Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Wto Maj 01, 2012 22:24
Cena szczurka - to coś zmienia? Wygląd czy zdrowie?
Autor Wiadomość
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 12:33   

a czy Czechy sa jedynym krajem, w ktorych sa dostepne rasowce?

a czy nie mozna nawiazac wspolpracy z innymi panstwami i wypozyczyc od zagranicznych hodowli samca na krycie?

no pewnie ze nie, latwiej sie przeciez zaslaniac faktem, ze polskie hodowle caly czas sa w powijakach :D
Ostatnio zmieniony przez mataforgana Pią Cze 01, 2007 12:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 01, 2007 12:35   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


sachma, ale nie musisz mi tłumaczyć czemu w Polsce wygląda to inaczej - nie ma sensu się aż tak denerwować. Napisałam o francuskich szczurkach dlatego, żeby pokazać, że można :) W sensie, że jak się postaramy, to się uda :)
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pią Cze 01, 2007 13:50   

mataforgana, oblicz sobie koszty wypożyczenia samca + transport.. pogadamy jak bez szemrania kazdy bedzie nam placil po 100-150zl za szczura z takiego miotu, bo jak na razie to spotkalam sie z "na raty" "bez papierka moze daloby rade taniej" "czemu u licha tak drogo?!" - przy cenach 60-70zl... To sa duze koszty, a szczur to nie pies, nie sprzedamy jednego za 2tys, zeby miec kase na wyjazd i pobyt tam, ja na razie jako studentka ciulam kase na wyjazd na międzynarodówkę w Czechach co bedzie mnie kosztowało kolo 300zl za sam bilet... moze ty jestes na tyle bogata zeby sobie pojeździć do francji belgii czy niemiec kilka razy w roku.. mnie niestety na to nie stac - gdybym mogla sie utrzymywać z hodowli to jasne ze bym jezdzila, ale ja z hodowli nie mam nic po za satysfakcja ;)
 
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 14:11   

tak, jestem tak bogata, ze wlasnie pomykam do Francji zarobic na studia :D
wiec jak widac dla chcacego nic trudnego :D

nie gadaj, sachma, bo wasze tlumaczenia sa juz nudne i koszmarnie nuzace.
podobno z Francuzami tak strasznie ciezko sie dogadac, bo wcale nie chca nam szczurow sprzedawac, wiec powiedz mi jak ja to zrobilam, ze po zarejestrowaniu sie na francuskim forum i zalozeniu jednego tematu, hodowczyni sama sie do mnie odezwala i zaproponowala wspolprace? :D

moze gdybyscie nie rozmnazaly szczurow na potege od samego poczatku, to by to wygladalo juz dzis troche inaczej :D

ja wierze, ze hodowla nie jest zarobkiem, bo utrzymanie szczurow kosztuje, ale naprawde szkoda, ze rozliczenia tych pieniedzy nie sa jawne jak we Francji ;) bo wtedy kazdy potencjalny chetny wiedzialby, na co zostanie przeznaczona zaplata za jego maluszka i nie mialby zadnych watpliwosci co do slusznosci takiej a nie innej ceny.

ciagle tylko powtarzacie te same argumenty, nie slysze nic nowego odkad tylko zaczelismy temat.
czemu nie bylo proby stworzenia zadnej linii z kundlami, kiedy wyszlo na jaw prawdziwe oblicze zdrowia rasowcow z Czech?
bedziesz mi teraz usilowala wmowic, ze nie mamy w Polsce odpowiednio dlugowiecznych i zdrowych kundli? ;)
ach, sorry, zapomnialam, po skrzyzowaniu rasowca z kundlem nie bedzie cudownego miotu dumbo blue :D

[ Komentarz dodany przez: Viss: Pią 01 Cze, 2007 ]
Proszę uważać na "ton głosu".
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 14:20   

mataforgana, proszę o inny ton wypowiedzi (:
mataforgana napisał/a:
czemu nie bylo proby stworzenia zadnej linii z kundlami, kiedy wyszlo na jaw prawdziwe oblicze zdrowia rasowcow z Czech?
ten, ja nie mam nic wspólnego z hodowlą ale "kundlem" jest Quentin a po nim miał być miot, tylko przyszli właściciele woleli po rasowcu i tyle.
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 14:27   

dla was wszystko, drogie panie ;)

ja tam nie slyszalam o Quentinie i wielkich wspanialych planach dotyczacych jego miotu :]
wiem za to jak sprawa wyglada w tej chwili, bo co mamy kazdy widzi :]

gdyby hodowcy poszli od razu po rozum do glowy i robili to co obiecywali, a nie tylko obiecywali i robili swoje, to moglibysmy dzis miec linie kundlo-rasiakowa, z ktorej wcale by nie musialy wychodzic same kundlowe umaszczenia, a linia by sie czyscila :]

poza tym jak to juz bylo powiedziane, nigdzie nie jest napisane, ze za kundlowe umaszczenia trzeba bulic gruba kase ;)
dla dobra sprawy mozna bylo wszystko rozegrac inaczej.
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 14:32   

mataforgana, http://forum.szczury.biz/...p?p=37892#37892 tutaj, przeszukałam i znalazłam.
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Cze 01, 2007 14:35   
   Zwierzątka: ......


mataforgana napisał/a:
gdyby hodowcy poszli od razu po rozum do glowy i robili to co obiecywali, a nie tylko obiecywali i robili swoje, to moglibysmy dzis miec linie kundlo-rasiakowa, z ktorej wcale by nie musialy wychodzic same kundlowe umaszczenia
no i było by bardzo fajnie, gdyby tak się stało
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 14:41   

Juni, chcialam cie uswiadomic, ze ja nie zyje forum, mam real, w ktorym czeka na mnie masa spraw, wiec nie czytam wszystkiego ;)

jasne, pewnie ze duzo slyszalam o planach laczenia z dzikusami. kazdy chyba slyszal.
kibicowalam.

szkoda tylko, ze hodowcy tak szybko odpuscili. wybaczcie, ale Timona i Eddi nie sa jedynymi dzikimi szczurami na swiecie.

szkoda, ze hodowcy tak szybko odpuscili i zajeli sie duzo latwiejszym mnozeniem pieknych Czechow.
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 14:49   

Off-Topic:
mataforgana, okej, nie było żadnego zarzutu, tylko chciałam pokazać, że faktycznie coś takiego było ;)
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 14:54   

Juni, ale pomylilas sie troche, bo z tego co w tej chwili doczytalam, jasno wynika, ze przy doborze partnera dla Timony nie bylo mowy o profitach z umaszczenia - bo chetnych na linie poldzika nie brakowalo, mimo najpospolitszego standardowego aguti.
Quentin nie zostal ojcem, bo to Eliot mial znanych przodkow i dzikusa w rodowodze, or sth.

wiec sprawa ma sie inaczej.

nikt wtedy nie powiedzial, ze nie chce szczura bo bedzie pospolity.


a ze i tak nic z tego nie wyszlo...
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pią Cze 01, 2007 15:47   

mataforgana, my o Anglikach mowimy ;) wiec czytaj uwazniej ;)

skoro tak ci sie nie podoba nasz sposob dzialania to zrob cos - załóż hodowle i przestan po nas jezdzic, bo krytykowac tak latwo, a zrobic cos to juz trudniej.

mataforgana napisał/a:
moze gdybyscie nie rozmnazaly szczurow na potege od samego poczatku, to by to wygladalo juz dzis troche inaczej :D


nie widzialas rozmnazania na potege, nasze mioty byly przemyslane i nie twoja sprawa jest po co ich tyle bylo i jakie byly, bo ja nie mam zamiaru przedstawiac wszystkich planow naszej hodowli - porozmawiamy za 2-3lata wczesniej nie bede sie tlumaczyc co i po co, bo szkoda na to mojego czasu. Po za tym to stwierdzenie mi uwlacza, jesli masz zamiar tylko i wylacznie najezdzac na hodowle to ja nie widze sensu dyskusji z toba.

Cytat:
czemu nie bylo proby stworzenia zadnej linii z kundlami, kiedy wyszlo na jaw prawdziwe oblicze zdrowia rasowcow z Czech?


alez byla, ale niestety sie nie udana (puste krycie, samica nie moglam dluzej czekac)

Cytat:
bedziesz mi teraz usilowala wmowic, ze nie mamy w Polsce odpowiednio dlugowiecznych i zdrowych kundli?


mamy, w naszej hodowli nawet dwa ;) ale czekamy az ich dlugowiecznosc bedzie faktem nie podważalnym ;) - co z tego ze sa po rodzicach dlugowiecznych? czekamy az beda w wieku 2-2,5 roku - i na razie pieknie do tego wieku zmierzaja ;) a szczerze ci powiem ze nie wiem kto w polsce ma teraz kundla ponad 2letniego bez zmian nowotworowych - mowie o samcach bo na samice juz za pozno.

wiesz, miot dumbo blue nie jest cudowny - miot pieknie znaczony z kolorami lila, mink, russ blue czy topaz mozna nazwac cudownym - a miot zdrowy i dlugozyjacy mozna nazwac spelnieniem marzen - wszystko zalezy od pkt widzenia - twoj jak dla mnie jest przyziemny, bo dumbo blue to nic cudownego, ot normalny szczur.
 
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 16:05   

sachma napisał/a:
wiesz, miot dumbo blue nie jest cudowny - miot pieknie znaczony z kolorami lila, mink, russ blue czy topaz mozna nazwac cudownym - a miot zdrowy i dlugozyjacy mozna nazwac spelnieniem marzen - wszystko zalezy od pkt widzenia - twoj jak dla mnie jest przyziemny, bo dumbo blue to nic cudownego, ot normalny szczur.


wiesz co ci powiem? :D
naprawde ciezko nie wylapac ostrej ironii w mojej wypowiedzi odnosnie dumbo blue :D bo piszac tamte slowa mialam na mysli nic innego jak tylko to, ze polujecie na kolor i uszy, bo oczywiste jest, ze o niebieskie szczury ludzie sie wiecznie prosza ;)

z mojego przyziemnego punktu widzenia to miot lila rus topaz czy czort wie co jeszcze jest tak samo bezwartosciowy jak szczur zielony w ciapki bordo czy inny odd eye, jesli ma zyc poltora roku :]

a co do Francuzow-Aglikow i ich niecheci, to nezu kiedys mowila, jak to Francuzi byli ciezcy do wspolpracy, wiec przyklad podalam swiadomie :]

gdyby nie moje i nie tylko moje krytyczne uwagi pod adresem hodowli, do tej pory wszyscy udawaliby, ze jest swietnie i giiiiit, szafa gra, rodza sie piekne mioty, kij co sie pozniej z tym dzieje :)

pewno, hodowle nie musza sie z niczego tlumaczyc, wszak maja monopol na jedyne sluszne prawdy i wnioski, nieprawdaż? ;)

ach - widzialam rozmnazanie na potege :) chyba kazdy z tego forum mial okazje to zobaczyc :)

i niech cie glowa nie boli, ja sie nie boje trudu i pracy :]
ale wszystko w swoim czasie. bo ja, w przeciwienstwie do tego co sie niektorym wydaje, nie uwazam, ze do zalozenia hodowli wystarczy kupic pare szczurow z Polski i z Czech, a potem pieknie opowiadac, czego to ja nie stworze :D
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 01, 2007 16:08   

Apeluję o inny ton wypowiedzi! Po raz drugi i mam nadzieję ostatni ;)
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pią Cze 01, 2007 16:38   

mataforgana napisał/a:
z mojego przyziemnego punktu widzenia to miot lila rus topaz czy czort wie co jeszcze jest tak samo bezwartosciowy jak szczur zielony w ciapki bordo czy inny odd eye, jesli ma zyc poltora roku


a kto ci powiedzial ze czeskie szczury nie zyja wiecej niz półtora roku? zyja zyja :) tylko po co patrzeć na wiekszosc, prawda? lepiej lapac sie za wyjatki.

mataforgana napisał/a:
gdyby nie moje i nie tylko moje krytyczne uwagi pod adresem hodowli, do tej pory wszyscy udawaliby, ze jest swietnie i giiiiit, szafa gra, rodza sie piekne mioty, kij co sie pozniej z tym dzieje


za duze zasługi sobie przypisujesz - nie jestes nam potrzebna zeby widziec co sie dzieje, my to wszystko widzimy, ale to nie oznacza ze mamy sie wszystkim spowiadac, wystarczy ze w rozmowach kuluarowych potrafimy sie przed soba przyznac jak jest i potrafimy razem rozmawiac co zrobic zeby bylo lepie.

mataforgana napisał/a:
a co do Francuzow-Aglikow i ich niecheci, to nezu kiedys mowila, jak to Francuzi byli ciezcy do wspolpracy, wiec przyklad podalam swiadomie


ja mowie o Anglikach, i tylko o nich, i wiekszosc z nas o nich mowi - z francuzami Nezu sie dogaduje, wiec nie wymyslaj, widac musisz miec bardzo stare informacje - francuzi i anglicy to rozni ludzie, i tylko o anglikach mamy zla opinie..

mataforgana napisał/a:
pewno, hodowle nie musza sie z niczego tlumaczyc, wszak maja monopol na jedyne sluszne prawdy i wnioski, nieprawdaż?


tego nie powiedzialam. widze ze probujesz sprowokować kłótnie, radzilabym czytac ze zrozumieniem, a nie wymyslac niestworzone historie.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13