Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczury a upały
Autor Wiadomość
Antek 



Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 12
Skąd: Polska, państwo szczurków :))
Wysłany: Pią Sie 31, 2012 22:24   

Ja mieszkałem w Serbii, gdzie temperatura w lecie wynosila nawet do 40-kilku stopni Celsjusza. Żeby Cenka się nie męczyła, robiłem jedną z następujących rzeczy:
- Włączałem klimatyzację w pokoju w którym stała (ale ostrożnie, gdyż szczura można łatwo przeziębić - absolutnie nie nastawać na minimum!! :] ). Oczywiście nie pozwałem żeby strumień powietrza padał prosto na klatkę; na szczęście, klima była oddalona od Cenki, więc pokój się ochładzał równomiernie, a szczurek nawet nie zauważał gorąca :)
- Nakładałem mokry, zimny ręcznik na ściany klatki. Jeżeli pokój wymagał nadmiernego chłodzenia przez niezwykłe upały, zanosiłem klatkę do innego, cieplejszego pokoju (bez klimy) i tam obwijałem zewnętrzną stronę klatki schłodzonym ręcznikiem ::D
_________________
Antek :D
Wśród aniołków 2 żółwie, Myszka i Myszunia; szczurek Cenka
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Cze 16, 2013 18:08   Szczur i woda...
   Zwierzątka: ....


Witam :)

Chciałam się zapytać:
Czy szczury rzeczywiście lubią pływać w wodzie tak jak na tym filmiku?:
http://www.youtube.com/watch?v=-Xn6EPczy3c.
Czy szczurom rzeczywiście sprawia to przyjemność?
:)
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Cze 16, 2013 18:12   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


http://www.youtube.com/watch?v=7end071b3zA
Fajny filmik o tym o co pytasz. Szczury niezwykle łatwo zrazić do wody. Jedne lubią inne nie lubią nawet dźwięku wody bieżącej. Można szczurka przyzwyczajać ale tak jak powiedziane na filmiku - trwa to tygodniami jeśli nie dłużej. Zero przymusu a i tak szczurki mogą po prostu pływania nie lubić.
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Cze 16, 2013 19:18   
   Zwierzątka: ....


Kiedyś mój brat miał szczurki które uwielbiały wodę... ;)
Czyli można szczury przyzwyczajać powoli do wody i jak się przyzwyczają to co jakiś czas wpuszczać je żeby sobie popływały? ;)
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Cze 16, 2013 19:23   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Problem polega na tym, że szczurki łatwo się przeziębiają. W tym momencie sens takich kąpieli jest nie wielki bo trzeba na głowie stawać żeby się nie pochorowały.
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Nie Cze 16, 2013 20:15   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Szczurówka, można. Ubiegłego lata wystawiałam swoim ogonom malutki, ale dość głęboki basenik, by dało się zamoczyć łapki, brzuszek i, jak się okazało, łebek też, bo panny zaczęły nurkować w poszukiwaniu kawałeczków rzodkiewki. Lubią to, dwie zwłaszcza. Z tym, że ja sięgam po basen tylko w przypadku dużych upałów (30 st. i więcej) i starałam się zawsze jak mogłam zabezpieczyć ogony przed przeziębieniem: dokładne wytarcie po zabawie, okno najwyżej uchylone, a i tak klatka osłonięta z jego strony, do tego przy drzwiach na podłodze był dociśnięty ręcznik, żeby czasem coś nie zawiało z drugiego pokoju. wilczek777 ma rację, trzeba to dobrze przygotować i nie bawiłabym się w to w dni, kiedy upałów nie ma.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Cze 16, 2013 20:18   
   Zwierzątka: ....


Mi właśnie chodziło o to żeby w ten sposób chłodzić szczurki gdy jest duży upał...
_________________
...
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Nie Cze 16, 2013 20:47   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Szczurówka, do zimnej wody szczurów raczej nie przyzwyczaisz.
Moje akceptowały tylko ciepłą. Jak robiła się chłodniejsza nie chciały wchodzić.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 16, 2013 21:04   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Wydawało mi się, że w temacie był też film, ale najwyraźniej głowa spłatała mi figla.
Ale na jednym ze zdjęć zuuzuushii Vilho w wieku 2 lat i 4 miesięcy po raz pierwszy w życiu, ale z ogromną przyjemnością zażywa kąpieli. Drugiemu szczurkowi się to zupełnie nie podoba, więc to raczej zależy od zwierzaka:
http://forum.szczury.biz/...p=770538#770538
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Nie Cze 16, 2013 21:12   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Szczurówka, tylko musisz wziąć pod uwagę, że chłodna i przyjemna woda dla nas nie musi taka być dla szczurów. Ja stawiałam ciepłą wodę. Jak przestawała być letnia, zabierałam, żeby nie zaszkodzić.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Nie Cze 16, 2013 23:02   
   Zwierzątka: królinka i szczury


To kwestia osobnicza i tego, jak zachęcamy do kąpieli. Woda powinna być ciepła, a co najmniej letnia. Typowo do chłodzenia szczurów lepsza będzie płytka marmurowa w klatce, tak żeby mogły na niej leżeć, kiedy zechcą ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Cze 17, 2013 19:19   
   Zwierzątka: szczurze damy


Szczurówka, Zakładając nowy temat, sprawdź, czy taki sam lub podobny już nie istnieje. Scaliłam założony przez Ciebie temat z już istniejącym.

Dodatkowo przypominam, że istnieją odrębne tematy takie jak Poradnik kapielowy oraz
Ten o płytce kamiennej na cieplejsze dni .
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Czw Cze 20, 2013 08:52   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Wczoraj moje szczury stały się samotnikami :lol: Tzn każde śpi osobno :P Nie gniotą się razem w tunelu ani sputniku, raczej wybierają hamaki i rozkładają się z daleka od siebie.
Kafelka ich niestety nie interesuje a widzę, że im gorąco (nic dziwnego, mamy tu 26 stopni a zwykle jest 21).
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Aghaa 



Dołączyła: 29 Maj 2013
Posty: 53
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 20, 2013 09:27   
   Zwierzątka: owczarek niemiecki i 3 ogony


Cycu wczoraj wyrzucił ze swojej metalowej kuwety prawie cały żwirek i tam teraz śpi, chyba to najchłodniejsze miejsce dla niego. Oczywiście nie przeszkadza mu załatwianie swoich potrzeb w jej rogu :twisted: tak jak wybierałam kupaki raz dziennie tak teraz na bieżąco musze :roll: Powtórka z rozrywki, bo rok temu w upały było podobnie
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Cze 20, 2013 11:00   
   Zwierzątka: ....


A czy można szczurom do klatki wstawić pojemnik z nalaną wodą żeby szczury sobię tam wchodziły i się chłodziły?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 11