Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana zachowania szczura
Autor Wiadomość
kamol132 


Dołączył: 30 Gru 2023
Posty: 1
Wysłany: Nie Gru 31, 2023 19:54   Zmiana zachowania szczura
   Zwierzątka: Szczurki


Witam użytkowników forum,

Jakiś czas temu u szczurków zobaczyłem guza, okazało się, że obie mają Guzy listwy mlekowej.
Jednej usunęli guza i pojechał na badanie, a u drugiej niestety było za duże prawdopodobieństwo, że nie przeżyje tego zabiegu, więc zdecydowaliśmy, że go nie wykonujemy. Na razie jest stabilnie, nie ma żadnych niepokojących objawów, je i biega jak zawsze 🙂

Ale niepokoi mnie niestety zachowanie szczurki, u której udało się usunąć guza.
Od początku.

Po przyjeździe do domu po usuwaniu guza, byliśmy w szoku jak energiczna jest, miała ogromny apetyt i zachowywała się jak gdyby nigdy nic 😮
Według zaleceń weterynarz, miała zostać w klatce parterowej, bez domków itd. do czasu kontroli oraz przez 3 dni miała przyjmować lek Meloxoral. Jak tylko otwieraliśmy klatkę, to próbowała uciec w każdy możliwy sposób.
Po kontroli, gdzie weterynarz powiedziała, że goi się wszystko bardzo fajnie i jest wszystko w porządku, szczurki wróciły do swojej normalnej klatki i wszystko było po staremu, bieganie, denerwowanie Nas itd 😂
Ale w sobotę przed samymi świętami, zauważyłem, że Jenny u której guz został usunięty zrobiła się jakaś osowiała. Wychodziła z klatki na jakieś max 20 minut i wracała z powrotem, nie biegała tak jak wcześniej, zaczęła więcej spać, trochę mniej jadła i tak jest do dzisiaj. Do tego doszło jeszcze takie zachowanie, że wcześniej jak wkładałem rękę do klatki, to cieszyła się jakby, podchodziła, chciała tego dotyku, a teraz ucieka do domków lub się wycofuje. W środę byłem z nią u weterynarza i ogólnie jest wszystko dobrze, jedynie weterynarz powiedziała, że szmer oddechowy jest łagodnie zaostrzony i zapisała jej leki: przeciwbólowy i zapalny, antybiotyk i probiotyk. Jeśli się nic nie zmieni, mamy wrócić po nowym roku. Na razie bez poprawy. To nie jest ten sam szczur co parę dni temu…

Czy ktoś miał podobną sytuację i może coś doradzić?

Leki jakie teraz zapisała weterynarz to:

- Veraflox : 0.1ml 1x dziennie
- Investivet : 0.1ml 1x dziennie
- Meloxoral 1,5mg - 0.2ml 1x dziennie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13