Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomagamy w wyborze klatki 2017
Autor Wiadomość
Szaser 


Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 13
Wysłany: Pią Cze 30, 2017 21:47   

Witam, tak jak wspominałem piszę co i jak.
Faktycznie zooplus nie robił żadnych problemów, ekspresowo dostałem drugą nową całą klatkę - super obsługa. Montaż klatki bez problemowy ok.20 minut. Zamieszczę fotki z owego dzieła - mile widziane sugestie co do dalszej aranżacji wnętrza, kangur dla porównania rozmiarów ma 20cm wysokości. Maluchy są już w drodze i dojadą w przyszłym tygodniu - pytania ? odpowiedzi ?







 
     
szczurkai 



Dołączyła: 21 Mar 2016
Posty: 92
Skąd: zielona góra
Wysłany: Sob Lip 01, 2017 08:31   
   Zwierzątka: szczury i żółw


Nad półką zawieś może jakiś sputnik ,pod rękawem jakiś hamak-łapak.Do lewego dolnego rogu przydałaby się jakaś kuweta narożna .
PS.Szczury nie umieją latać :wink: ,więc klatka powinna być gęsto urządzona :)
_________________
Moje :
Syria, Serbia , Ukayali , Orinoco
Za TM:Luna, Chelsi, Unia Europejska, Velvet, ,Melania, Bella, Paryż , Tokio
 
     
Szaser 


Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 13
Wysłany: Sob Lip 01, 2017 08:33   

Nie umieją ? Czuję się oszukany :(
w poniedziałek idę do sklepu zobaczę co będzie ciekawego i będę urządzać. Napewno zrobię im osobne hamaki. Foto będę wrzucał na bieżąco.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lip 09, 2017 17:31   
   Zwierzątka: brak


http://forum.szczury.biz/...16852&start=720 - polecam ten temat w kwestii szukania inspiracji do wystroju klatki ;) W sklepach stacjonarnych raczej nie znajdziesz fajnego wyposażenia, trzeba trochę pokombinować samemu albo kupić od osób szyjących hamaczki na zamówienie - w facebookowej grupie "Szczury" jest lista: https://www.facebook.com/...52928428126023/
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
RazorBlade 


Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 4
Wysłany: Śro Lip 26, 2017 15:38   

Jako że to mój pierwszy post na forum to witam wszystkich serdecznie :)
I od razu szybkie pytanko:
Czy taka klatka będzie spełniać wymagania dwóch samiczek (i o ile ew będzie można powiększyć stado)?
https://www.olx.pl/oferta...03-IDnfsqA.html
Jeszcze mam na oku taką i do niej te same wątpliwości:
http://allegro.pl/klatka-...6890896505.html

Na pierwszy rzut oka ta druga wydaje się porządniejsza ale pierwsza za to większa, a myślę że w najbliższym czasie dojdzie przynajmniej jeden szczurek.
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Śro Lip 26, 2017 16:46   

Weż pod uwagę że w drugim linku klatka ma strzaskaną kuwetę
to przy szczurach się nie sprawdzi

Wymiarowo obie spełniają normy dla dwójki szczurów :)

Skolei w przyadku klatki ocynkowenej (1) - szybciej brudza sie prety i moga nie ładnie pachnąc mimo czyszczenia regularnego
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
RazorBlade 


Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 4
Wysłany: Czw Lip 27, 2017 12:03   

Chyba się zdecyduję na tą pierwszą, klatka nie będzie stać w jakimś mega uczęszczanym miejscy, a ogonki i tak mnóstwo czasu spędzają poza nią :)
Gdy wpisuję klatkę w kalkulator, wychodzi mi że przy mega mega dobrym zagospodarowaniu, wystarczy na 12 średnich szczurów. To prawda? Pytam z ciekawości bo zanim moje stadko się aż tak powiększy, będzie musiało minąć naprawdę dużo czasu. :-P Jak gęste musiałoby być upakowanie sprzętu na powiedzmy - cztery szczurki? Myśląc przyszłościowo
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lip 27, 2017 12:52   
   Zwierzątka: brak


12 szczuróww bym tam nie cisnęła, max 8 ;) A upakowanie sprzętu raczej nie zależy od ilości szczurów, wszystkie lubią ciasne zakamarki Przede wszystkim musisz zadbać o to, żeby nie dało się w klatce spaść z dużej wysokości, czyli półki i hamaki muszą być rozwieszone w różnych miejscach, na różnych wysokościach.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 27, 2017 14:11   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


RazorBlade, a jaki ta klatka ma odstęp między prętami? Bo coś się obawiam, że 2.5-3 cm, czyli że mogą Ci ogony nawiewać między prętami.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
RazorBlade 


Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 4
Wysłany: Czw Lip 27, 2017 15:05   

Cytat:
A upakowanie sprzętu raczej nie zależy od ilości szczurów, wszystkie lubią ciasne zakamarki Przede wszystkim musisz zadbać o to, żeby nie dało się w klatce spaść z dużej wysokości, czyli półki i hamaki muszą być rozwieszone w różnych miejscach, na różnych wysokościach.

Ok, dzięki, po prostu tak to wynikało z kalkulatora ;)

Pyl, spokojnie, mam podobne w części obecnej klatki (taki "składak" i nie zwiewają :-P Chociaż faktycznie jak były mniejsze to trzeba było zabezpieczać. Widok szczura zwiedzającego otoczenie nocą - bezcenny

Szczerze mówiąc jeszcze się zastanawiam, jeśli ktoś mógłby polecić klatkę w dobrej cenie, która nada się dla 4-5 szczurków to chętnie rozważę
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 27, 2017 16:23   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


RazorBlade, proszę bardzo. Mój ukochany model - tyle, że nie jest składany.

/Edit
Ten sam model
Perfect
Savic - tu by trzeba zabezpieczyć kuwetę, no i drzwiczek górnych nie ma, ale poza tym model bardzo fajny.

No i na serio radzę sprawdzić odstęp - z klatek z odstępem 2-2.5 cm uciekają tylko maluchy lub dorosłe mikrusy, ale przy odstępie 2.5-3 cm to i dorosłe spokojnie dadzą nogę. Na oko licząc ze zdjęcia to ta pierwsza właśnie w zakresie 2.5-3 cm się klasyfikuje.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
RazorBlade 


Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 4
Wysłany: Pią Lip 28, 2017 08:58   

Dzięki wielkie :)
Klatka Furet bardzo mi się podoba, ideałem byłoby Perfect ale niestety mało osób decyduje się go wysłać pocztą a dla mnie niestety byłaby to konieczność.
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Sie 29, 2017 10:30   

Rozważam zakup Perfecta, "normalna cena" to powyżej 300 zł, na zooplusie widzę w tej chwili za 240. Czy to standardowa cena zooplusowa czy jakaś promocja? Myślałam o przesunięciu trochęw czasie tego zakupu, ale nie chcę takiej ceny przegapić : )
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 22:08   
   Zwierzątka: ....


Hejka. Poszukuje klatki dla ponad 2 letniego szczurzego staruszka, który się już nie wspina. Klatki którą można fajnie urządzić hamaczkami oraz taką w której będzie mu się żyło komfortowo do ostatnich jego dni.

Po odejściu Bena Bamboszek został sam, był już w dwóch domach w których łączenie zakończyło się niepowodzeniem i niedługo wraca do mnie i już zostanie u mnie na stałe jako samotnik.

Czy możecie polecić jakiś konkretny model? tylko używana np. z OLX za max 100 zł ;)
_________________
...
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 02, 2017 23:47   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Szczurówka, Alaska. Nie wiem czy jest akurat na OLX, ale poszukaj, to bardzo wygodna i całkiem przestronna staruszkowa klatka. Nówka kosztuje w zooplusie 150.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 11