Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: EpKee
Pią Mar 02, 2012 15:07
Gady, płazy i inne potwory :)
Autor Wiadomość
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 15:40   

helen.ch napisał/a:
Nie wyobrażam sobie jak wrażliwy, młody człowiek może głaskać i kochać szczura a jednocześnie zabijać mysz. Dla mnie to nie to samo co zjedzenie kotleta czy danie psu kości.

A ja sobie wyobrażam, bo niestety nasza głupia ukochana jamniura niewiele odbiega inteligencją od świni, którą dzisiaj zeżarłam na obiad. Kwestia "kto zabija zwierzę" ma dla mnie drugorzędne znaczenie, bo i tak wiem, że zabija je dla mnie.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
yoshi 



Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 904
Skąd: krakow
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 16:29   

a ja uwazam ze osoby niezwiazane w zaden sposob z terrerystyka nie powinny sie wypowiadac w kwesti karmienia tych zwierzat, najlepiej przemilczyc swoje uwagi na ten temat, dla dobra wszytskich :wink:



Jestem bardzo zadowolona bo kupilam 3 terraria dla moich ptasznikow, po super cenie :) i maja mi je zachwile dostarczyc :mrgreen:
_________________
(\_/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.


Mushroom, Alcest , Maja, łysy Pink, Floyd, Bąbel, Niunia, Niunia II, Emilka
 
     
pituophis 
( . )( . )


Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1431
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 19:20   
   Zwierzątka: węże, koty, jeż, rogatki, eublefary i sporo gryzoni


Cytat:
Nie wyobrażam sobie jak wrażliwy, młody człowiek może głaskać i kochać szczura a jednocześnie zabijać mysz. Dla mnie to nie to samo co zjedzenie kotleta czy danie psu kości.


Ale to jest to samo. Tylko niektorzy wyobrazaja sobie, ze jak kupia kotleta martwego to jest inaczej.

W pewnej hodowli wilczakow karmi sie psy zabitymi na miejscu wyhodowanymi tam kozami. Jakos nie rozumiem, w czym mialoby to byc inne od karmienia ich np. sucha karma, albo karmienia wezy myszami. Sucha karma to tez jest zwierze zabite przez czlowieka, tylko przetworzone, a ludzie w teorii niektorych (typu dziumdziaki z PETA) nie musza miec zadnych zwierzat. Szczurow i psow tez nie. Mozna tez zredukowac to do absurdu, niech nikt sie nie rozmnaza, ludzie wygina bezbolesnie i nie zjedza juz zadnego zwierzecia, tylko czy o to chodzi.

Znow wjezdzamy na jeden z kilku kretynskich tematow POLSKICH (jestem na obcojezycznych, tego tam prawie nie ma) for gryzoniowych :roll: :roll: Po co?

Toke to nie potwor, razej straszy lub zwiewa, nie rzuca sie na reke, jesli nie jest zagoniony w kat i nie ma wyjscia. Natomiast faktycznie nieoswajalny, nienareczny, uciekajacy przy manipulacjach z terrarium i w dodatku cos wiekszego (typu szarancza albo osesek) potrafi byc rozmazane po polowie szyb. Ma jednak swoj urok, ja mialem dobre 13 lat temu, a co z nim przeszedlem...
_________________
Love is a flaw, love never completely under will :]
Ostatnio zmieniony przez pituophis Czw Lip 10, 2008 19:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 19:27   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


pituophis napisał/a:
W pewnej hodowli wilczakow karmi sie psy zabitymi na miejscu wyhodowanymi tam kozami. Jakos nie rozumiem, w czym mialoby to byc inne od karmienia ich np. sucha karma, albo karmienia wezy myszami.


Potwierdzam. Nie jest to karma codzienna oczywiście, ale na moich oczach z okazji zjazdu zabito kozę i jakoś nie miałam oporów, żeby poczestować się kotletem z mięsa tejże kozy. Węży nie planuję mieć. Za to zastanawiam się bardzo nad żółwiami wodnymi.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
pituophis 
( . )( . )


Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1431
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 19:33   
   Zwierzątka: węże, koty, jeż, rogatki, eublefary i sporo gryzoni


Cytat:
Za to zastanawiam się bardzo nad żółwiami wodnymi


A ja mialem, przerabialem. Babrania sie w wodzie i mule nie lubie:). Chce kiedys zabuti!
_________________
Love is a flaw, love never completely under will :]
 
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 19:58   

potwierdzam to co mówi pitu, żółwie wodne są potwornie wymagające ;) pieniędzy, miejsca i wysiłku by zapewnić odpowiednią opiekę. mało który zwierzak terraryjny wymaga aż tak wiele co żółwie :)

uff, widzę że dopiero po interwencji szanowanego na tym forum terrarysty sprawa cichnie. no cóż, głupia mazok, co ona sobie tam wie... w końcu jak ona morduje biedne mysie to jest zwyrodnialec, ale osoby które zarzynają w rzeźniach krowy i świnie tak, by mieć z tego jak najwięcej "frajdy" już są ok, bo w marketach mięso nie ma oczu. ale koniec tematu. nawet nie wiem po co się wywiązał, skoro tyle razy był przerabiany.

tak nawiasem mówiąc to zaczynam wdrażać w życie plan "dwie (może trzy) agamki" :mrgreen: niedługo zaczniemy przerabiać regał na terrarium :) trzymajcie kciuki bo mnie GMA złapało i kurrrde nie puszcza ;)
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 20:00   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Mazoku napisał/a:
potwierdzam to co mówi pitu, żółwie wodne są potwornie wymagające pieniędzy, miejsca i wysiłku by zapewnić odpowiednią opiekę. mało który zwierzak terraryjny wymaga aż tak wiele co żółwie

Wiemy, ale marzeń się nie wybiera. W końcu wilczakiem też nas straszyli ;)
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
pituophis 
( . )( . )


Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1431
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 20:06   
   Zwierzątka: węże, koty, jeż, rogatki, eublefary i sporo gryzoni


Wlasnie to koszmar. Maly zolwik kosztuje grosze i slodko wyglada. Potem 99% albo ginie albo rosnie - i laduje w sklepie zoo, stawie, smietniku...
Dobrze, ze zakazano choc importu czerwonolicych.
_________________
Love is a flaw, love never completely under will :]
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 20:07   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


pituophis, no my się szykujemy na gigant akwarium na całą ścianę :]
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
pituophis 
( . )( . )


Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1431
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 20:08   
   Zwierzątka: węże, koty, jeż, rogatki, eublefary i sporo gryzoni


Znajac was, nie zdziwilbym sie, gdyby bylo na pol pokoju :) . Tak ma byc!

Zawsze tez mozna kupic cos mniejszego niz czerwonolicy - np. Kinosternon sp., Sternotherus sp.
_________________
Love is a flaw, love never completely under will :]
 
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 20:12   

to może nie kupujcie tylko weźcie z terrarystycznego parę znajd... choć one są bez papierów, ale myślę że dałoby się jakoś załatwić. no tylko jedyny minus że tamte są już dorosłe ;)
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 20:16   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Mazoku, najpier dom, potem akwarium :] Cały pokój dla zwierząt zresztą. I specjalny kojec dla psa na wzór tych w zoo z wejściem do pomieszczenia ogrzewanego :> Tak brzmi plan - zobaczymy, co z niego wyjdzie. A brak papierów i ew. wiek znajd mi nie przeszkadza. Tylko, że do zwierzaków po przejściach przydaje się doświadczenie.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 20:24   

AngelsDream napisał/a:
Cały pokój dla zwierząt zresztą.
to tak jak i u mnie sie szykuje... cholera, co ja zrobię z tym łóżkiem ;)
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
pituophis 
( . )( . )


Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1431
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 20:29   
   Zwierzątka: węże, koty, jeż, rogatki, eublefary i sporo gryzoni


U mnie wlasnie planuje sie duzy pokoj w piwnicy dla zwierzat :) Zacznie sie robic za jakies 2-3 miesiace.
_________________
Love is a flaw, love never completely under will :]
 
 
     
Gość

Wysłany: Pią Lip 11, 2008 01:58   

Off-Topic:
Ja bym wolalabyc na miejscu mazokowej myszy, ktora zginie w pare sekund, nic krowka, swinka czy czyms tam jeszcze w rzezni ;) Kotlety oczu nie maja i nei trzeba sobie "brudzic" rak, taka hiprokyzja troche, nie? :>


A mnie kusza te gekony lamparcie...ale sie wstrzymam jeszcze, moze na poczatku 09r. je sciagne do siebie :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.49 sekundy. Zapytań do SQL: 13