Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devona
Pon Gru 16, 2013 22:15
Oferta trójmiejskich lecznic
Autor Wiadomość
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 16:00   Oferta trójmiejskich lecznic
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Zakładam zbiorczy temat do komentowania sytuacji "wetowej" w Trójmieście. Trochę nas jest, a sytuacja niestety nie powala :)

Ja staram się jeździć na Osową, ale dojazd mnie dobija, nie mam samochodu, a w dni mojej pracy nie mam szans się tam dostać. Z godzinami lepiej na Obrońców Wybrzeża i mam blisko, ale tam kuleje chirurgia i skomplikowane przypadki odpadają. Na ceny i zapisy nie mamy co ogólnie w Trójmieście narzekać, ale może wymieniajmy się uwagami, co gdzie można zrobić i za ile ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
EpKee 
Forever Alone ...



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 1120
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon Lis 28, 2011 17:32   
   Zwierzątka: rodzice, pies


Jakiś czas temu zabuliłem 100 na Wolności w Gdyni za nacięcie i oczyszczenie ropnia pod narkozą, 15 minut. Nie mnie to oceniać, bo nie wiem jak to de facto wyglądało w środku szczura, ale taką samą rzecz robiliśmy na Osowej razem z doktor Anią na znieczuleniu miejscowym. Za cenę wizyty. Trochę mnie to zaszokowało :) Dr Darek jest bardzo kompetentny moim zdaniem i jest dobrym wetem.

Z lecznic które się zajmują szczurami to znam:

GKW na Kieleckiej w Gdyni
Przychodnia Weterynaryjna na Wolności
Dr Debis (przyjmuje chyba w dwóch lecznicach)
Obrońców Wybrzeża w Gdańsku
no i na Feniksa w Gdańsku Osowej.

Coś jeszcze ??
_________________
Duże E i jego mały Elementarz.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 15:08   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Nie ma praktycznie w Gdańsku dobrej lecznicy całodobowej, Łąkowa jest w wielkiej niesławie. Jest pogotowie na Żabiance, ale też słyszałam jakieś negatywne opinie. Nie wiem jak w Gdyni z całodobowymi.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
EpKee 
Forever Alone ...



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 1120
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 19:18   
   Zwierzątka: rodzice, pies


GKW jest całodobowa. Ale to też u nich zależy kto jest na dyżurze, nie wiem ilu wetów się zajmuje szczurami. I nie jest jakoś specjalnie daleko od kolejki.
_________________
Duże E i jego mały Elementarz.
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 19:31   
   Zwierzątka: brak


U Debisa na Stryjskiej jest całodobowa lecznica. Kiedyś byłam o 23 ze szczurami i dr Ratajski jak zobaczył w komputerze, że przyjechałam z Wrzeszcza to się zlitował i policzył jak za wizytę w ciągu dnia ;)

Debis jest ponoć świetnym chirurgiem, ale ma mnóstwo pacjentów, są do niego straszne kolejki i miałam czasem wrażenie, że bagatelizuje szczurze choroby. Z jednej strony dobrze, że nie faszeruje ich antybiotykami, ale u mnie po pewnym czasie i tak okazywało się to konieczne.

Jak na razie najbardziej pozytywne wrażenie zrobił na mnie dr Krefft, widać że lubi szczury i jest kompetentny. Niestety, na stronie nie ma grafiku i nigdy nie wiadomo, kiedy można na niego trafić w gabinecie.

Na Osowej (Osowie?) jeszcze nie byłam, bo przeraża mnie dojazd. Już wolę pojechać SKM na Stryjską czy na Wolności w Gdyni, niż tłuc się przez cały Gdańsk autobusem.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lis 29, 2011 19:37   

EpKee napisał/a:
Ale to też u nich zależy kto jest na dyżurze, nie wiem ilu wetów się zajmuje szczurami.
to co wy nie wiecie takich podstawowych rzeczy? :shock:
 
     
EpKee 
Forever Alone ...



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 1120
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 19:51   
   Zwierzątka: rodzice, pies


Viss, bo mam takie "szczęście", że jak już się coś z moimi maluchami dzieje, to jadę do dr Ani, bo nie chcę w ciężkich przypadkach "testować" nowego weta. Jak będę miał opcję zwykłej wizyty kontrolnej to pewno tam się wybiorę.

Wiem, że tam jest dobry chirurg, założyciel lecznicy, dr Brzeski.
_________________
Duże E i jego mały Elementarz.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lis 29, 2011 19:53   

Mnie bardziej chodziło o to, że skoro jest całodobowa, to warto wiedzieć kto od gryzoni i kiedy jest, włącznie z dyżurami nocnymi i świątecznymi. :)
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lis 29, 2011 21:18   
   Zwierzątka: brak


W lecznicy na Stryjskiej mimo że są rozpisane dyżury na cały tydzień, to w nocy nigdy nie wiadomo, kto będzie. Chyba, że się zadzwoni i dowie.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Dimishka 


Dołączyła: 21 Mar 2009
Posty: 310
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 07:01   
   Zwierzątka: duuuzo ;)


Stryjską omijam z daleka. Całodobowa? Pies po wypadku, jakoś po 22 nikt nam nie otworzył. No i podejście lekarzy mnie odrzuca, może miałam pecha, ale wole wybrać jakas inna lecznice.
Na Kieleckiej kastrowałam chłopców u Rogalskiego, bo mi kolezanka, która przebywała tam na praktykach powiedziała, że jest najbardziej szczurzy. No i wizyte nocna tez mielismy, nie pamietam u ktorego weta teraz, ale nie narzekałam.
Najczesciej wybieram i tak dr Anie ;) -podejście, obsługa i cena... Po tym co mam w Szczecinie nie będe narzekać, że daleko. Zdarzylo mi sie szczura przywiesc ze Szczecina do niej, bo operacja wyszla nas taniej nawet doliczajac cene biletow, ale to wiadomo, nie był nagły przypadek.
_________________
O-kuni-nushi & Ofelia Emerald Moon, Isilya of Anahata, Geshtinanna & Getsumei of Anahata, Czeremcha Czarna Czarownica of Anahata, Crazy Mary, Q Quilla EM, Buka Beyla SunRats, Vilya sell en giliath silivren or Valinor Valhalla i Odinn & Old Old Coyote of Anahata, Fenrir Chernobog, Finrod Floss e-'run of Anahata
 
 
     
paullla17 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 224
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 19:55   

Stryjska- jeździ się tam z lekkimi przypadkami i w razie nagłej potrzeby bo całodobowo i tanio, najczęściej. ja chodzę wyłącznie do pań (nie patrzcie na wiek bo wyglądają młodziutko ale dobrze leczą) oprócz takiej jednej ale nie podam wam nazwiska bo nie pamiętam, lekarze nie wliczając debisa nie są chyba od szczurów a debis jak już ktoś mówił bagatelizuje. dejwid (1,5mieś) przyjęty z raną moszny od razu i przeżył narkozę!

Feniksa- na dobrą diagnostykę, nie warto przepłacać jeżdżąc po lekarzach i próbować coraz to nowych nie działających specyfików, u pani Ani rufus dostał świetne tabletki na serce. zabiegi na wziewnej jeśli się nie mylę.

wolności- super sprzęt rtg itp, ponoć drogo
_________________
Nasz temat ---> http://forum.szczury.biz/...p=516139#516139
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 21:14   
   Zwierzątka: brak


U pani Ani na Feniksa nie ma narkozy wziewnej. Nie słyszałam, żeby gdziekolwiek w Trójmieście była.

A na Wolności wcale nie tak drogo - chodziłam na zastrzyki z enro codziennie przez 10 dni, a zapłaciłam tylko przy ostatniej wizycie - 20 zł. Kastracja - 75 zł.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
EpKee 
Forever Alone ...



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 1120
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 21:19   
   Zwierzątka: rodzice, pies


Wziewka jest w GKW, Dimi tam kastrowała swoich chłopaków.

No w większości przypadków nie jest tam drogo :)
_________________
Duże E i jego mały Elementarz.
 
 
     
paullla17 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 224
Wysłany: Czw Gru 01, 2011 09:18   

na stryjskiej nie ma opłat za wizyty dla tego inni lekarze wydają mi się być bardzo drodzy. bo tam można wyjść nic nie płacąc, kasę chcą dopiero za leki i zabiegi. drogo wyszło mi za to np bieganie co chwila po nowe wymyślone leki na siny ogon, taniej było raz a dobrze pojechać na feniksa.
kastrowałam 2 i jeden zszywany na szybko pod narkozą przeżyły z tych trzech tylko dwa. ale jak bym miała kastrować jechała bym na feniksa. tamte kastracje były bardzo dawno temu (koszt 50zł + koszt antybiotyków).
_________________
Nasz temat ---> http://forum.szczury.biz/...p=516139#516139
 
     
Paul_Julian 



Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 55
Skąd: 3miasto
Wysłany: Wto Sty 31, 2012 23:31   

Mam nadzieję, że tu mogę sie dopisać i zapytać.

Szukam lekarza, który podejmie sie wycięcia prawdopopodobnie zatkanego gruczołu mlekowego u szczurki 2 lata 3 miesiące z niewydolnoscią serca (leczona) i wycięcia ladnie otorbionego guza u szczura 1 rok 8miesiecy , również z niewydolnością serca ( leczoną).
Leki od dr Kacprzak (Medicavet, Warszawa).

Moim prowadzacym jest dr Krefft, ale nie wiem kiedy u niego będę i nie wiem czy będzie wiedział, kto zrobi taki zabieg :?
Raczej mi sie spieszy, jesli to faktycznie zatkany gruczoł ...
_________________
Szczursieny :
Nezumi,Bubuś,Mucha,Fru-Fru,Buła
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir,Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,Trzykropka,Mink,Sowa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13