Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Strach, strachliwość, panika oraz lęki
Autor Wiadomość
asiul
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 23, 2006 15:25   Strach, strachliwość, panika oraz lęki

No wiec chciałabym napisac o dziwnym zachowaniu mojego czuratka. Wczoraj rano jak brałam Shanti na ręce to bylo wszystko dobrze, zachowywała sie normalnie. Później jak przyszłam ze szkoly to znowu ja wzięłam i tez było ok. Tylko wieczorem, kiedy próbowałam ja wyjąć to mnie drapała, uciekała no i chyba bala sie. Jak jej dałam chleba z serem białym (jej przysmak) to nie chciała jeść. W końcu po kilku minutach udało mi sie ja wyjąć ale nadal próbowała uciec, wiec dałam sobie i jej spokój. Dzisiaj jeszcze do niej nie zaglądałam (rano do szkoły, a teraz nie u siebie jestem) ale i tak chciałabym sie Was zapytać co mogło spowodować takie zachowanie? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi (o ile jakieś będą ;) .
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Wto Mar 12, 2013 13:43, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
KAKA 


Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Mar 23, 2006 15:36   
   Zwierzątka: szczur(y)


asiul, mnie sie wydaje ze Twoja szczurka w coiagu dnia musiala sie czegoś panicznie wystraszyć co spowodowało takie zachowanie. Nic na siłę, powinno jej przejść, ale nie wyciagaj jej na siłę z klatki. Może na dwozre był jakiś hałas, coś w domu spadło, cos co spowodowało hałas i dlatego teraz jest tak wystraszona. Ja miałam niedawno cos takiego z Pucysławem w momencie kiedy wpadł do puszki i sie w niej straszliwie natarabanił :wink: minęło wszystko w niedalekim czasie. Usuń jakiekolwiek źródło stresu
 
 
     
asiul
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 23, 2006 16:15   

Dzieki. Popatrze co moglo ja wystraszyc ewentualnie spasc. Jeszcze raz dziekuje za odpowiedz :)
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Pią Mar 24, 2006 14:17   
   Zwierzątka: kot


KAKA ma racje, mysle że czegoś się bardzo przestraszyła, a może twoje ręce pachniały czymś co ja odstraszało...
_________________
mam kota.
 
 
     
Maniak 
...:::Marzena:::...



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 558
Skąd: Z pierwszej stolicy ;)
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 16:58   
   Zwierzątka: szczury, brat


Ja też tak kiedyś miałą- cały dzien wporządku, a wieczorem masowa panika oby dwa szczurasy się bały jak głupie :/
_________________
whatever you do,. do it well.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 11:01   Lęk wysokości
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Słuchajcie mam problem z moim księciem. Otóż był on przez całe zycie "przechowywany" w ciasnym akwarium i ma okropny lęk wysokości. Potrafi wszędzie wejśc, ale zejść już nie. Mam problem, bo moja klata ma 103 cm wysokosci i dziewczyny śpią na piętrze pod samym sufitem. Cyrus menda jedna łazi za nimi i bardzo się ciesze, że je tak lubi, tyle, że muszę go znosić na dół na żarcie itd. Zawiesiłam im na górze poidło, ale problem jest też w tym, że on załatwia się tylko na ściółkę i wstrzymuje np. kupki :? Czy mogę go jakoś nauczyć schodzić? Zwabiać go smakołykiem i powoli ćwiczyć? Boję się wyjazdu na dwa dni, np. na święta, bo on jak wlezie to nie zejdzie... Miał ktoś podobnie? Najgorsze jest to, że przyzwyczaiłam go do tego znoszenia i pewnie nie będzie mu się nawet chciało poćwiczyć... Proszę o pomoc szczurzych psychologów 8)

Jak tylko wracam z pracy to on czeka aż go zdejmę i leci się załatwić od razu..
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 11:05   
   Zwierzątka: ......


może mu jakiś tunel zamontuj z rury czy coś... i tam mu smakołyki podtykaj żeby nim schodził
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 11:10   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Tylko wiesz, ta "góra" to jest dobudówka z chomiczej klatki, i zaraz pod tym pieterkiem, gdzie śpią, znajduje się dach większej klatki... Cyrus boi się zejścia na ten dach, potem czasem schodzi, bardziej z rozpędu ;) Problem jest tylko w tym, żeby zszedł z pietra na dach. Nie wiem czy da się to pokonac, on ma już 7 miesięcy więc nie jest z niego dzieciak :?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 11:15   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Nie bardzo sobie to mogę jakos wtobrazić, dobrze by bylo, jakbys wkleiła zdjęcie klatki... A jakby zrobić taką pochylnię czepną, w sensie nieśliską, z pięterka na dach?
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 11:18   
   Zwierzątka: ......


To może na czas wyjazdu im ta górę "zlikwiduj", jak nic do tej pory nie zda egzaminu.
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
Bachor
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lis 24, 2006 13:14   

Albo przywiąż, do góry tej klatki jakąś plastikową deskę do krojenia, jeśli on boji się tych kratek.
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lis 24, 2006 13:19   

Layla, jako psi psycholog (no dobra, jeszcze niedoszły :wink: ) wiem, że jedynym sposobem na nauczenia zwierzęcia czegoś to metody behawioralne. Wyuczenie odruchów, dokładnie jak u Pawłowa i uczniów. Czyli postepujesz, tak jak sama pisałaś. Smakołykami, czy czyms co na dziego działa, powoli ucz go schodzić. Zawsze po zejściu (ile by to nie trwało) nagradzaj czyms wyjątkowym (niekoniecznie jedzeniem, jeśli to wielki pieszczoch, to może ulubioną pieszczotą itp). Musi zacząć kojarzyć zejście i pokonanie lęku z przyjemnością.
A jak nie zdążysz, to może spróbuj zamknąc wejście do dobudówki na czas wyjazdu. :)
Ostatnio zmieniony przez H. Sob Sie 21, 2010 08:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 13:21   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


A może on nie zauważa prętów klatki na dachu i dlatego boi się zejść (zwłaszcza jeżeli ma czerwone oczka -wtedy światło dzienne go oślepia i bardzo słabo widzi). Jeśli dobrze sobie wyobraziłam o czym mówisz może połóż na pręty jakąś tekturę lub deseczkę i zaobserwuj jak się zachowuje..

Miałam podobny problem z moją szczurką... tylko, że ona bała się zejść z dachu na półkę... bo była za nisko powieszona i nie wyczuwała jej wąsami. Kiedy podwyższyłam jej półkę też nie chciała zejść, bo było jej nie wygodnie. Drzwiczki znajdowały się na środku dachu klatki, przez co miała za mało miejsca na skok. Przestawiłam półę tak żeby przy schodzeniu nie musiała już robić żadnych akrobacji i już normalnie poruszała się po całej klatce.
 
     
Bachor
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lis 24, 2006 13:28   

Wanna właśnie to samo napisałem w moim poście... :wink:
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 13:31   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


wiem wiem, ale ja swój pisałam tak długo, że twój zauważyłam dopiero jak wysłałam swój :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 15