Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczur a kot
Autor Wiadomość
xXFernIXx 


Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 6
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 10:14   

magmads, dziękuje bardzo za "poparcie" tylko mam pytanie do believe_86, o co ci chodziło z tym samolotem? przecierz to całkeim normalneże kot był poprostu nauczony wychodzić.. moze mieszkał w domku jednorodzinnym i go wypuszczano.. nie widze w tym nic dziwnego... starałem się go nauczyć nie wychodzić ale wtedy kot stawał się jakby niedostępny i wszystko drapał wogóle zachowywał się jak na prochach:/
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 10:22   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


magmads, czyli sugerujesz, żeby szczury na stałe trzymać w kuchni, za zamkniętymi drzwiami?...

Szczury lepiej się oswajają i rozwijają, gdy mogą obserwować człowieka, jego zachowania, itp. Więc najlepiej aby były w pomieszczeniu, gdzie człowiek często przebywa.

Przenoszenie klatki kilka razy dziennie to pomyłka - szczury przyzwyczajają się, że ich "gniazdo", terytorium jest w jednym miejscu i nie lubią takich częstych zmian. Zazwyczaj je to stresuje.
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 11:02   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


xXFernIXx, u mnie szczury mieszkały z kotem, którego nie dało się zamknąć w innym pokoju (no chyba, że w drugim pokoju postawiłoby się psa), kot był zbyt towarzyski nie znosił zamkniętych drzwi. Ale też nigdy nie wykazywał agresji wobec szczurków. Nie atakował klatki, aby nic.

Chłopcom zajęło ok 3 tygodni, żeby się przyzwyczaić do kota, ale w sumie nigdy nie byli przy nim w 100% wyluzowani.

A nie mógłbyś szczurzej klatki wstawić do łazienki, jak Cię nie ma w domu, zamiast zamykać w niej kota?
Ale najważniejsze - zabezpiecz tak klatkę, aby szczury nie mogły wyjść pod Twoją nieobecność.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
pysia 



Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 423
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 11:16   
   Zwierzątka: szczurki i piesek(suczka)


Nakasha, a może xXFernIXx, częściej przebywa w kuchni niż w pokoju ? tego nie wiemy :) Uważam że niepotrzebnie tak od razu wszyscy na niego naskoczyli zamiast doradzić i pomóc. Ktoś może mieć super warunki dla szczurków - extra klatka, najlepsze pożywienie itp itd ale brakuje miłości do zwierzątek . Czy więc tylko warunki są najważniejsze ? Przy odrobinie pomysłowości i chęci wszystko da się pogodzić - tak myślę.

believe_86 napisał/a:
xXFernIXx napisał/a:
dożyły aż 4,5 lat
tyle to żyją świnki morskie a nie szczury.Szczurzy wiek to max 3 lata w najlepszych warunkach.

znam szczurka który dożył 4 lat
believe_86 napisał/a:
lew z antylopą też się przyjaźnią.Do pierwszego obiadu.

no bez przesady ... nawet tu u nas jest wątek gdzie dziewczyna opisuje piękną przyjazń między kotem a szczurkiem.
believe_86 napisał/a:
brawo za niezabezpieczenie klatki.A pomyślałeś co by się stało,gdyby jednak kot je zjadł?albo przegryzły by kable i poraził je prąd?

przecież nie zrobił tego specjalnie ... każdemu może się zdarzyć .... nie przesadzajmy
believe_86 napisał/a:
to że ktoś kota wyrzucił nie oznacza,że był nauczony wychodzenia.Jak mnie ktoś wyrzuci z samolotu bez spadochronu to nie oznacza,że w ciągu 30sekund nauczę się latać.

porównanie jak dla mnie niezbyt trafne :? nie z każdego przygarniętego kotka zrobisz kanapowca , są koty które ponad wszystko cenią swobodę i są przyzwyczajone do innego trybu życia niż leżenie na kanapie i to że xXFernIXx, często go wypuszcza to nie oznacza że tym go krzywdzi ..

Zamiast naskakiwać na kogoś kto tu przyszedł po radę pomóżmy znalezć najlepsze wyjście z sytuacji :) Po co od razu kogoś zrażać ?
_________________
Czika (ok xx.12.2010r), Bella (ok xx.12.2010r), sunia- Nelly (25.02.2007r.) , Kesi (13.03.2011) i Lusia (20.03.2011)

http://forum.szczury.biz/...p=551046#551046
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 11:46   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Nie sądzę, abym na kogoś naskakiwała. Nie powinno się często przenosić klatki szczurów, ani zamykać kota w małym pomieszczeniu na długie godziny.

Moim zdaniem w kawalerce koty i szczury nie powinny mieszkać razem. ;)
 
 
     
kasia83 
terefere



Dołączyła: 17 Sty 2011
Posty: 459
Skąd: Świdnik
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 12:02   
   Zwierzątka: Melon i Mango:)


Dokładnie jeśli nie masz warunków na te zwierzęta powinieneś dokonac wyboru: albo szczury albo kot. Inaczej unieszczęśliwisz i jedno i drugie, a chyba nie o to chodzi.....
Rozumiem ze masz dobre serce i chcesz pomóc, przygarniając je, ale w tym wypadku okażesz nie dobroć i troskę a nieodpowiedzialność..
_________________
Męża, psy, szczury, mandarynki, smak gorzkiego piwa, skoki do wisły KOCHAM!!:)
 
 
     
pysia 



Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 423
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 12:35   
   Zwierzątka: szczurki i piesek(suczka)


xXFernIXx, napisał że mieszka w dużej kawalerce . Może kotek mógłby mieszkać w kuchni a szczurki w pokoju ? Dobrze by było gdyby xXFernIXx opisał dokładnie jak by wwyglądały te warunki u niego ? Czy można np na czas jego nieobecności zamknąć pokój itp . W sumie to dokładnie nie wiemy jakie duże jest to mieszkanie, kuchnia itp . :) Podpytajmy go o to a potem można wszystko przeanalizować :)
_________________
Czika (ok xx.12.2010r), Bella (ok xx.12.2010r), sunia- Nelly (25.02.2007r.) , Kesi (13.03.2011) i Lusia (20.03.2011)

http://forum.szczury.biz/...p=551046#551046
 
 
     
xXFernIXx 


Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 6
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 13:51   

ok za jakis czas postaram sie wrzucic plan mieszkania (taki szkic w paincie) :)

[ Dodano: Czw Kwi 21, 2011 14:09 ]
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 14:39   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Kuchnię masz całkiem dużą, więc jeśli spędzałbyś tam trochę czasu codziennie, to szczury mogłyby w niej mieszkać.
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
pysia 



Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 423
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 15:37   
   Zwierzątka: szczurki i piesek(suczka)


no spore mieszkanko :) więc może być tak jak mówi Nakasha, albo np kocurek w kuchni a ogonki w pokoju ? przecież kociakowi byłoby wygodnie w kuchni , aby wychodzić na podwórko nie musiałby mijać szczurków bo one by sobie mieszkały w pokoiku :) kot nie musi wchodzić do pokoju - tym bardziej że nie jest to kot "kanapowy" :) miałby swoje miejsce i legowisko w kuchni :) Według mnie byłoby ok :) Tylko czy podczas twojej nieobecności w domu możesz tak zabezpieczyć pokój żeby kotek tam nie miał dostępu ?
_________________
Czika (ok xx.12.2010r), Bella (ok xx.12.2010r), sunia- Nelly (25.02.2007r.) , Kesi (13.03.2011) i Lusia (20.03.2011)

http://forum.szczury.biz/...p=551046#551046
 
 
     
xXFernIXx 


Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 6
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 16:08   

hmm.. w sumie macie racje kot zaraz po zadomowieniu się w domku znalazł sobie w kuchni legowisko na szafie (ma tam kocyk itp.) więc myślę że z tym nie byłoby problemu.. tylko drugi problem to to że nie mam normalnych drzwi do pokoju tylko takie przesuwane i kotek potrafi je sobie otworzyć ale chyba pokombinuje i zrobimy tak żeby nie otworzył, a jeśli chodzi o opcje szczurki w kuchni a kot w pokoju to nie bardzo bo kot ma w kuchni jedzenie, picie i kuwetę:(
Ale wielkie dzięki za pomoc.. problem chyba rozwiązany:)
 
 
     
pysia 



Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 423
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 16:10   
   Zwierzątka: szczurki i piesek(suczka)


xXFernIXx, wystarczy tylko pokombinować z drzwiami i będzie oki :)
_________________
Czika (ok xx.12.2010r), Bella (ok xx.12.2010r), sunia- Nelly (25.02.2007r.) , Kesi (13.03.2011) i Lusia (20.03.2011)

http://forum.szczury.biz/...p=551046#551046
 
 
     
xXFernIXx 


Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 6
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw Kwi 21, 2011 16:45   

Jeszcze raz dziękuje:)
 
 
     
dzieciak1988 


Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 13
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Cze 03, 2011 11:55   
   Zwierzątka: szynszyla, pies, kot, rybki i trzy szczurzyce


Moje póki co boją się wszystkiego poza psem (o dziwo) i moimi ramionami. Nawet na tapczan nie chcą zejść :( A jak już zobaczą Nalę to jest wielki pisk i wdrapywanie się na moją głowę :? Ale cóż... młode są. Cierpliwie poczekam, aż w końcu same się zdecydują.
_________________
 
 
     
momus 



Dołączyła: 09 Paź 2011
Posty: 1
Skąd: Wołomin k Warszawy
Wysłany: Nie Paź 09, 2011 19:41   
   Zwierzątka: 7szczurów,Basset,4koty,jeż afrykański,2agamy brodate...


a u mnie tak 8)
Mefistos się teraz już nie mieści do tej klatki, z resztą i klatka jest inna alr jak był mały to nie dało się go wygonić, jak klatka była otwarta to zaraz sie tam ładował i siedzial, a baby nic łaziły po nim :)

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

_________________
www.zwierzetadzieciom.com.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 13