Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Wto Maj 01, 2012 22:24
Cena szczurka - to coś zmienia? Wygląd czy zdrowie?
Autor Wiadomość
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 22:30   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Bo pyszczki są jak twarze - dużo mówią o charakterze szczurka. Tak jak oczy - mogą być takie lekko tępe albo właśnie zupełnie odwrotnie - bystre i uważne. Swoją drogą, to chyba dość istotna kwestia, że hodowle powinny się jakoś dostosowywać do potrzeb klientów, czyli przyszłych właścicieli szczurków i wg mnie cena jest naprawdę drugorzędna.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 22:34   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


AngelsDream napisał/a:
mogą być takie lekko tępe


:mrgreen: Za to właśnie kocham Lutra mojego :mrgreen:

A już najbardziej mnie zawsze wkurzało, jak zachwycano się bidami, ale wtedy, kiedy były niebieskie... :roll:
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Wto Maj 29, 2007 22:36   

oczywiscie, ze przypadki wczesniejszej smierci moga sie zdarzac, bo zalezy to od wielu czynnikow.

ale nikt nie zaprzeczy, bo chyba kazdy z nas widzi - co jest priorytetem polskich hodowli. powstal trend wykreowany przez hodowcow i tak jak pisalyscie, podaz i popyt, podstawowe prawa rynku...

tylko od nas zalezy jak to bedzie w przyszlosci wygladalo.

i sluszna uwaga padla - za chwile w polsce nie bedzie niespokrewnionych szczurow. za duze tempo, za malo myslenia.

a cena... cena nie jest tu najwazniejsza. wazne powinno byc dobro zwierzakow...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 22:38   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Layla, ja się tam zachwycam na przykład konkretnymi szczurkami, które mi się spodobają i to jest dla mnie zupełnie naturalne, że każdy ma swój gust i jeden woli niebieskie, inny albinosy. Śmieszy mnie strasznie jak Cid wkłada prawie całą nogę do ucha, ale z drugiej strony jak patrzę na to, jak bardzo męczą go upały, to wolałabym, żeby był zwyczajny i ogoniasty. Więc nasuwa się jeden wniosek - zdrowie jednak ważniejsze.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 22:39   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Z jednej strony wszyscy zgadzamy się co do tego, że chodzi o zdrowie, nie o kolor. Z drugiej - jeszcze jakiś czas temu było nie do pomyślenia, żeby rasowy szczur szukał domu. Kiedyś wystarczyły mniej skomplikowane znaczenia, kolory. Teraz - chyba odbiorcy stali się bardziej wybredni, czy jakie licho...
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 22:43   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Layla, to nie tak wg mnie. Wydaje mi się, że jak każdy trend ten również ma górki i dołki. Raz jest przesyt, raz braki. To mimo wszystko rynek, rządzący się zwyczajowymi dla rynku i mody prawami.

Istnieje przeświadczenie, że jak za coś zapłacisz, to bardziej o to dbasz, ale to wg mnie usprawiedliwienie dla gówniarzy. Za Eldira nie daliśmy ani grosza, a dbamy o niego 3 razy lepiej niż o resztę, bo tego od nas wymaga. Jak Todd gania pod wersalką, to klęczę na podłodze i sprawdzam co czas jakiś czy mały sobie radzi, a przecież to szczurek z interwencji.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Maj 29, 2007 22:44   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


AngelsDream napisał/a:
Istnieje przeświadczenie, że jak za coś zapłacisz, to bardziej o to dbasz, ale to wg mnie usprawiedliwienie dla gówniarzy.


Dokładnie, ja wiem coś o tym, bo o Lenina na przykład trzęsę się niesamowicie ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Maj 29, 2007 22:59   

Ja nie do końca zgodzę się z Tobą merch. ;) Oczywiście baaardzo różne rzeczy się zdarzają, szczurki chorują i chorwać będą, bo nie żyją pod kloszem. Ale jednak patrząc na średnią wieku szczurów francuskich (ich hodowli przejrzałam najwięcej, łącznie ze wszystkimi miotami i ich rodowodami), mogę spokojnie powiedzieć, że nadal jest znacznie wyższa, niż u nas. A mówię tu o średniej! Tak więc jest coś więcej niż płonna obietnica dłuższego życia jednak.
Ostatnio zmieniony przez Viss Śro Maj 30, 2007 08:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
merch
[Usunięty]

Wysłany: Śro Maj 30, 2007 00:50   

Prawdopodobnie po jakimś czasie trwania hodowli w określonym standardzie , można liczyć na jakąs srednią. Jednak zawsze będzie to srednia i nie mozna dać gwarancji typu " mam swietną hodowle - gwarantuje, ze szczur którego pan(i ) kupuje dozyje 2 lat "
Co dopiero mówić teraz , kiedy ,że się tak wyraże polskie tradycje hodowli rodowodwych są niezwykle krótkie.

poprawiłam błąd //falka
Ostatnio zmieniony przez falka Śro Maj 30, 2007 08:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 30, 2007 00:55   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


merch napisał/a:
w określonym standarcie

I dlatego właśnie teraz selekcja szczurów, które się rozmnaża powinna być bardzo surowa.

Gwarancji dać nie można - nigdy. Zresztą od gwarancji jest ważniejsza pewność, że hodowca dołożył wszelkich starań, żeby maluchy urodziły się zdrowe.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
zona
[Usunięty]

Wysłany: Śro Maj 30, 2007 09:18   

Pierdu pierdu, a prawda jest taka, że większość osób mając do wyboru kaptura za 70 zł i kaptura za darmo z interwencji - weźmie tego drugiego... Realia są brutalne, szczurami interesują się szczególnie młodzi ludzie, którzy są jeszcze na utrzymaniu rodziców i kasą nie szastają. Jeżeli już zdecydują się na kupno rodowodowego szczura, to będą chcieli szczurka, który się odróżnia od tych standardowych. Poza tym - jest grono osób, które kupują szczura z hodowli, bo chcą spełnić swoje marzenie. Ja sobie wymarzyłam albinosa dumbo, i co, nie wolno mi raz? Enigmy nie zamieniłabym na żadnego najzdrowszego kaptura, nawet gdyby miała szanse na przeżycie 3 lat... Gdyby Loyse miała papiery i nie była z wpadki, to pewnie bym jej nie wzięła. Bo miałam 4 białasy i dla odmiany szukałam czarnej samiczki - nie było dla mnie ważne to, czy ma rodowód i ile będzie żyła. I szczerze mówiąc więcej rasowców nie zamierzam kupować. Marzenia spełnione, można się zająć znoszeniem bidoków do domu.
Fajnie, że myślicie przede wszystkim o zdrowiu szczurków hodowlanych, ale prawda jest taka, że nie mając chętnych na nie - zostaniecie z połową miotu w domu... A chętni jeżeli są, to na te ciekawsze kolorki/znaczenia...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 30, 2007 09:24   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


zona, niekoniecznie - może jestem tylko naiwna, ale według mnie, jeśli hodowca mocno się postara, to znajdzie domy nawet czarnym kapturkom, bo to tylko kwestia zaangażowania.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Śro Maj 30, 2007 09:37   

zona napisał/a:
większość osób mając do wyboru kaptura za 70 zł i kaptura za darmo z interwencji - weźmie tego drugiego


wiekszosc, co nie znaczy ze wszyscy.

zona napisał/a:
Ja sobie wymarzyłam albinosa dumbo, i co, nie wolno mi raz?


pewnie, ze wolno. a ja sobie wymarzylam zyjacego spokojnie 3letniego kaptura albo husky. tez mi wolno.

Cytat:
chętni jeżeli są, to na te ciekawsze kolorki/znaczenia


patrzac na to, ze Plei nie ma chetnych na dumbo platinum i blue, dochodze do wniosku, ze wcale niekoniecznie musisz miec racje.

nie mozna zaprzeczyc, ze z reguly jest duzo chetnych na te bardziej bajeranckie i wypasione szczury, ale przeciez nikt nie potepia hodowania ladnych i ciekawych szczurow i nie zamierza ich wytepic, zebysmy mieli tylko stada kapturow i albinosow.
cala rzecz w tym, ze glupio jest zamykac sie w magicznym kregu adoracji i hodowac zwierzeta WYLACZNIE ze wzgledu na cechy drugorzedne, jakimi sa uszy czy rodzaj futra. nikt nie kaze wprowadzac linii czysto zwyczajnych szczurow. rozumiesz?
chodzi wylacznie o to, ze jezeli glownym kryterium doboru samicy i samca jest to jak piekne dadza potomstwo, to w krotkim czasie przyniesie to oplakane skutki.

popatrz sobie zono na zagraniczne hodowle. sa tam i dumbo i rexy i fuzzy i bardzo ciekawe rodzaje umaszczenia. sa rowniez 'pospolite' kaptury czy husky. i jest tez cos - swoista jakosc tych szczurow. a do tego dochodzi sie dluga praca, ktora wymaga wysilku, a przede wszystkim MYSLENIA.
o to walcze.
i chyba coraz wiecej osob zaczyna przyznawac mi ( i nie tylko mi ) racje.
( i fajnie, ze wieksza liczba ludzi widzi podstawowe bledy i zaslepienie naszych hodowcow, bo uwierz mi, ze nie jest milo byc jedna z nielicznych osob, ktore maja odwage wyrazic glosno swoja krytyke. i podac odpowiednie argumenty. bo ja nie jestem krzykaczka, ktora duzo mowi, nie majac zadnego pokrycia wlasnych slow. )

a tak nawiasem mowiac, to w ktorejs z francuskich hodowli widzialam zdjecia twojego wymarzonego albinosa dumbo.
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Śro Maj 30, 2007 10:35   

no to w takim razie za rok moge na was liczyc ? :P Bo miot bedzie po liniach dlugowiecznych - nie zagwarantuje nikt dlugosci zycia, ale prawdopodobienstwo bedzie duze. no i beda same standardy. ;)

Viss, nie zgodziłabym sie z tym ze u nas nie dba sie o charaktery - u nas szczur ze spaczonym charakterem nie byl nigdy rozmnażany ;) my po prostu nie piszemy o charakterach ;) wiadomo ze prawie wszystkie nasze fuzzy maja adhd, chlopcy to kluchy i lenie a baby to male cwaniary albo ciche myszki ;) ot cala hodowla :P

moze i my tworzymy rynek, ale rynek zaczyna nas szuflatkowac, bo jak w hodowli rodza sie standard agouti to ciezko z domem, bo ludzie mysla ze jak ida do hodowli i zapisuja sie na miot to dostana tylko i wylacznie szczura ktorego wyglad trzeba opisywac w pieciu linijkach zeby zawrzec wszystkie znaczenia itd...

Off-Topic:
a tak szczerze to przyznam sie wam, ze ja chcialabym rasowego albinosa.. jakos tak.. standard albinos..


merch napisał/a:
Cena za szczurka jest tu drugorzedna , natomiast w pracy takiej liczyły by się domki z którymi nie straci sie kontaktu i które zagwarantują tym szczurkom opiekę i pomoc weterynaryjna.


merch, ja nie oddalabym zadnego ogona do innego domku jak ten o ktorym piszesz ;)

merch napisał/a:
ostatnio zastanawiam sie też nad miotami polskimi , które zostały zaklasyfikowane jako Pety po dosć wczesnej smierci jednego z rodzeństwa, zastanawiam sie po prostu , czy słuszne jest takie postępowanie, zwłaszcza jeśli reszta rodzeństwa i rodzice osiagną długie ( jak na szczury) przezycie w dobrym zdrowiu.
Wśród ludzi często zdarza sie tak , ze wsród dlugowiecznego rodzeństwa zdarza się i wcześniejsza smierć kogoś z powodu jakiejś choroby.


tu sie z toba zgadzam, bo mysle ze z kazdego miotu petow powinno sie wyprowadzic jeden miot kontrolny, z ktorego bedzie kolejny miot kontrolny - bedziemy mieli czas na sprawdzenie jak to jest z miotem w ktorym pojawil sie problem, a linia nie wyginie.. teraz tak jest z miotem u zywym - naskok ze z peta wyciaga miot, podczas gdy jest i mialbyc to miot kontrolny - i tego nie rozumiem, bo sama nazwa miot kontrolny wskazuje na to ze linia wymaga potwierdzenia i ze z tego miotu zostanie wybrana jedna samica i jeden samice do dalszej hodowli i ze caly miot bedzie monitorowany.
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 30, 2007 10:42   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Ja mam niestety bardzo podstawne wątpliwości co do tego, jak są monitorowane mioty w Polsce. Mam zupełnie szczerze wrażenie, że informując hodowców o tym jak czują się ich 'wnuki' napotykam na dziwaczny mur oporu. I to moja opinia.

A co do tego liczenia na nas za rok - powiem szczerze, że jeśli chce się coś od ludzi uzyskać, to trzeba najpierw coś dać.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 14