Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gryzienie prętów - co oznacza i jak reagować?
Autor Wiadomość
carizolek 



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 5
Wysłany: Sob Lis 07, 2009 22:02   

moja Plamka podgryzała klatkę przez pierwsze dwa dni teraz już tak nie robi :)
 
     
Arthas
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 08, 2009 09:27   

Wypuszcza je częściej. Gryzienie prętów może być objawem chęci wyjścia na wolność. jak je rzadko wypuszczasz to one sie same tego domagają (nie wiem jak często u Ciebie biegają) Ewentualnie spróbuj przenieść klatkę w inne miejsce (może coś wyczuwają i dlatego gryzą pręty żeby móc wyjść) No i jak juz dajesz gałązke to najlepiej z jakiegoś drzewa owocowego (moje uwielbiają z czereśni gałązki)
Ostatnio zmieniony przez H. Śro Lis 11, 2009 14:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 08, 2009 09:39   

Cytat:
Wypuszczaj je częściej.
to może, ale niestety nie musi być wyjściem. Na moje 3 samice jedna gryzła kratki ciągle, bez względu na wszystko. Lubiła i koniec. :?
 
     
czarnaeve 



Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 399
Skąd: Lubuskie/DE
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 10:00   
   Zwierzątka: Sodoma&Gomora; Za TM:Zuriska [*]


U mnie nie gryza na szczescie :mrgreen: Chociaz mialam juz taka delikwentke :wink:
Mysle ze czestsze wybiegi faktycznie mogly by pomoc + cos do niszczenia/gryzienia do klatki, zeby ogonki mialay jakies inne zajecie
 
     
carizolek 



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 5
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 23:10   

mam je dopiero od tygodnia takie zachowanie u Plamki jak wspomniałam trwały tylko 2 dni i już na szczęście zaprzestała tak robić :)

teraz jest spokojna i zaczynają już wybierać na przechadzki na zewnątrz klatki , po niej i do środka myslę że jak po kilku dniach w nowym i obcym miejscu dobrze sobie babeczki radzą :wink:
_________________
Tela 2005[*], Siwa 2008[*], Biała 2009[*], Nietopi 2011 [*], Kangu 2012[*], Grizzly 2013[*], Strzała2013[*]
 
     
kaszka97 


Dołączyła: 21 Wrz 2008
Posty: 68
Wysłany: Sob Lip 03, 2010 13:56   
   Zwierzątka: Bokserek i 2 szczurze panienki ;*


Sorki za odkopanie, ale ja mam ten problem z moim szczurkiem.
Ma w klatce wapno, chleb suszony, kolbę.
A gryzie pręty tylko w nocy lub późnym wieczorem.
Ja do niego: "Ćiii, cichoo" to sie przymyka na 2 sekundy i znów zaczyna :mrgreen:
Nie jestem w stanie całą noc ją wypuszczać.
Jak jej nie uciszę to wyląduje na ulicy razem ze szczurami :lol:
_________________
Ze mną: Kluska i Mała Mi :*

Za TM: Fuks [*]
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 03, 2010 14:39   

kaszka97 napisał/a:
Jak jej nie uciszę to wyląduje na ulicy razem ze szczurami :lol:
nie wiem co Cię tak bardzo bawi... :| szczur to zwierzę nocne, ale przede wszystkim stadne i potrzebuje towarzystwa tej samej płci. Zaadoptuj swojej szczurce koleżankę, wtedy nie będzie się nudziła i będzie miała towarzystwo wtedy kiedy najbardziej go potrzebuje, podczas swojej aktywności, która przypada na godziny nocne.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
asia030984 



Dołączyła: 02 Lip 2010
Posty: 1828
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob Lip 03, 2010 15:23   
   Zwierzątka: labradorek Fifka :) i agama brodata, pytony królewskie i kolonia mrówek


Dokładnie, szczurek potrzebuje towarzystwa, żeby miał się z kim bawić, tulić i po prostu żyć. Są to zwierzęta stadne i jak wspomniała Oli nocne, dlatego też trzeba liczyć się z tym, że mogą hałasować w nocy, a nie spać.
_________________
za tm: Whisky [*], Jamalka SunRat's [*], Kelmaa Abraxas [*], Kalyani Abraxas [*]
 
     
alken 



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 90
Wysłany: Sob Lip 03, 2010 22:13   

z tego co zrozumiałam to kaszka97 ma dwa szczury...

ja mam też jedną durnotę co rąbie pręty, teraz już trochę wyrosła z tego ale na początku potrafiła w czasie gdy klatka była otwarta wrócić do środka i wgryzać się w kraty :P
_________________
ze mną: tosia, zoja, emil
odeszły: mysza, karmelek, makumba, ziuta, ronja, lilka, fia, kaszanka
 
     
greenfreak 



Dołączyła: 12 Kwi 2010
Posty: 329
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Lip 03, 2010 22:59   
   Zwierzątka: 2 samiczki, 5 samców


alken napisał/a:
z tego co zrozumiałam to kaszka97 ma dwa szczury...
Też tak to zrozumiałam. Jeżeli ma jednego, to wiadome, nuda z braku kolegi. Ale czemu szczury, które mają towarzystwo, rzeczy do gryzienia i zabawki dalej gryzą pręty - tego nie mogę pojąć, a widziałam jeden niepoprawny przypadek ;) Może dalej szuka uwagi u Ciebie?
 
     
alken 



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 90
Wysłany: Sob Lip 03, 2010 23:39   

mi się wydaje że niektóre szczury, które bez względu na wszystko gryzą kraty mają coś w deseń choroby sierocej :P
_________________
ze mną: tosia, zoja, emil
odeszły: mysza, karmelek, makumba, ziuta, ronja, lilka, fia, kaszanka
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 14:07   

U mnie tylko chłopak z laboratorium czasem piłuje kraty - i robi to nawet przy otwartej klatce - gdy widzisz, że dziewczyny są na zewnątrz, to bierze go jakaś taka żałość, że on też by chciał i zamiast wyjść gryzie pręty :roll:
Niestety nie wiem czy jest skuteczny sposób na oduczenie szczura takiego zwyczaju. Można próbować z dłuższymi wybiegami, może kolejny szczur w stadzie by pomógł, albo posmarowanie prętów czymś gorzkim (np. są takie spreje dla psów), ale nie wiem czy to pomoże.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 14:21   

alken napisał/a:
z tego co zrozumiałam to kaszka97 ma dwa szczury...
i dlatego w wymienionych zwierzętach ma "szczurek"? :]

co do gryzienia prętów to może być to spowodowane jakimś uwarunkowaniem, np. szczur gryzie pręty i właściciel zwraca na niego uwagę, a przy okazji pomizia/wypuści/da jakiś smakołyk.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 14:30   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Oli, u mnie tylko kaptur gryzie.Bezczel jeden za cholerę nie rozumiem po co to robi.Leży sobie w koszyczku i rąbie... otworzysz klatkę.. leży sobie w koszyczku i rąbie dalej :P nigdy nie zwracam na to uwagi a i tak gryzie :P
Niamey, ja wiem ja wiem akwarium :D hehehe ;)
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 15:46   

Off-Topic:
Oli, nawet w zacytowanym przez Ciebie fragmencie, jest wyraźnie napisane "razem ze szczurami ". Podejrzewam, że kaszka wstawiła uśmieszek, bo nikt jej nie zamierza wyrzucać z domu, tylko komuś przeszkadza hałas w nocy, a "wylądowanie na ulicy" ma być metaforą ;) No i w podpisie są wymienione dwa szczurki

kaszka97, spróbuj pójść tropem podsuniętym przez Oli - może wieczorny wybieg jest za krótki albo poświęcasz im wtedy za mało czasu i po schowaniu do klatki szczur próbuje zwrócić na siebie uwagę? Spróbu je wymęczyć i wytarmosić :)
believe_86, myślę, że słoik będzie lepszy, bo można wtedy szczurka nosić ze sobą :D :P
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 12