Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczurki nie chcą dawać się głaskać | szczur odkrywca
Autor Wiadomość
konrad 


Dołączył: 17 Lut 2024
Posty: 2
  Wysłany: Pon Lut 19, 2024 22:06   Szczurki nie chcą dawać się głaskać | szczur odkrywca

Cześć! Od jakichś 2 miesięcy jestem właścicielem 3 szczurków. Codziennie z nimi pracuję minimum godzinę dziennie. Wydaję mi się że w miarę je oswoiłem - nie uciekają przed ręką (chyba że poza klatką to czasem troszkę tak ale to pewnie kwestia tego że dopiero zaczęły schodzić na podłogę i zwiedzać pokój), pozwalają się brać na chwilę w rękę, z reguły wchodzą na ręce i czują się swobodnie chodząc po mnie. Jednak jest 1 rzecz która mnie zastanawia - nie chcą dawać się głaskać. Jedyna okazja żeby je pogłaskać to kiedy jedzą, wtedy pozwalają się głaskać. Czy to kwestia zbyt małego zaufania? Może gdzieś popełniłem błąd? Czy będzie tak do końca czy z czasem przekonają się do tego typu pieszczot?

Wracając też do zwiedzania pokoju, jeden ze szczurków ma duszę odkrywcy i bardzo szybko (w porównaniu do innych) zaczął biegać po całym pokoju, zwłaszcza za komodą i pod/za łóżkiem. Problem jest taki że podczas przygód jest strasznie płochliwy i każdy mój ruch oznacza ucieczkę pod łóżko/komodę. Nie przychodzi również do ręki mimo smaczka. Czy to normalne i jak już będzie czuł się pewnie to przestanie się bać/uciekać?

Z góry dziękuję!
 
     
Niwka 


Dołączyła: 13 Kwi 2016
Posty: 348
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 21, 2024 18:01   

konrad, jeśli szczurki widzą Cię tylko godzinę dziennie, to może być za mało. Z Twojego opisu wynika, że one nie są jeszcze oswojone. Mi w przełamywaniu lodów pomagało wkładanie sobie szczurków pod bluzę. One to lubią, bo czują się bezpiecznie. A jednocześnie przyzwyczajają się do Twojego zapachu. Na pewno najważniejsza jest ilość czasu, który im poświęcisz każdego dnia.
 
     
konrad 


Dołączył: 17 Lut 2024
Posty: 2
Wysłany: Pon Lut 26, 2024 01:29   

Ok, czasu spędzać więcej poza weekendami nie mogę przez pracę :/ ale spróbuje wycisnąć ile mogę. Przetestuję wkładanie ich pod bluzę! Dzięki bardzo za radę!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 12