Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Znaczenie terenu moczem, posikiwanie - zachowanie naturalne
Autor Wiadomość
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Czw Gru 08, 2005 17:59   Znaczenie terenu moczem, posikiwanie - zachowanie naturalne
   Zwierzątka: kot


Mam mały problem, moja Bianka jak mam ją na rękach, albo lata sobie po mnie, bardzo często kropelkuje, jak siedze z nią w pokoju to musze mieć przy sobie husteczke bo jestem cała zasikana. Dziwne jets to ze nie zdaża jej sie kropelkować na materiał tylko na moją skóre.
Nie mam bladego pojęcia jak moge jej tego oduczyć...:/
_________________
mam kota.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Śro Cze 05, 2013 14:06, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
     
KAKA 


Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Gru 08, 2005 18:15   
   Zwierzątka: szczur(y)


podaje swoje przypuszczenia w punktach:
1. znaczenie terenu
2. przeziębienie pęcherza moczowego - asekuracyjnie przejdź się do weta, ale to co możesz zrobić od siebie to podawać echinaceę lub/i vibowit. Sprawdź czy w pokoju nie jest za zimno
 
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Czw Gru 08, 2005 18:17   
   Zwierzątka: kot


nie jest chora, bo kropelkuje od kiedy pamiętam, ehinacee podaje już od bardzo dawna, więc zostaje tylko to ze zaznacza teren, wiec chyba musze się z tym pogodzić...:/
_________________
mam kota.
 
 
     
ESTI
[Usunięty]

Wysłany: Pią Gru 09, 2005 13:40   

Ona zwyczajnie znaczy terem, a w tym i Ciebie. ;)

To calkiem normalne u samic z charakterkiem, musisz pachniec tak jak ona i koniec...a nie jakis tam perfumami, kremem czy jeszcze czyms innym. :lol:
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Pią Gru 09, 2005 15:33   
   Zwierzątka: kot


haha, nie uzywam zadnych pachnących kremów czy perfum, ale jezeli tak bardzo chce żebym była do niej podobna to sobie doczepie ogon i wąsy, hehe dominatorka mała, dzięki za wyjasnienie :]
_________________
mam kota.
 
 
     
Maniak 
...:::Marzena:::...



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 558
Skąd: Z pierwszej stolicy ;)
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 17:00   
   Zwierzątka: szczury, brat


Heh...nie ma to jak strae dobre przysłowie "jaki pan taki kram...czy jak tobyło ;) "
_________________
whatever you do,. do it well.
 
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Lis 22, 2006 01:57   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


Moja poprzednia szczurzyca też ciągle mnie obsikiwała... i myślę że to normalne zachowanie
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Lis 22, 2006 12:37   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


A ja mam takie moje prywatne przekonanie, że kapturkowe szczurzyce znaczą czesciej i mocniej, a także maja intensywniejszy zapach (a może po prostu trafiły mi sie dwie charakterne kapturki? ;) ).
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
hefi 
ruda paskuda :P



Zaproszone osoby: 3
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 343
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Lis 22, 2006 13:12   
   Zwierzątka: Pies: Feba, Świnki: Bolek, Tola, Ogony: Awantura, Katastrofa, Niunia [*],Mała [*], Cyntia [*]


co do znaczenia/kropelkowania to gdzieś kiedyś wyczytałam, że szczurki tak robią gdy albo chcą zaznaczyć teren albo jak traktują kogoś jak członka ich stada... Czyli masz powody do dumy :P :) ... nie musisz juz przyczepiać ogonka ani wąsów... :P
_________________

 
 
     
Sileas 
sklerotyczka



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 71
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro Lis 22, 2006 13:25   

Co do częstotliwości nie jest jeszcze tak źle, można się przyzwyczaić że tam gdzie Shivia przejdzie zostawia za sobą mokrą strużkę. Reszta moich bab aż tak mocno nie znaczy, ale u Shivii to już tragedia. Olbrzymie ilości, cieknie mi czasem po dłoni aż. Nie wiem naprawdę gdzie ona to mieści, i czy potem jeszcze w ogóle może się załatwić... :)
Ale się już przyzwyczaiłam.. tak jak hefi - też już gdzieś słyszałam, ze to tak z życzliwości. I się bardzo cieszę, i fakt - ona najbardziej przytulaśna jest :)
_________________
Za TM ['] : Silje (25.12.2006 - 25.01.2008), Iris (14.07.2006 - 02.09.2008), Wolke (14.07.2006 - 25.08.2008), Shivia (ok. 14.07.2006 - 18.09.2008)
 
 
     
Bachor
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lis 24, 2006 13:18   

Samice jak samice... zobaczcie lepiej jak samce znaczą :twisted: .
Majonez to miejsca suchego za sobą nie zostawiał.
 
     
Niuniak 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 133
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 11:57   
   Zwierzątka: Szczuraki : Manfred, Leon, Kasieńka, Kuba =)


moja szczurzyca tez znaczy strasznie mocno. co by jej mało nie było to nie tylko mnie znaczy ale każdą osobę, która jest w pokoju oraz : myszkę od komputera, komórkę i pilota :P a z samcami to też jest różnie. wczesniejszego jakiego miałam to fakt że znaczył wszystko (np. ubrania) ale nie w takich ilościach jak mój Leon(szczurcia) :)
 
 
     
dora 


Dołączyła: 09 Kwi 2007
Posty: 2
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Kwi 09, 2007 16:14   
   Zwierzątka: szczur


Dokladnie, moja znaczy prawie wszystko - na poczatku myslalam tez ze to choroba. Musze ciagle miec jakies chusteczki przy sobie bo czasem az po mnie cieknie.

Najbardziej lubi na golej skorze, komorce, komputerze (trzeba bardzo uwazac, laptop), ale obcych osob nie rusza.

Ciekawe ze zaczela dopiero po jakims czasie, jak miala jakis rok.

Wczesniej mialam 2 samce, nigdy tak sie nie zachowywaly, ale tez nie byly z nami zzyte ...
 
     
Ewqa 
bezszczurowo



Dołączyła: 07 Mar 2007
Posty: 33
Wysłany: Pon Kwi 09, 2007 18:06   

Szczurki najbardziej lubią znaczyć właśnie wszystko co pachnie waszymi dłońmi czyli myszki komputerowe, laptopy, piloty.

Moje nie mają tego zwyczaju, ale jak kiedyś pojawiła się w domu klatka z myszkami to jedna ze szczurzyc zawsze obficie oblewała właśnie mysia klatkę (wraz z zawartością :wink:
U niej to był sposób na obronę swojego terytorium.
 
 
     
Chyna
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 09, 2007 18:14   

Chm, mam cztery samce i fakt, że głównie siedzą w klatce i na klatce, więc "problemu" z bieganiem po pokoju nie ma, ale nawet jak są gdzieś to raczej nie zaznaczają. Owszem, jest równo i dokładnie obsikany teren między klatką a ścianą na podłodze, ale to "teren Frankiego", on tam najczęściej przebywa(ł) i z racji tego siusiał.
Zresztą kiedyś wszystkie tturki lubiły tam spędzać czas.
Kiedy, rzadko niestety, uda mi się nakłonić Frankiego żeby pochodził tam gdzie mysz i klawiatura to spotkałam plamkę moczu i to chyba było owo zaznaczenie a nie strach czy potrzeba oddania właśnie w tym momencie.
Ale już np. kiedy biorę na ręcę to nie sikają. Oli, najmłodszy, boi się najbardziej i jemu się zdarza puścić dużo bobków.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 13