Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Wto Maj 01, 2012 22:24
Cena szczurka - to coś zmienia? Wygląd czy zdrowie?
Autor Wiadomość
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Wto Maj 29, 2007 19:24   Cena szczurka - to coś zmienia? Wygląd czy zdrowie?

Wydzielone z: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=2072



sachma napisał/a:
czy ktos bedzie chcial kupic czarne kapturki standard za 60-70zl?


tak. czlowiek, ktory kocha szczury za to ze sa, a nie za to jak wygladaja.
czlowiek, ktory kocha swoje zwierzaki i chce dla nich dobra.
i tak dalej.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Wto Maj 29, 2007 21:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 20:36   
   Zwierzątka: ......


sachma napisał/a:
czy ktos bedzie chcial kupic czarne kapturki standard za 60-70zl

to i ludziom trzeba tłumaczyć, że nie o kolor i uszy chodzi, mi osobiście bardzo brakuje w Polsce hodowli, w której możnaby było nabyć szczurka, szczurka... a nie uszy i kolor. Jak zmarła Kropka byłam bardzo bliska pójścia do zoologa bo chciałam strasznie kapturka, bo dziecko chciało kapturka... bo nie było żadnej bidy do przygarnięcia, a ja miałam w sercu dziurę.... ale nie ma w Polsce szansy kupić kapturka po niespokrewnionych znanych rodzicach. Bo co to jest kapturek? Kundel i tyle.... Ale to szczur do kochania, a nie papierek z rodowodem do podziwiania, do kolekcjonowania.
Chciałabym , żeby ktoś zajął sie w naszym kraju hodowlą szczurów zdrowych, bez względu na wygląd. Wiem co usłyszę za chwilę i wcale nie chcę tego sluchać. Ale ja kupiłabym kapturka standarda za 60-70 zł.
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 20:41   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


helen.ch, przykrą prawdą jest to co napisałaś.

Czy temat podzielić?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Maj 29, 2007 21:05   

Angie, podziel.

Dokładnie w duchu tego co napisała Helenka i ja kilka słów. Popyt i podaż nie istnieją bez siebie. Dlatego na hodowcy także leży odpowiedzialnośc za to na co jest moda, na co jest popyt. To wy tworzycie rynek! Nie wiem skąd u was wątpliwość, że na hasło, reklamę "sprzedaję kapturki, zdrowe, żyjące 3 lata" ktoś zareaguje gorzej niż na "sprzedaję dumbo rex blue downunder odd eye itd". Co mi po szczurze, który piękny i pokochany (a o charakter szczurów u nas też się nie dba) zdechnie po 2 latach? Wolę białaska, którym będę się cieszyła o ten rok dłużej.
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 21:16   

Popieram Viss i Helenkę.
Ja również z wielką chęcią kupię kapturka za 60-70 złotych, bo, proszę sobie wyobrazić, kapturek to też szczur, tak samo wartościowy jak wszystkie wypasione kolorystycznie rasowce.
A gdy mam wybór - kupić szczurka w niesamowitym kolorze czy zwykłego kapturka za 70 złotych, ale po długowiecznych rodzicach, to chyba jest oczywiste, że kupię kapturka, prawda?
 
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Wto Maj 29, 2007 21:17   

Ja też wolę "Zwyczajne" kapturki ale nawet trzy dni dłużej od tego śliczniocha. Mimo wszystko. Czas spędzony z pupilem jest bardziej wartościowy od najpiękniejszych uszek i koloru.
Ostatnio zmieniony przez Juni Wto Maj 29, 2007 21:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 21:18   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Czego najlepszym przykładem jest mój Fadir Fu. Zanim się dowiedziałam, że jest variegated też go kochałam i jak ja się cieszyłam, że będzie czarny kaptur, A on tylko taki prawie jak ;)
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Wto Maj 29, 2007 21:19   

AngelsDream, warto dodać o charakterze Fadira :) Mimo, że nie jest to zależne od koloru.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 21:22   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Juni, Fadir Fu jest najbardziej kontaktowym, najgrzeczniejszym i najczęściej słuchającym nas [tego o czym rozmawiamy] szczurkiem. Na razie jest dosyć młody, jak dotąd nie chorował :)

Cudowny szczur - gdybym mogła go skopiować, to by każdy ode mnie po jednym Fadirze Fu dostał, bo to szczur ideał.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 21:35   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Zgadzam się z dziewczynami. Zdrowie szczura to absolutny priorytet. A kolorki? Dla mnie to zupełnie nieistotna sprawa... W ogóle co to za gadanie "zwykły kaptur"? Kaptury są bardzo urozmaicone akurat, każdy ma inny wzorek ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
merch
[Usunięty]

Wysłany: Wto Maj 29, 2007 21:43   

Problem tylko w tym ,że moim zdaniem nie da sie przewidzieć ani ile będzie zył konkretny człowiek ani szczur. Na dodatek wływ na to mają czynniki oboczne jak choćby dostęp do weta. Kiedys z mojego skądinąd całkiem niezłego kundlowego miotu 3 szczury miały skłonność do infekcji układu oddechowego. Przebywająca u mnie Gucia przezyła ponad 2,5 roku i uśpiłam ja dopiero przy ostatniej przewlekającej się infekcji z powodu nawrotu znacznej dusności. A szczurek , który był w małej miejscowości , miał przez weta zlecone podanie przedawkowanej augmentyny - umarł po pierwszej infekcji w wieku 1 rok i 6 mcy :( .
Szczurki z miotu karmowego z Poznania z otyłością i szybkim wytwarzaniem guzów gruczołu mlekowego tez zyją rożnie długo -prawdopodobnie najwiekszą szansę na długie przezycie ma szczurzyca , która trafiła do Warszawy i przy pierwszym guzku lekarz zalecił sterylizacje - od tej pory nowych guzków nie ma.

Powiem tak mi głównie zależy na zdrowiu szczurów , ale obawiam sie ,że nawet jeśli przyjdzie kiedyś miot w którym priorytetem będzie zdrowie to i tak raczej niczego się nie da zagwarantować. ostatnio zastanawiam sie też nad miotami polskimi , które zostały zaklasyfikowane jako Pety po dosć wczesnej smierci jednego z rodzeństwa, zastanawiam sie po prostu , czy słuszne jest takie postępowanie, zwłaszcza jeśli reszta rodzeństwa i rodzice osiagną długie ( jak na szczury) przezycie w dobrym zdrowiu.
Wśród ludzi często zdarza sie tak , ze wsród dlugowiecznego rodzeństwa zdarza się i wcześniejsza smierć kogoś z powodu jakiejś choroby.
Ciekawa jest tez lektura tych stron hodowli zagranicznych , które podają przyczyny i wiek
w jakim doszło do smierci przodków , i niestety nawet strony , które mówią o sredniej przezyć na poziomie około 2,5 lat wsród przodków mają szczury , które nie dożyły 2 lat.
Natomiast uwazam ,że w Polsce na razie wciaż stosunkowo często zdarzają sie sklepowe szczury z pięknymi wielkimi oczami i dużymi gabarytami i owszem bardzo bym chciała aby udalo sie metodą KW doprowadzić do powstania takiej polskiej lini rodowodowej.
Cena za szczurka jest tu drugorzedna , natomiast w pracy takiej liczyły by się domki z którymi nie straci sie kontaktu i które zagwarantują tym szczurkom opiekę i pomoc weterynaryjna.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 22:04   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


merch, wiele spraw trzeba przemyśleć pod wieloma kątami. Ja mam wrażenie, że za dużo się myśli o, za przeproszeniem, pierdołach, a za mało o tym co naprawdę istotne. Rozmnaża się w kółko te same szczury co w szybkim tempie doprowadzi do tego, że nie będzie polskiej linii o dalszym stopniu pokrewieństwa. Mamy za mało szczurów na których można realnie pracować - dlatego powinno się starać o linie, które można rozmnażać w całości - zamiast pozwalać na mioty stricto PETowe.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 22:11   

merch napisał/a:
to i tak raczej niczego się nie da zagwarantować.

Niestety.

Chociaż myślę, że ludzie, dla których priorytetem jest zdrowie i długowieczność, a kolorki są drugorzędne będą skłonni kupić szczurka, który nie da im gwarancji dając przy tym pewne prawdopodobieństwo.

Layla napisał/a:
Kaptury są bardzo urozmaicone akurat, każdy ma inny wzorek

Rajt :)
A poza tym kapturek to dla mnie kwintesencja szczura :)
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 22:18   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


A wracając do tematu głównego - kapturki są śliczne. Bo szczurek jest śliczny z pyszczka, a nie z futerka czy uszek - nie wiem czy mnie rozumiecie.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
merch
[Usunięty]

Wysłany: Wto Maj 29, 2007 22:25   

Chyba Ciebie rozumiem , co ciekawe różne pyszczki są śliczne , ja jestem fanka dwóch typów spiczasty i duży kanciasty z garbatym noskiem plus wielkie oczy :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13