Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gryzienie prętów - co oznacza i jak reagować?
Autor Wiadomość
dudzia 



Dołączyła: 03 Kwi 2010
Posty: 412
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 18:16   
   Zwierzątka: 2 myszory- Klaus i Damon :)


u mnie pręty są gryzione i ogolnie hałas wieczorami i przez noc. chocby cały dzien byly na wybiegu to jezeli kolo 23 nie polataja z godzinke to nie ma jak zasnąć, wiec wieczorny wybieg jest w niektórych przypadkach dobrym rozwiazaniem :)
_________________
dziewczynki moje & bloguję
za TM: Kleopatra, Pandora, Gaja, Effy, Pixie, Agatka, Lenka, Spacja, April, Nerqua ;(
 
 
     
kaszka97 


Dołączyła: 21 Wrz 2008
Posty: 68
Wysłany: Wto Lip 06, 2010 20:21   
   Zwierzątka: Bokserek i 2 szczurze panienki ;*


Oli napisał/a:
nie wiem co Cię tak bardzo bawi... :|


Przecież żartuje, nikt mnie z domu nie wywali przecież :roll:
Szczurki mam dwa, w wymienionych zwierzętach mam szczurek, bo nie zdążyłam zmienić, ale na dole w podpisie jednak jak byk jest napisane ;)
U mnie tylko ta jedna gryzie pręty, Kluska nie :)
Rzeczywiście wieczorny wybieg to dobry pomysł, dziś wypróbuję.

Niamey napisał/a:
albo posmarowanie prętów czymś gorzkim (np. są takie spreje dla psów)

Ja bym raczej nie ryzykowała, bo moze to jest za mocne (szkodliwe) dla szczurów :)
Dzieki za pomoc :mrgreen:
_________________
Ze mną: Kluska i Mała Mi :*

Za TM: Fuks [*]
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Lip 06, 2010 20:40   

kaszka97, u mnie szczury po długim wieczornym wybiegu są padnięte i się nie ruszają, więc jest szansa :) A co do tych gorzkich sprejów, to miałam na myśli takie specjalne dla psów i kotów, więc raczej nieszkodliwe ;)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
kaszka97 


Dołączyła: 21 Wrz 2008
Posty: 68
Wysłany: Śro Lip 07, 2010 12:16   
   Zwierzątka: Bokserek i 2 szczurze panienki ;*


Jakoś wątpiłam żeby ten wybieg coś dał, a tu proszę: żadnego obgryzania, przynajmniej wieczorem ( bo w nocy to mam taki sen że nic mnie nie zbudzi ;] ) ;)
Dzięki wielkie wszystkim ;D

Niamey, aaa chyba że tak :)
_________________
Ze mną: Kluska i Mała Mi :*

Za TM: Fuks [*]
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią Lip 16, 2010 17:50   

Ja wczoraj zauważyłam, że Qla obgryza pręty w dole klatki- tam gdzie są rozszerzone i gdzie zawsze wsadzamy place, żeby je pomiziac. Mimo, że klatka od 3 dni stoi cały dzień otwarta (oczywiście tylko jak my jesteśmy w pokoju) to i tak żadna z dziewczyn sama z niej nie wychodzi.. Nie wiem czemu tak jest. W każdym razie dziś pojechałam do zoologa i nakupowałam im zabawek do gryzienia i patyczków jabłoni. Wykazały nimi duże zainteresowanie może Qla przestanie ogryzac pręty. Zobaczymy :)
_________________
Za Tęczowym Mostem: Lumpek, Qleczka of Anahata, Quintesencja of Anahata, Alienka, Milord Duposz i Emsi :(
 
     
Phina 



Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 268
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Pią Lip 16, 2010 18:45   
   Zwierzątka: szczekające x2, kot przybłęda i wielka szczurza pustka


LalaAla napisał/a:
nakupowałam im zabawek do gryzienia i patyczków jabłoni.

Czasem nawet to nie pomaga :-P Moje biegają codziennie wieczorem, bez wyjątku. A i tak pomimo wapna, patyczków i kolb gryzą pręty. A jak i to im się znudzi, biorą się za konsumpcję koszyczków... :roll: Jak się któraś uprze to nie ma rady. Najpierw mnie to martwiło, że może są nieszczęśliwe i się nudzą, ale potem zaczęłam przymykać na to oko.
_________________
Moje Promyczki

W nowym domku: Sofia
Na zawsze w :serducho: : Ula, Mini, Albinka, Budzia i Iriska [*]
 
 
     
gabi30 



Dołączyła: 06 Wrz 2009
Posty: 266
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: Nie Lip 18, 2010 10:11   
   Zwierzątka: szczur, papuga


U mnie z kolei samce są za leniwe na gryzienie prętów, natomiast mam problem z dwiema samicami. Gryzą nie tylko pręty ale i dobierają się do kuwet. W dwóch klatkach mam już wygryzione dziury w narożnikach. Wstawiłam małe narożne kuwetki, może to coś pomoże. Mają w klatkach zabawki, rury, świeże gałązki do obgryzania. Wolą jednak pręty klatki. Czasami tak rąbią ,że spać nie można. Nie mam na nie pomysłu. Pomimo wieczornych wybiegów, gryzą pręty każdej nocy :evil:
_________________
Gabi
 
     
LalaAla 
Zbieraczka klatek..



Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 1000
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 13:24   

A może napakuj im klatkę zabawkami?? Ja im zakupiłam mnóstwo zabawek i już nie gryzą prętów :)
_________________
Za Tęczowym Mostem: Lumpek, Qleczka of Anahata, Quintesencja of Anahata, Alienka, Milord Duposz i Emsi :(
 
     
Phina 



Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 268
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 13:53   
   Zwierzątka: szczekające x2, kot przybłęda i wielka szczurza pustka


gabi30 napisał/a:
Czasami tak rąbią ,że spać nie można.

Znam to aż za dobrze. Na to jest jeden bardzo skuteczny sposób. Stopery :mrgreen: Do kupienia w każdej aptece, polecam :wink:
_________________
Moje Promyczki

W nowym domku: Sofia
Na zawsze w :serducho: : Ula, Mini, Albinka, Budzia i Iriska [*]
 
 
     
gabi30 



Dołączyła: 06 Wrz 2009
Posty: 266
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 19:43   
   Zwierzątka: szczur, papuga


Ze stoperami w uszach ni zasnęłabym za chiny.Ja się przyzwyczaiłam do rąbania w klatkę. Ale jak przyjeżdża do nas teść to po jego minie widzę,że uważa nas za świrów. Choć przy koncertach i krzykach papug gryzienie prętów jest jak muzyka :-P
_________________
Gabi
 
     
polonistka 



Dołączyła: 13 Gru 2009
Posty: 1201
Wysłany: Śro Wrz 15, 2010 22:19   
   Zwierzątka: córka


U mnie tego nigdy nie było, pojawiło się teraz, przy Wenus. Gryzie pręty, aż trzeszczy. I to chwilę po wybiegu, więc chyba nie jest specjalnie nieszczęśliwa z niewybiegania. Choć fakt, że energia ją rozpiera, jak to malucha, zaczepia wszystkie dziewczyny i obrywa co chwila... Więc może by się jej dłuższe wybiegi przydały, żeby się zmęczyła?
_________________
Za TM: Leda, Westa, Wenus, Eris, Nike i Pandora :(
 
     
radek 


Dołączył: 12 Sie 2011
Posty: 22
Skąd: irlandia
Wysłany: Sob Sie 20, 2011 02:22   
   Zwierzątka: szczury,pies


U mnie obecne 'mlode' pogryzuja ,wlasnie jak chca wyjsc ..zwlaszcza nad ranem lub w ciagu dnia kiedy np. wychodze do pracy i p.okazji podaje smakolyk,to sie zaczyna ,a oczywiscie nie ma wtedy na to czasu.. lub jednoczesnie chca zwrocic na siebie uwage. Jedna to juz podpatrzyla jak mozna otwierac i probuje :)
_________________
Z nami:Olimpia,Finlandia
Za mostem: Tequila,Mathylda.
 
     
Szura 
Wasza Wyskokowość



Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 1069
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 20, 2011 08:16   

radek, nie radziłabym ich wypuszczać w momencie, jak podgryzają, czy jest czas czy nie. Szczury to bystrzaki i szybko się nauczą, że podgryzanie = wybieg, a wtedy życia nie będziesz miał. ;)
_________________
Jeśli powstaniesz choć jeden raz więcej niż upadłeś, uda ci się.
 
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Nie Sie 28, 2011 20:58   

Ogólnie znalazłem tez fajny sposób na zastąpienie gryzonia prętów czym innym a mianowicie dać szczurkom raz na tydzień kilka orzechów włoskich, męczą się z nimi relatywnie długo żeby odwrócić ich uwagę od innych gryzaków ;)
_________________
Mea Culpa.

 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 26, 2011 10:32   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


wojsza napisał/a:
Ogólnie znalazłem tez fajny sposób na zastąpienie gryzonia prętów czym innym a mianowicie dać szczurkom raz na tydzień kilka orzechów włoskich, męczą się z nimi relatywnie długo żeby odwrócić ich uwagę od innych gryzaków ;)


Moje orzecha rozpruły w ciągu jednej nocy. Pozostały jeszcze 2. Jeden pod szafą i jak im się nudzi to go gryzą oraz jeden w klatce. Ten w klatce nie jest ruszany. Jak chciały gryźć, tak gryzą :P
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 11