Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Łapanie ostrości - charakterystyczne dla czerwonookich
Autor Wiadomość
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 12, 2007 17:49   

Nic i cieszyc sie, ze prawidlowo lapie ostrosc. :lol1: Zapewne Twoj szczurek ma oczy pink lub ruby (czy nawet dark ruby) i w ten sposob lapie ostrosc, bo szczury z jasnymi oczami malo wyraznie widza. Jedne sie kiwaja na boki, a inne lapia tylko takie przechylenie - jakby si ezawieszaly na moment. Jesli tylko chodzi prosto, a przy staniu sie nie przewraca to nic sie nie dzieje. :wink: Nie przejmuj sie jakby co, tez sapnikowalam jak moj Filip sie tak przechylal. :roll:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Straciatella 



Dołączyła: 04 Wrz 2007
Posty: 63
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Wrz 12, 2007 18:24   
   Zwierzątka: Ciurasy <:3~


Trampul ma ciemne oczki z niebieskimi obwódkami. Myslisz, że to tylko od tego?
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 12, 2007 18:47   

To zalezy czy w swietle ma czerwony odcien. Nie jest to zbyt humanitarne, ale mozesz sprobowac przez malenka chwilke mu poswiecic w oczy np. latarka i zobaczyc czy wtedy przypadkiem nie okaza sie czerwone. Jakiego jest umaszczenia?
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 12, 2007 18:51   

Juz sprawdzilam jego umaszczenie. Nie ma umaszczenia typowego dla oczu dark ruby, wiec bedziesz musiala sprawdzic latarka.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 09:14   
   Zwierzątka: ogony


Przy oczętach dark ruby nie widziałam tego "łapania ostrości", ale Hela się wyraźnie czasem przechyla na jedną stronę. Podejrzewam, że u niej może być to kwestia nierównomierności w wybarwieniu głowy (jedna plama jest większa od drugiej) i, w związku z tym, nierównomierności w wybarwieniu oczu. Nieuchwytnej przy obserwacji, ale powodującej różnice w ostrości wzroku poszczególnych oczu. (Sama tak robiłam, jak byłam mała i miałam -2 D na lewym oku i 0 na prawym i nie miałam jeszcze okularów)
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 16:47   

Ja natomiast zaobserwowalam takie przechylanie u dark ruby - moj Narsil. :wink: Nie ma on zadnych znaczen na glowie, jest silvered havana berkshire i tez sie tak przechyla na jedna strone. Drugim u mnie szczurem przechylajacym sie jest Filip z oczami pink. Pozostala trojka czerwonookich szczurakow (dwa z dark ruby i jeden z ruby) nie przechylaja sie, ani nie kiwaja.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 13:30   

Nisia napisał/a:
Przy oczętach dark ruby nie widziałam tego "łapania ostrości"
jak to nie widziałaś? Forrest sie buja na boki jak szalony, a ma baaardzo ciemne dark ruby, ciemniejsze od Mini. Który z kolei nie przechyla sie w ogóle. :mrgreen:
 
     
Tygrys 



Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 1133
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 16:06   
   Zwierzątka: Maniek - kocie diablę ;-)


Hmm u mnie Chucki ma pink, Samson i Reynevan raczej Ruby, a Chucki troszkę się kiwa, Samson też troszkę a Reynevan jak szalony, aż łapkami przestępuje na boki.
_________________
Za TM: ogoniaste - Andrzej ['], Norris['], Speedy ['], Chuck['], Reynevan ['], Effendi Rat's Troop ['], Samson['], Hodari ['], Remi ['], Smirnoff Rat's Troop[']
Tofik - pierwszy mój osobisty pies [']
 
 
     
wampirzyca 


Dołączyła: 26 Sie 2008
Posty: 5
Wysłany: Śro Sie 27, 2008 18:10   
   Zwierzątka: 3 szczurki


Mój szczurek ma czerwone oczka i też tak robi ;)
_________________

 
     
S,z,o,p,e,n, 
Zło totalne



Dołączyła: 05 Lip 2008
Posty: 9
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Sie 27, 2008 20:07   
   Zwierzątka: Dwa szczurzaste: Jack i Gandzio


Mój albinosek też tak robi. Dziwi mnie tylko, że zawsze wybiera sobie jeden kąt klatki i tam się "buja" .
_________________
Piszę poprawnie po polsku
 
 
     
Bema 



Dołączyła: 26 Lip 2008
Posty: 2783
Skąd: Legnica
Wysłany: Śro Sie 27, 2008 21:21   

mój Cyś świętej pamięci bujał się, że miło (myślałam, że może wpłynęło tak traumatyczne dziecinstwo ;) , a wet nie wierzył i jak zobaczył to stwierdzil, że autyzm :lol: ); moja śliczna panienka Maniusia (beige hooded) przechyla się na jeden boczek i już po sprawie :)
 
     
Blue_Sylvia 



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 14
Wysłany: Czw Lis 06, 2008 09:08   
   Zwierzątka: szczurek


Witam
Bardzo się cieszę że znalazłam ten temat bo także się przeraziłam gdy zobaczyłam jak się buja, tzn pomyślałam sobie że wygląda jak na chorobę sierocą tylko nie w tą stronę buja główką :) Wchodzi do domku, wystawia głowę, wyciąga szyję i buja się dosyć mocno i trwa to dość długo jak zahipnotyzowany.... już myślałam że coś jest z nim nie tak
Jak dobrze że jest to forum... tyle się od Was mogę dowiedzieć i nauczyć :)
_________________

 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 06, 2008 09:28   

Blue_Sylvia, wszystko ok. Szczury i tak niewiele widzą. Im gorszy wzrok, a u czerwonookich jest baaardzo kiepski, tym wieksze bujanie. :) Ale wzrok jest szczurowi stosunkowo mało potrzebny, najważniejsze są wibrysy (wąsiki), węch. Szczury ślepe doskonale to udowadniają. Ja mam takiego jednego i gwarantuję, że nie zorientowałabys sie, że w ogóle nie widzi. ;) Sama tym zapominam.
Tu jest temat o sensoryce (zmysłach) szczura, przeczytaj, są też zdjęcia tego jak i co widzi szczur. :)
 
     
Blue_Sylvia 



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 14
Wysłany: Czw Lis 06, 2008 09:36   
   Zwierzątka: szczurek


Dziękuję bardzo Viss... muszę się wiele nauczyć ...
_________________

 
     
kami-chan 



Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 42
Skąd: Krasnystaw
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 21:03   

Jak przeczytałam to wszystko to mnie uspokoiliście bo mój nowy szczurcio też tak robi :-P
_________________
<:3 )~ Kacperek <:3 )~ Kiciuś
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 11