Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co piją i co mogą pić szczury?
Autor Wiadomość
nev!
[Usunięty]

Wysłany: Wto Maj 15, 2007 23:20   

a czarna herbata? Moje lubią się napić czasem trochę słodkiej herbatki z kubka.
 
     
Gość

Wysłany: Wto Maj 15, 2007 23:25   

Czytalam ze czarna ma za duzo kofeiny i jest nie zdrowa, przez to fermentowanie czy suszenie.
No i napewno nie slodzona cukrem.


Moje dostaja czasami zielona herbate, mocze palec w miodzie i wkladam do herbaty. Wiec jest leciutko slodzona. Ale nie jest to cukier ;) , soki gerbera, czy bobofruit, vibovit, czasami mleko, ale takie dla kotow.
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Sob Maj 19, 2007 19:19   
   Zwierzątka: kot.


moje wodę, niekiedy vibovit. Zastanawiam się czy herbata (sama uwielbiam, prosto z mojego ogródka, suszonej nie trawię) z mielisy by im nie zaskodziła? Bo ja to lubię i podejrzewam że im też by to smakowało...
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Sob Maj 19, 2007 21:35   
   Zwierzątka: kotka Puma


ja dzisiaj wymyśliłam takie coś - zalewam sobie wieczorem płatki owsiane, żeby namiękły przez noc, żeby przyspieszyć ten proces zalewam je od razu wrzątkiem - trochę tej wody z płatków wlałam do poidełka i dopełniłam zwykłą - wydaje mi się, że powinny w tym być jakieś witaminki wypłukane z tych płatków, co? pachnie ładnie :)
 
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Sob Maj 19, 2007 21:43   

Layla napisał/a:
nev!, nie przesadzaj, moje czasem też zliżą piwo z palca, nie histeryzujmy ;)


doookladnie :P

moje sie czasem dobieraja do piwa i luuubia liznac, oj lubia :]
a ja sama z ciekawosci podpytalam ktoregos razu w lecznicy, pani doktor powiedziala, ze takie ilosci zadnej krzywdy nie zrobia, a ona sama kiedy miala szczure, czasem pozwalala jej podpijac piwko :]

a moje pija wode, soki owocowe, czasem wibowit, czasem zielona herbate, czasem wode z miodem. bywa, ze do poidelka doleje im mala kropelke Kerabolu - preparatu z biotyna i cynkiem dla zwierzakow, bardzo dobrze wplywa na siersc :)
hah, to samo pija moj pies ;)
 
     
zywym_trudniej 
Po prostu Marta



Dołączyła: 30 Lis 2006
Posty: 679
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob Maj 19, 2007 23:27   

Piwo jest dobre na nerki :) Dla szczurów na pewno również :) Oczywiscie w malych ilościach ;)
 
 
     
Gość

Wysłany: Nie Maj 20, 2007 00:30   

Moim dzis kupilam BOBO-FRUT nektar, bananowo-agrestowo-winogronowy. Najpierw wlalam im pol poidelka, pozniej pol buteleczki wypilam i troche zostawilam im na jutro. Polecam, moje pol godziny bily sie o to kto ma pierwszy pic ;) Pozniej ciagle podchodzily i podpijaly. Wiec polecam ;)
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Nie Maj 20, 2007 20:53   

woda mineralna zywiec zdroj.. nager-trank vitakraftu... kubusie - czy podobne soczki dla dzieci, jogurty pitne, mleko
czasem zanurkuja w : capucino, herbacie (czerwona Rooibos- innej czerwonej nie zdzierze, malinowa czy lipton), nestie. Kilka razy podpijaly mi piwo i winko(domowej roboty ;) najzdrowsze i najlepsze :P ) raz Bandyta zaciagnal sie sokiem pomaranczowym z wodka - wiecej tam wodki niz soku, ale jemu to jakos nie przeszkadzalo bo biegal za szklanka..
no i kiedys Kami podpila mi wode z akwarium (teraz juz sa tak zabezpieczone ze szczur nie wlezie, wtedy jeszcze myslalam ze jak boja sie kapieli to nie bedzie ich do akwarium ciagnelo..

moje najchetniej wypily by wszystko co jest w ich zasiegu.. nie jestem fanatyczka i nie panikuje kiedy wypija cos co dla nich nie bylo, bo moim zdaniem to kolejny sposob na poznawanie swiata, po za tym od odrobiny niezdrowych rzeczy nic im sie nie stanie ;)
 
 
     
karusia_bb 



Dołączyła: 07 Maj 2007
Posty: 27
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon Maj 21, 2007 09:05   

głównie to podaję szczurką wodę przegotowaną lub Nałęczowiankę... wczoraj Gryziek wypił trochę soku pomidorowego xD a tak poza tym to jeszcze nie próbowałam dawać szczurołapom nic innego do picia (chyba że same sobie wzięły xD, np. kiedyś Szczurołapka zanurkowała w moim kubku po kawie (kawa została z niego wypita), ale szybko ją uratowałam)...
_________________

 
 
     
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 16:07   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


A moj Sasza cos ostatnio nie chce pic wody :( Za to z wszystkim innym co ma smak nie ma problemu,wiec zawsze mu cos do wody doleje albo nie rozcienczam woda. Dzisiaj np. nie moze sie odkleic od poidelka z Kubusiem ;) Ale martwi mnie,ze wody nie chce :(
 
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 18:43   

Dajesz mu z kranu? Jak tak, to spróbuj z przegotowaną(lepsze rozw.).
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 18, 2007 18:52   

Natalia, nie można podawać z kranu! Najlepiej mineralną wodę niegazowaną, ewentualnie przegotowaną.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 18:59   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Juni napisał/a:
Natalia, nie można podawać z kranu! Najlepiej mineralną wodę niegazowaną, ewentualnie przegotowaną.


Juni to spróbuj z naszymi. Wyśmieją cię. Mogą umrzeć z pragnienia i nie ruszą wody mineralnej, a tym bardziej przegotowanej kranówki. I cóż poradzić.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 18, 2007 19:00   

AngelsDream, żartujesz? Młoda z kolei najbardziej lubi przegotowaną. A najnaj to lubi Kubusie i Pysie.
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 19:02   

Ja dziewuchom od zawsze daję kranówkę.
Tyle, że jest to moja ojczysta "żaganianka", którą pije się właśnie prosto z kranu, całe życie, i to jest taka "żaganianka" którą rozpija się moja grupa na studiach, jak przywiozę sobie do szkoły w butelce.
Ale chlorowanej bym raczej szczurkom nie dawała.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 11