Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Layla
Pią Kwi 17, 2009 08:47
Czy szczur może się na nas obrazić lub gniewać?
Autor Wiadomość
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 20, 2008 20:11   

U mnie fochy strzelają Capri (jak Fragles, jest w tym mistrzem :lol1: ) i Filip. Pozostałe ogony jakoś specjalnie się nie obrażają. :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Mangalarga 



Dołączyła: 11 Lut 2008
Posty: 275
Wysłany: Wto Maj 20, 2008 22:22   

U mnie ostatnio był foch, bo obijałam się przez 2 dni po koncertach (no co, juwenalia były :P )
Zapukałam w jeden domek, Nezula spojrzała na mnie z pogardą i dawaj dupką do wejścia. To pukamy w drugi. Pańka nawet nie podniosła głowy, tylko umościła się wygodniej i spała dalej. Nawet nie kwiknęła gdy ją dotknęłam palcem, jak to zwykle robi. Olewka totalna XD
Ale pyszny bananek sprawił, że zapomniały o "ukaraniu" mnie ;)
_________________
Ze mną: Ilo, Emi
Za TM [*]: Tequila, Nezu, Panya
 
     
Marta zioło 


Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 4
Skąd: Radziejów/Katowice
Wysłany: Śro Maj 21, 2008 16:18   
   Zwierzątka: Kotki piesek


Jak Kryśka się na mnie fochnie (a robi mi na złość często ;p) ucieka na środkowy poziom klatki gdzie nie mogę sięgnąć ;( ale na szczęście po jakimś czasie jej przechodz :P
_________________
Najważniejsze jest zwycięstwo w małym, w czymś niesłychanie małym - nad sobą.
kard. Stefan Wyszyński
 
 
     
mateuszk 


Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 20
Skąd: Ustka
Wysłany: Śro Maj 21, 2008 19:45   
   Zwierzątka: 4 szczuraski ( Daisy, Dixi, Scully i Mała)


MOje jak się obrażają , to chowają się za szafkę i nie chcą wyjść :)
 
 
     
serczszak 
agnieszka.com



Dołączyła: 22 Maj 2008
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 22, 2008 21:13   

u mnie najczęściej focha się Tostuś. I wtedy jak chce go pogłaskać, to on jakby mnie ignoruje i odchodzi, (jak nie jest obrażony to przybiega na pieszczochy ;) ) :-P
 
     
Voili 


Dołączyła: 30 Kwi 2008
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 09:45   

Ostatnio nie było mnie cały dzień w domu. Kiedy wróciłam późniejszym wieczorem i chciałam wyjąć dziewczyny, Freja spojrzała na mnie wzrokiem mówiącym "Teraz? Teraz to ty mnie w de pocałuj" i odwróciła się pleckami ;) na drugi dzień na szczęście sie już przeprosiła, chyba jej sie znudziło siedzenie w klatce :)
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 12:44   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Hexe może się nie obraża tak oficjalnie "Mam cię gdzieś", ale potrafi mi jawnie pokazać, że jest zła i że nie podoba jej się moja opinia lub zachowanie. Biegając po łóżku, lubi wspinać się po poduszce na parapet. Wszystko OK, tylko że miałam ostatnio bałagan i zabierając Hexe z parapetu dałam do zrozumienia, że parapet nieczynny. W takich sytuacjach, jak ją zdejmuję, to wyrywa mi się z ręki i w takich tupiących podskokach biegnie przez całe łóżko i wraca do mnie: "Widzisz, jak mnie wkurzyłaś?! :x "
Hinata na mnie się nie obraziła (jeszcze), ale kiedyś poszedł mega foch na Hexe - uciekła po prostu do hamaku i siedziała tam przez następne pół godziny.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Pią Cze 20, 2008 14:58   

moj jak sie obraza to jak chce go wyjac z klatki to bierze i sie lapkami zlapi co by mi trudniej bylo :P i patrzy na mnie tymi oczetami z takim wyrzutem ale jakgo zaczne laskotac itp to mu przechodzi bo to taka kochana kluska heh
 
     
mal_a 



Dołączyła: 07 Lip 2008
Posty: 11
Skąd: Białystok
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 16:56   

Mój Gucio bije na głowę wszystkie nerwusy. Kiedy przerwę mu jakąś interesującą (i zwykle szkodliwą czynnność) jak np. obgryzanie korzonków kwiatkowi, którego właśnie wykopał z doniczki, to wściekle tam i spowrotem biega demonstracyjnie podskakując. Ale to zdarza się dosyć często.
Pare razy natomast zauważyłam, że ze złosci,( za wcześnie mnie wkładasz do klatki :evil: ) potrafi przekopać wszystkie trociny na dnie klatki, wskoczyć wyżej i rzucać miseczką z jedzeniem. Próbuje wtedy wciągną ją na najwyższą półkę albo zrzucić na dół klatki. Dodam, że miska jest od niego sporo większa i nawet jeśli wcześniej coś nabroi to rozbraja mnie tym tarmoszeniem miski. Mój mały złośnik :serducho:
_________________
Z nami dwa paszczury: Rambo (pchełek) i Gucio (kropek)
 
     
Radziorex 
I Hope You Know...



Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 55
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lip 08, 2008 22:37   
   Zwierzątka: Szczur , Kot .


Moja ma podobnie z przekopywaniem trocin w momencie zbyt krótkiej zabawy i oczywiście zaczyna się tłuc i szaleć by ją przed snem wsiąść jeszcze an trochę na łapki =]
_________________
______________________________
Andare in giro per il mio mondo...
http://radziorex.blog4u.pl/
 
 
     
Justitia 


Dołączyła: 17 Lip 2008
Posty: 19
Wysłany: Pią Lip 18, 2008 02:46   
   Zwierzątka: Szczurek Zuzia


A myślałam że moje szczury się nie fochają :) Jednak parę sytuacji opisanych powyżej znam dobrze (np. rzucanie miską po "zaimplantowaniu" do klatki). Ale ja chyba ciury za bardzo po ludzku traktuję i nie odczuwam tego w ten sposób :) U mnie jest tak: nie chcesz wyjść raz czy drugi? Spoko :) Jako domownik masz prawo do spokoju (tylko obserwuję czy reszta jest ok i czy aby nie chory). Bedzie chciała to wie jak dać mi znać:) Masz ochotę potargać się z miską? Ok:) Ćwiczenia fizyczne są zdrowsze od spania na pólce. Nie chcesz dać się wyjąć do badania (na leki, do weta itp.) ? Mam to gdzieś i tak Cię wyjmę :) Co najlepsze - foch niezauważany szybko zanika :) Raz tylko miałam wyrzuty sumienia jak nakrzyczałam na moją poerwszą szczurię za naszczanie na kołdrę (JEDYNY raz podniosłam wtedy głos)... Tak na mnie spojrzała (tylko ona to potrafiła) że w sekundę zaczęłam ją przepraszać a ona mnie zaraz potem :)
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 18, 2008 08:43   
   Zwierzątka: ogony


Szczyt focha to prezentował Alifek przy lekarstwach. Najpierw jadł sam bez problemu. Potem "coś mu się stało" i jogurt/serek/inne pyszności same były ok, ale jak tylko wyczuł lek...
Potem w ogóle strzelał focha na widok miski.
Wtedy zaczęłam karmić go z łyżeczki. Po pierwszym razem zorientował sie, że dał się nabrać na lekarstwo i fochował się też na łyżeczkę. I tak dalej, i tak dalej.
To samo było z podawaniem leku na dłoni.
Czasem bywało, że łapałam nerwa i strzykawką do pyszczka leki zapodawałam. Bo przecież niezależnie od focha leki musiał dostać. Oczywiście, czasem nie przełykał leku podawanego do pyszczka, tylko trzymał go w buzi i wypluwał, gdy tylko Go puściłam.

W pewnym momencie już tak był pofochowany, że mnie się inwencja twórcza skończyła. I w sumie dobrze, że wtedy umarł...
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Sob Lip 19, 2008 23:08   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Przypomniało mi się, jak Hexe obraziła się na mnie po wizycie u weterynarza. Do tej pory zachodzę w głowę, dlaczego. Nie ja ją trzymałam, nie ja jej podawałam te paskudne leki tylko wet, a tak się na mnie obraziła jakbym jej nie wiem, co zrobiła :|
Jakby mi ktoś wyjaśnił, czemu pogniewała się akurat na mnie, byłabym wdzięczna.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 20, 2008 15:41   

Mao napisał/a:
Jakby mi ktoś wyjaśnił, czemu pogniewała się akurat na mnie, byłabym wdzięczna.
A kto ją wsadził do transportera i zawiózł do lecznicy? :>
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pon Lip 21, 2008 23:03   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


No tak, zła Mao wpakowała biedne Heksiątko do transportera i pozwoliła na to wszystko... Faktycznie miała powód do focha :P
Zastanawia mnie, o co im poszło w piątek przed wyjazdem do weta. Obie obróciły się do mnie pupami, Hexe ostatecznie wyszła, ale ociągała się jak nigdy, a Hinaty nie dało rady w żaden sposób ruszyć z hamaku :| Całe szczęście, że nie z nią był problem xP
Zupełnie jakby wyczuwały, co się szykuje i obraziły się na zapas.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 12