Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Odnawiamy starą klatkę
Autor Wiadomość
Cietrzew 



Dołączyła: 22 Lip 2008
Posty: 127
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 13:39   

Ja niegdys odnawialam stare klatki zwyklymi farbami do metalu, bo wydawalo mi sie 9raczej memu ojcu) ,ze jesli taka klatka schnie nie zalecane w normalnym przypadku 24 godziny a np. 2tygodnie to po zaschnieciu nie bedzie szkodliwa nawet jesli szczur sporadycznie pogryzie jej prety. Do tej pory nic im sie nie stalo, ale nie wiem,czy w przyszlosci to dalej praktykowac w przyszlosci :/

Dodam,ze odmalowana klatka to prowizoryczna tymczasowka, ktora wymienilam jakis czas temu na uzywana klatke po kroliku.
 
     
_ogonek_ 
Ada :-)



Dołączyła: 29 Lut 2008
Posty: 133
Skąd: Bielawa
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 22:02   

Ale po co umieszczać kratkę nad kuwetą? Szczurki też chciałyby pochodzić po miękkim, a nie na kratach. Będą miały bąble... na łapkach....
_________________

Stowarzyszenie Przyjaciół Szczurów

Szczurze Adopcje - ogoniasta stronka na FB


tel. 790 241 451
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 22:08   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


AdaK, na forum sporo osób ma taką kratkę i szczurom nic nie jest. Każdy robi jak uważa, ale żadnych przeciwwskazań do kratki nie ma. Jest o niej zresztą cały temat :roll:
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Ren
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lis 01, 2008 09:10   

Viss, obiecałaś foty klaty jak odbierzesz od lakiernika i co? :]
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lis 01, 2008 19:40   

I zrezygnowałam z pomysłu na rzecz klatki nowej i niższej. :D :oops: W dodatku wolierę właśnie sprzedałam. ;)
 
     
Ava 



Dołączyła: 23 Kwi 2009
Posty: 118
Skąd: Kopenhaga
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 12:32   

Dzięki uprzejmości Marcik, zostaliśmy posiadaczami starej kanarkowej klatki :) .

Usunięcie z niej rdzy (i miejscami pierwszej emalii) kosztowało nas jeden wieczór pracy i trochę paznokci. Ponowne zabezpieczenie prętów farbą (dwukrotne) - kolejne dwa dni. Klatka wygląda jak nowa a farba trzyma się mocno (sprawdzałam nożem w kilku miejscach :) ), co dodatkowo nas uspokaja, gdyż nasze szczury i tak z reguły prętów nie żrą.

Całkowite koszty jej odnowienia (samej klatki, nie kuwety) oceniam na 15 zł - tyle kosztował spray. Zabawy za to było przy tym co nie miara i nawet sama mogłam się szlifierką pobawić ^^ . No i satysfakcja - nieziemska.

Pomalowana klatka będzie jeszcze leżakować tydzień-dwa (bo nie mamy jej jak teraz zabrać :P )
_________________
"World is MINE, So I'm-a-put my marks all around it
So when i die I'll leave this place a little better than i found it"
 
     
maris 



Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 1571
Skąd: Gierałtowice/Warszawa
Wysłany: Pon Maj 25, 2009 01:44   
   Zwierzątka: 5 Ogonków i Bożątko ;)


Zastanawiam się, czy nie dać ocynkowanej woliery do mechanika samochodowego do lakierowania na czarno. Chociaż póki co, wygląda bardzo dobrze, bo jest nowa. Nie wiem jednak, czy lepiej dać ją teraz do malowania czy może być po jakimś czasie (kiedy już pręty zczernieją)? Czy w ogóle odradzacie taki zabieg zabezpieczający klatkę? Dodam, że moje szczury nie gryzą prętów (mieszkały w malowanej fabrycznie klatce i do dziś jest jak nowa).
_________________
http://ogonkowo.pl - zapraszam do odwiedzin! <:3 )~
Ze mną: Pringles SR, Totoro SR, Fiołek ZR, Morgan i Magic RT
Za TM [*]: Hugo, Charlie, Claire, Niunia, Juliet, Klusia, Lori, Amelka, Kira, Ashanti, Krzysiu, Vanilka V, Aralka Ab, Mia, Florence SR, Maniek, Fergie SR, Kelly Ab, Franklin, Michael, Reynevan SR, Toffee SR, Szarlej SR, Rubin SR, Pepper SR, Mikan RT
 
 
     
asik8705 



Dołączyła: 11 Paź 2009
Posty: 28
Skąd: Wałcz-Szczecin
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 19:03   
   Zwierzątka: szczurek


witam wszystkich :)
niedawno kupilam sobie szczurka, ma dopiero jakies 3 miesiace. obecnie jest w nieduzej klatce, lecz dostalam wieksza, po swince morskiej od znajomej. mam tylko maly problem :(
szczurek jest taki maly ze przechodzi przez przerwy miedzy pretami :| ... jak moge sobie z tym potadzic?? prosze o pomoc i dziekuje za wszelkie rady
pozdrawiam :)
_________________
asik8705
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 01, 2009 19:19   

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=2616 :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
asik8705 



Dołączyła: 11 Paź 2009
Posty: 28
Skąd: Wałcz-Szczecin
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 21:41   
   Zwierzątka: szczurek


to jeszcze jedno pytanie. jak szczurek bedzie wiekszy nazwijmy to dorosly, czyli bedzie mial ok roku to czy przejdzie przez druty z przerwa 2 cm??
_________________
asik8705
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 21:53   

moje panny są jak najbardziej w stanie :} a kilka z nich 400g :wink:
a jeśli chodzi o panów to myślę, że większość zależy od ich predyspozycji wycieczkowych :wink:
_________________

 
     
prozac 



Dołączyła: 17 Lip 2010
Posty: 18
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Lip 18, 2010 16:00   
   Zwierzątka: Ogony


Moje roczniaki już się nie przeciskały między prętami 2 cm.

A klatkę mam malowaną farbą akrylową, jakoś ogony nigdy nie miały chętki na obgryzanie jej pręcików, nie zauważyłam też żeby jakoś niekorzystnie bardzo wpłynęła na ich układ pokarmowy jak już się im zdażyło podgryźc kawałek z nudy (przynajmniej to co można zobaczyc i o cenic od zenątrz), a nie powiem bo też długo się szarpałam z myślą że mogły by się biedulki potruc :(
 
     
Espresja 


Dołączyła: 10 Gru 2010
Posty: 2
Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 09:31   
   Zwierzątka: 3 szczurki


Kupilam klatke na internecie niestety klatke dostalam w oplakanym stanie byla brudna z ptasich odchodow a jej prety sa pokryte kamieniem i rdza ,czy jest szansa jej odrestaurowania bo zaplacilam za nia 85 euro a koszt nowej klatki w podobnych wymiarach to min 250 EU dolaczam foty klatki jesli ktos z was wie jak moge usunac rdze i kamien ,ewentualnie malowanie to prosze o odp.




 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 18:06   

Spróbuj Domestosem albo czymś podobnie żrącym.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 18:12   

Na rdzę na pewno są jakieś specjalnie preparaty, wystarczy spytać w jakimś sklepie dla majsterkowiczów, choć zapewne można je dostać i w zwykłym hipermarkecie.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 11