Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gryzienie prętów - co oznacza i jak reagować?
Autor Wiadomość
H. 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2925
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 17:52   
   Zwierzątka: doge


Off-Topic:

Asaurus, dziękuję prześlicznie!
AngelsDream, przepraszamy :oops: , to już koniec xP
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Czw Maj 03, 2007 13:33   
   Zwierzątka: kotka Puma


U mojej Skrętki tak jak u laylowej Betty i u szczurek Palatiny gryzienie prętów było rodzajem natręctwa połączonym z wygryzaniem sierści z przednich łapek. Teraz Skrętunia jest starsza i już tego nie robi, tylko czasem jak bardzo chce wyjść to parę sekund popiłuje ;) sierści też już nie obgryza.
 
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Maj 05, 2007 22:37   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


przepraszam jeszcze raz zaoftopuje:
Hally na przykładnie swoich dziewczyn zauważyłam, że wystarczy często je brać na ręce bez powodu i przenosić z jednego miejsca na drugie. Po takim częstym przenoszeniu przyzwyczajają się do brania na ręce i przestają się tego obawiać, bo wiedzą, że zaraz będą mogły spokojnie biegać dalej.

Co do gryzienia to jedynie mała Gaudi wszystko gryzie... od półek i hamaka przez kuwetę po pręty i moje ubrania. Nawet kolby i wapno w kostce nie skutkowało, więc dałam im do środka kartonowe pudełko na którym Gaudi może wyżywać się do woli. Ona ma po prostu potrzebę niszczenia i szatkuje kartoniki w drobny mak, ale przynajmniej nie gryzie krat i nie wygryza dziury w kuwecie :D
 
     
H. 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2925
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie Maj 06, 2007 10:57   
   Zwierzątka: doge


wanna, aha, dziękuję ;)

No powiem Wam, że dziewczyny ogółem gryzą wszystko, szczególnie wszelakie plastikowe zakrętki od butelek .. :drap: itp. a co do prętów to Alaska i Lotka wciąż często potrafią tak zawisnąć i piłować xP. Ale juz nie zwracam na to takiej uwagi, bo wiem, że nic im się nie dzieje ;)
 
     
Kinga 


Dołączyła: 01 Kwi 2007
Posty: 21
Skąd: Jawor
Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 14:12   
   Zwierzątka: Psa i dwa szczury


U mnie griyzą pręciki wtedy gdy mam dla nich coś dobrego i szybko chcą żebym im dała :>
_________________
Białaczka i Roman [*]
 
 
     
Bema 



Dołączyła: 26 Lip 2008
Posty: 2783
Skąd: Legnica
Wysłany: Śro Paź 15, 2008 21:06   

Nie chcę zakładać nowego tematu, może coś przeoczyłam swoją drogą? Wybaczcie odkopuję!!! Moja Mańka zaczęła piłować po niewielkiej przeróbce - przesunięcie zamknięcia o jeden pręcik niżej (jest większa szpara między prętami); najpierw wyściubiała nos, a teraz piłuje(tylko tam, gdzie są wyjścia)....To nie koniec historii - upodobała sobie ogólnie metal chyba, bo dziś pół dnia męczyła zamek od mojej bluzy i żadne strofowanie, połączone nawet z dominacją nie pomogły...dobierała się do tego zamka wciąż. Dodam, że druga panna nie piłuje (parę razy tylko Manię wspomagała, ale to tylko chyba tak przez naśladownictwo, dla towarzystwa...), a zęby dziewczyny mogą ścierać na wapienku i kostce mineralnej....Co myślicie o upodobaniu do metalu?
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 16, 2008 10:26   

Bema napisał/a:
przesunięcie zamknięcia o jeden pręcik niżej (jest większa szpara między prętami)
myślę, że dlatego piłuje. Wie, że jest większa szansa wyjścia. :D U mnie piłowała tylko Gucia, teraz czasem Juko i wcale niekoniecznie jak chce wyjść, bo gdy otwieram klatkę, to siedzi i wygląda (panienka z okienka, prześmiesznie to wygląda), bez wychodzenia. Może one po prostu lubią..
 
     
Bema 



Dołączyła: 26 Lip 2008
Posty: 2783
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw Paź 16, 2008 10:46   

Viss napisał/a:
Wie, że jest większa szansa wyjścia.
No wie, tym bardziej, że kidyś z klatki sama wyparowała....Ale jeszcze podgyzanie zamka w bluzie, to mnie martwi, może czegoś jej w diecie brakuje (na koniec miesiąca idę do weta kontrolnie, robię test, bo dalej nie wiem, czy ktoś w moim mieście ma jakiekolwiek pojęcie o gryzoniach...)
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 16, 2008 11:47   

Może jej czegos brakuje, nie wykluczone. Podawaj przez dwa tygodnie preparaty witaminowo-pierwiastkowo-mineralne. Ja polecam Roboran H (witaminy, minerały, biotyna) i CebionMulti (wiatminy, minerały, niacyna), dobra jest też pasta VITA-PET (witaminy, minerały i tauryna). Ale nie znalazłam żadnego preparatu z pierwiastkami... może u weta spytaj o cos z żelazem itp.
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 16, 2008 13:56   

moj szczur piluje kraty tylko jak jest sam w klatce przez dluzszy czas i pilowanie nasila sie jak np nie mam czasu wypuszczac go na dlugie przebiezki. Tak domaga sie wypuszczenia i zwrocenia na niego uwagi.
 
     
Bema 



Dołączyła: 26 Lip 2008
Posty: 2783
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw Paź 16, 2008 21:01   

Dzisiaj nie piłowała, może jej się znudziło? Klatka parę dni temu była "przerabiana" i może udało Jej się teraz dopiero zrozumieć, że to i tak nic nie da??? A bluzy z zamkiem dziś na sobie nie miałam, więc nie wiem... Viss, Dzięki za rady!!!! Jesteś nieoceniona!
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Paź 16, 2008 21:45   

Bema napisał/a:
Viss, Dzięki za rady!!!! Jesteś nieoceniona!
Bema, dziękuję. :oops: :)

Bema napisał/a:
Klatka parę dni temu była "przerabiana"
piłowanie mogło byc też oznaką stresu związanego z przemeblowaniem, albo niezadowolenia. Ważne, że przeszło, choć pewnie będzie się powtarzało od czasu do czasu.
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 11:56   

Odkopuję nieco temat: mój problem wygląda następująco:
1. mam klatkę ze zdejmowanym dachem, przez który czasem dziewczyny wychodzą
2. klatka ma dość duże odstępy między prętami, i jeśli dobrze nie domknę dachu to moje młode i szczupłe dziewczyny mogą wyjść
3. Ostatnia Pino (starsza) zaczęła podejmować jakieś rozpaczliwe próby wydobywania się z klatki. Dzieje się to najczęściej po wybiegu (np. 2h swobodnego łażenia). Piniak zaczyna piłować kraty dachu, wiesza się na łapkach, próbuje się przecisnąć. Mnie wtedy jest jej bardzo żal, bo wygląda jakby jej ktoś krzywdę robił w tej klatce, a przecież jest po wybiegu... To nie jest jakiś straszny problem,ale zastanawiam się czy wasze szczury też tak robią?
A to foto Piniaszki piłującej kratę:
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 12:18   

Mam tę samą klatkę i moi chłopcy wprawdzie nie gryzą prętów, ale podbijają nosami właśnie ten dach i robią straszny hałas, a właściwie robili, bo położyłam na to deskę co skutecznie zapobiega problemowi. :roll:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Kwi 30, 2009 01:36   
   Zwierzątka: szczurowadła


Witam wszystkich. Wiem, że odkopuję temat, ale mam następujący problem.
Jeden ze szczurów w czasie przebywania w klatce nie widzi innego zajęcia niż gryźienie prętów. Jeżeli w danej chwili nie spi, albo nie je to jest już pewne, że bez reszty poświeca sie ich piłowaniu.
Z klatki szczury wypuszczane są codziennie na kilka godzin, w zasadzie jak tylko jestem w domu (i nie śpie) mogą biegać po pokoju.
Klatka jest dosyć spora, są w niej hamaki, rury, domki, lina, pudełka po chusteczkach higienicznych do spania i wiele więcej, ale mała urwiska nie zwraca na to najmiejszej uwagi.
Nie mam pojęcia co może być przyczyną.
Jak biegają po pokoju, ona pobiega troche a potem zmyka do albo do szafy - spać, albo do szuflady - gryźć papiery.
Nie mam już pomysłu czym ją zająć, szczególnie w nocy bo naprawde nie da sie przy tym spać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 12