Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przebiałczenie
Autor Wiadomość
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 09, 2008 15:47   
   Zwierzątka: ogony


Asaurus, a z ciekawości. Walczyliście z przebiałczeniem (mnie na razie to nie dopadło). Jaka jest potem podatność szczura na świerzb?
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 09, 2008 16:11   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Nisia, właśnie dużo większa. Wyraźnie te same szczury, które mocniej się przebiałczyły także i mocniej były atakowane przez świerzb. Teraz sytuacja się odwróciła i znowu te same czyli Farai i Kukri miały lekkie przebiałczenie.

Andzia, jeżeli chodzi o ilość ranek to we wstępnej fazie i przebiałczenia i świerzbu jest ich bardzo mało a zaczyna się od jednej. Podstawową różnicą jest ich umiejscowienie. Świerzb się zaczyna za uszami i ogólnie na głowie, przebiałczenie tem gdzie szczur ma łatwy dostęp aby się podrapać czyli zazywczaj na plecach i bokach. Lekkie przebiałczenie mija po kilku dniach, świerzb będzie się rozwijał i ranek będzie przybywać.
 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Śro Sty 09, 2008 16:28   

Tak trochę z innej beczki: ostatnio mój wet mówił mi, że nie ma czegoś takiego jak przebiałczenie.
Jest uczulenie na białko.
Organizm nie może przyjąć więcej białka niż ma to zakodowane, nadmiar białka jest wydalany (chyba, że ktoś bierze sterydy, wtedy można organizm zmusić do tego, żeby przyjął więcej białka niż potrzebuje).
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 09, 2008 16:31   
   Zwierzątka: ogony


marhef, ja słyszałam różne teorie. Słyszałam np., że szczury ogólnie rzadko kiedy mają jakąś alergię.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 09, 2008 16:32   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


marhef, tak wiemy to. Znaczy ja wiem. Czytałam o tym dużo przy Eldirze. Ale ta nazwa już funkcjonuje i teraz odkręcać - sama nie wiem czy by się dało.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Śro Sty 09, 2008 16:35   

Ja tego nie wiedziałam, bo zawsze słyszałam tylko o przebiałczeniu, więc rozumiałam to jako przyjęcie przez organizm zbyt dużej ilości białka.
Dla mnie alergia na białko to była totalna nowość.
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 09, 2008 16:37   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


marhef, dla mnie też. Ale Eldir to był poligon wiedzy o białku ogólnie i szczególnie... Czasami bardzo żałuję, że nie dało się zbadać jego przypadku lepiej.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 09, 2008 17:03   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Fachowo to chyba nazywa się skazą białkową ale w praktyce ogranicza się do alergii na białko wywołanej jego nadmiarem w połączeniu z predyspozycjami danego szczura. Nazwa przebiałczenie jest po prostu jednym z wielu skrótów myślowych pochodzących od nadmiaru białka.
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 09, 2008 21:25   

Asaurus napisał/a:
Fachowo to chyba nazywa się skazą białkową

Tak, może być w różnym stopniu nasilona i na różnego rodzaju białko i występuje nie tylko u szczurów.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 09, 2008 21:49   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Off-Topic:
Moja matka to ma dlatego kojarzę nazwę :]

Z obserwacji widzę, że osoby/szczury podatne na alergie też są podatne na skazę białkową i zarazem mają osłabiony układ immunologiczny czyli podatność na inne choroby/pasożyty.
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 10:46   

Kilka pytań:
AngelsDream napisał/a:
Dobrze działa na to steryd, bo redukuje świąd i obniżenie zawartości białka w diecie do 10% w sumie. Najniżej jak można zejść to 5%, a potem to już tylko cięte na aminokwasy tak jak ma Eldir.

1. Proszę o doedukowanie w kwestii białek. Jak zejść do tych magicznych 10%? Mieszanki, nawet jak są niskobiałkowe, to i tak ilość białka różni się pomiędzy składnikami. Jakie produkty niskobiałkowe, z których można zrobić mieszankę, polecacie?
(Dodam, że Royal hypoalergiczny nie pomaga, a nawet pogarsza).
2. Jak długo można trzymać szczura na sterydach i czy w ogóle warto? Bo czy on nie działa tylko na objawy i w dodatku krótkotrwale?
3. Czy zaobserwowaliście jakieś reakcje stada na chorobę alergika? Czy odłączenie od stada jest wskazane? (Shiba często gmera zębami w ranach Krety. Nie sądzę, żeby to pomagało Krecie, chyba nawet jest trochę bolesne, bo Kreta stara się unikać bycia iskaną i popiskuje. To przypadek, czy może Shiba chce "oczyścić" ranki? Bo o kanibalizm raczej jej nie posądzam).
4. Chitopan był mało skuteczny. Czy Flucinar N jest na receptę? I ile mniej więcej kosztuje?

Za wszelkie rady z góry dziękuję.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 12:07   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


babyduck napisał/a:
2. Jak długo można trzymać szczura na sterydach i czy w ogóle warto? Bo czy on nie działa tylko na objawy i w dodatku krótkotrwale?

Nie za dlugo, bo są obciążone: watroba i nerki. Zalezy od sterydu - działa od 3 do 10 dni.

babyduck napisał/a:
3. Czy zaobserwowaliście jakieś reakcje stada na chorobę alergika? Czy odłączenie od stada jest wskazane? (Shiba często gmera zębami w ranach Krety. Nie sądzę, żeby to pomagało Krecie, chyba nawet jest trochę bolesne, bo Kreta stara się unikać bycia iskaną i popiskuje. To przypadek, czy może Shiba chce "oczyścić" ranki? Bo o kanibalizm raczej jej nie posądzam).

My odłączyliśmy Eldira z powodu diety i stado odetchnęło i on.

babyduck napisał/a:
4. Chitopan był mało skuteczny. Czy Flucinar N jest na receptę? I ile mniej więcej kosztuje?

Flucinar N jest tylko na receptę, ale zabij nie pamiętam, ile kosztuje.

babyduck napisał/a:
1. Proszę o doedukowanie w kwestii białek. Jak zejść do tych magicznych 10%? Mieszanki, nawet jak są niskobiałkowe, to i tak ilość białka różni się pomiędzy składnikami. Jakie produkty niskobiałkowe, z których można zrobić mieszankę, polecacie?
(Dodam, że Royal hypoalergiczny nie pomaga, a nawet pogarsza).

Każda alergia ma inny przebieg, bo każdy organizm trochę się różni. Przykro mi, że karma pogorszyła sytuację. Eldir na koniec jadł już tylko ciasteczka bezglutenowe i małą łyżeczkę owocowego gerbera. Generalnie w jego diecie były produkty nie przekraczające 4-5% białka.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 12:09   

AngelsDream napisał/a:
Flucinar N jest tylko na receptę, ale zabij nie pamiętam, ile kosztuje.

Sprawdziłam. W aptece internetowej 10.20, czyli normalnie pewnie koło 15 zł.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 14:51   

no to ja jeszcze mam pytanie.
Bo jest tak. ja od początku daję moim szczurkom rano czasem też wieczorkiem jogurt lub kaszkę tak mniej więcek na dużą pokrywkę od słoika, no i jeszcze nigdy się im nic nie stało pokarm suchy jedzą normalnie więc o zęby nie trzeba się martwic, szczurki mają 5 msc, czy powinnam ograniczac podawanie białaka?
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 15:13   
   Zwierzątka: kotka Puma


babyduck napisał/a:
Proszę o doedukowanie w kwestii białek. Jak zejść do tych magicznych 10%? Mieszanki, nawet jak są niskobiałkowe, to i tak ilość białka różni się pomiędzy składnikami. Jakie produkty niskobiałkowe, z których można zrobić mieszankę, polecacie?


Nie jestem pewna co do alergii Oczka, ale chyba najlepiej było jak ograniczyłam białka pochodzenia mlecznego (trzeba sprawdzać na etykiecie karmy czy są w składzie np. białka mleka, wtedy nie dawać), mięso dawałam.

babyduck napisał/a:
Jak długo można trzymać szczura na sterydach i czy w ogóle warto? Bo czy on nie działa tylko na objawy i w dodatku krótkotrwale?

Jeśli jest bardzo źle, zrobić serię tygodniową i przerwać na tak długo jak się da, czyli do powstania ran itp. Można smarować też Oxycortem A, to też jest steryd, a nie wprowadza się do organizmu o ile szczur nie zlizuje, ale u Oczka niezbyt działało.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 11