózgu czy udar ) może pozostawić chore ognisko , które będzie powodowało takie napady. Rat guide proponuje Diazepam ( polskie Relanium).
Poza tym trzeba się upewnić ( tylko niestety nie wiem jak ),że nie ma to związku i z tamtymi dolegliwościami i teraz z tą infekcją , która była leczona Baytrilem.
Drgawki wywołuje też goraczka- zmierzyć temperature. Poza tym drgawki moga powodować zarówno leki jak i toksyny bakteryjne uwalniające się po zabiciu bakterii. Innymi słowy łamigłówka :( .
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Cze 02, 2007 07:52   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Dziś pojawiły się jeszcze problemy z lewą, tylną łapką. Yava kuleje. Możliwe, że to dlatego, że wczoraj przy ataku uderzyła się o coś, ale możliwe, że ma to związek bezpośrednio z atakiem i chorobą. To ta sama łapka z naderwanym pazurkiem, ale nie jest ani opuchnięta, ani zaczerwieniona. Szczura jest normalna - je, pije, biega.

Tylko, że Diazepam jest środkiem silnym, uzalezniającym i "ogłupiającym". Zastanawiam się, czy nie podać jej ziołowych tabletek uspokajających, tylko nie wiem, czy ma to sens :(
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 02, 2007 08:10   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Azi, to teraz tak - bardzo uważaj na jakiekolwiek problemy z łapami. Tu mógł być uraz faktycznie, ale u Rufusa była jedna łapa, potem druga, a potem cały dół. Przykro mi, że tak piszę, ale musisz uważać.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Cze 02, 2007 08:33   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


AngelsDream, wiem, pamiętam co było z Dziką. Uważam.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob Cze 02, 2007 08:33   
   Zwierzątka: ......


Azi napisał/a:
czy nie podać jej ziołowych tabletek uspokajających
, jak moja Kropka miała natręctwo podawałam jej Diphergan na polecenie wetki, pomagało, nie była otępiała, ale zupełnie nie wiem jak to się ma do tego co wy przerabiacie, jednak działa uspokajająco i jest smaczne.
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
merch
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 02, 2007 09:40   

Azi , spróbuj pójść do jakieś dobrego weta ( Piasecki?)- za dużo tych objawów, żeby sądzić ze każdy jest tylko przypadkowy. Wydaje mi się ,że niestety cos się dzieje w mózgu , i trzeba spróbować to zdiagnozować tyle o ile i podjąć leczenie przyczynowe.
Przeciwdrgawkowo działa też luminal. Natomiast być może lepiej podać steryd plus antybiotyk. Pobserwuj jak się porusza , czy robi stójkę czy się wspina, czy bierze ziarenka w łapki.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 11