Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczury a upały
Autor Wiadomość
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Cze 20, 2013 11:18   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


Szczurówka, można. Należy jednak pamiętać, aby woda była w temperaturze pokojowej.
 
     
unicorn 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 833
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw Cze 20, 2013 11:19   

Szczurówka, można, tylko nie lodowatą oczywiście.
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Czw Cze 20, 2013 23:00   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Szczurówka, zastanów się tylko, czy warto - wszystko będziesz miała rozchlapane dookoła, a zapach mokrego szczura nie jest najpiękniejszymi perfumami :mrgreen:
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
vika 


Dołączyła: 24 Gru 2012
Posty: 74
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Cze 21, 2013 08:59   
   Zwierzątka: Szczury


mmarcioszka ja tam nie wiem jak pachną Twoje szczury ale moje dalej Nizoralem :D :D:D a kąpałam je jakieś 2 miesiące temu w szamponie, a teraz notorycznie jak idę myć włosy to Fifka mi towarzyszy i bawi się prysznicem :roll: wygląda to komicznie, jest przy okazji mokra ale nie do samej skóry i jak ją wącham to dalej czuję Nizoral :mrgreen: i zastanawiam się czy źle go spłukałam czy tak długo może się utrzymywać na szczurzej sierści :roll:
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Pią Cze 21, 2013 09:57   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


mmarcioszka napisał/a:
zapach mokrego szczura nie jest najpiękniejszymi perfumami

Ja tam lubię zapach mokrego szczura :serducho: Ale ja to w takich kwestiach zawsze inna byłam :lol:
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pią Cze 21, 2013 11:02   
   Zwierzątka: królinka i szczury


vika, moim zdaniem coś jest nie tak, skoro szczury 2 miesiące pachną Nizoralem... Może ich nie spłukałaś dobrze, albo za dużo szamponu użyłaś?
Szczurówka pisałą o wlaniu SAMEJ wody do "baseniku" i wstawieniu do klatki, więc zapach gwarantowany, to zapach mokrego szczura, a nie jakiegoś szamponu.

olus_165, oj tam, każdy lubi co innego :P
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pią Cze 21, 2013 11:09   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


mmarcioszka napisał/a:
Szczurówka pisałą o wlaniu SAMEJ wody do "baseniku" i wstawieniu do klatki, więc zapach gwarantowany, to zapach mokrego szczura

Ba, żeby to był tylko mokry szczur. Niektóre lubią sobie siknąć do basenu, więc minimum raz dziennie polecam wymieniać wodę :P
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pią Cze 21, 2013 11:11   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Tak, jak ma się brudaski, to jeszcze dochodzi mocz rozcieńczony w wodzie i rozpaćkane bobki :]
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią Cze 21, 2013 11:12   
   Zwierzątka: ....


Mi została taka kuweta po kocie:



Ona nie jest duża i jest bardzo niziutka...
Więc mogłabym ją wykorzystać jako basenik ;)
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pią Cze 21, 2013 11:17   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Szczurówka, przemyśl to jeszcze... Może warto wykąpać szczury raz poza klatką, w w wannie np.? Też się ochłodzą ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
unicorn 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 833
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią Cze 21, 2013 11:20   

Moje dziewczyny z baseniku tylko piły wodę. :P
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Pią Cze 21, 2013 11:22   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Ja daję starą blaszkę z wodą jak wypuszczam szczury na wybieg. Ale nalewam malutko wody (tak po szczurze kostki) i jak chcą to się taplają. I nie ma problemu siuśków i rozpaćkanych bobków :wink:
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
Aghaa 



Dołączyła: 29 Maj 2013
Posty: 53
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Cze 21, 2013 11:24   
   Zwierzątka: owczarek niemiecki i 3 ogony


unicorn napisał/a:
Moje dziewczyny z baseniku tylko piły wodę. :P
u mnie jest dokładnie tak samo :wink:
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Cze 21, 2013 11:33   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


U nas też basen tylko na wybiegu - i tak mam mnóstwo sprzątania przy tylu klatkach (jakoś 5 mi się nazbierało :wink: ) - a przy okazji zapewniam im atrakcje na wybiegu. Nie każdy szczur lubi się kąpać.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pią Cze 21, 2013 11:34   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Moje poprzednie stado kilka razy dostawało basen na wybieg. Wrzucałam tam drobno pokrojoną marchewkę i miały frajdę z wyciągania jej (a normalnie nie chciały w ogóle jeść marchewki, widocznie z wody smaczniejsza :P ). Byłam w szoku, bo nie było takiej baby, która by się choć trochę nie zamoczyła. Każda chociaż łapkami grzebała w wodzie a najodważniejsze moczyły całe głowy :lol:
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 11