Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Pon Mar 07, 2016 17:48
[Łódź] Pomocy! Dom Tymczasowy potrzebny od zaraz
Autor Wiadomość
Alive 


Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 11
  Wysłany: Wto Sty 26, 2016 13:53   [Łódź] Pomocy! Dom Tymczasowy potrzebny od zaraz

Witam, mam pilną sprawę. Potrzebuję oddać szczurki na jakiś czas do domu tymczasowego, miasto: Łódź, najlepiej jeszcze w tym tygodniu..

Problemem jest właściciel mieszkania, które wynajmuję razem ze współlokatorką. Początkowo nie miał problemu, aby szczury zamieszkały razem ze mną, lecz po interwencji mojej inteligentnej inaczej współlokatorki jego nastawienie drastycznie się zmieniło. W związku z tym jestem zmuszona się przenieść do mieszkania bez dodatkowych współlokatorów.

Jeśli chcecie wiedzieć, o co poszło... współlokatorce przeszkadzają szczurki buszujące po klatce. Przeszkadza jej, że jak nasikają, to ich mocz nie pachnie fiołkami. Przeszkadza jej to, że szczury się nie chcą uspokoić w nocy, kiedy na nie krzyczy (!).
Dałam parę ogłoszeń w sprawie oddania małych, ale nie wiem, czy ludzie faktycznie wezmą je do domu, czy zafundują podróż w paszczę węża... Help! :<

PS jeśli jest na tego typu pytania osobny topik to bardzo proszę o przeniesienie.
Ostatnio zmieniony przez smeg Wto Sty 26, 2016 14:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sty 26, 2016 14:06   
   Zwierzątka: brak


Alive, chcesz oddać szczury na stałe, czy tylko poszukać im DT do czasu Twojej przeprowadzki do innego mieszkania?
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Sty 26, 2016 14:07   
   Zwierzątka: szczurze damy


http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=955 napisz do osób z Łodzi.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Alive 


Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 11
Wysłany: Wto Sty 26, 2016 14:27   

smeg, początkowo zastanawiałam się nad oddaniem na stałe, jednak obawiam się, że mogę trafić na nieuczciwego "hodowcę" :/ Dlatego piszę teraz w sprawie domu tymczasowego, to by mi bardzo odpowiadało, bo trochę czasu minie, zanim wprowadzę się do nowego lokum...
Karena, tak zrobię, dzięki. Tutaj też pisałam do jednej userki, ale odzewu brak, więc może tam się ktoś znajdzie.
 
     
Alive 


Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 11
Wysłany: Śro Sty 27, 2016 18:13   

Właśnie zdałam sobie z czegoś sprawę... dałam ogłoszenie, że oddam szczurki na przechowanie i wiele osób pyta mnie o klatkę... a teraz się obawiam, że większość z nich może być nieuczciwa, czyli: zgarną szczury, klatkę sprzedadzą, a ja zostanę z niczym, zrobiona w tzw. konia. :/
 
     
czartoria 



Dołączyła: 05 Cze 2011
Posty: 1341
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 27, 2016 18:38   
   Zwierzątka: Gucio, Bryś, Amorek, psy i rybki


Jeśli chcesz dostać klatkę, no i szczury, z powrotem to koniecznie spisz umowę
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11606
Za TM: Dumbusia, Tchórzyczka, Tentej, Drechu, Tfety, Zygmunt, Borsuk, Sylwuś, Malinka, Maciusiu, Suszi, Sziszunek, Kreciu, Nesti, Abies, Holly, Czili, Liczi, Kofi
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 30, 2016 19:11   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


I przede wszystkim szukaj domu tymczasowego w zaufanych miejscach. Grupy szczurze na fb, albo tutaj na forum. Weź pod uwagę też domy tymczasowe z Warszawy - za 50 zł w obie strony dojedziesz i wrócisz z Warszawy do Łodzi pociągiem, jak masz ulgowy bilet to jeszcze taniej. W Warszawie cała masa osób jest, momentalnie się pojawiają jak potrzeba domu tymczasowego dla bezdomnych szczurów, to i na pewno na tymczas cudze wezmą na przechowanie.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
olgapsiara 


Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 405
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 30, 2016 22:31   
   Zwierzątka: Pies, 3 szczury i gekon lamparci


Ja jestem z Warszawy i się już wpisałam na ,,listę rezerwową" :)
Podobno w niedziele jakaś Pani miała je przejąć, ale brak odezwu z jej strony...
_________________
Ze mną : Pysia, Granda i Szelma
Za TM : Mysia ( 6 miesięcy ) [*]
 
     
Alive 


Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 11
Wysłany: Nie Sty 31, 2016 18:59   

olgapsiara, dokładnie, umówiłam się z dziewczyną na odebranie dziś wieczorem, niestety nie reaguje na wiadomości.
***
Ok, cofam to. W momencie pisania tego posta dziewczyna się odezwała, że w tym tygodniu da radę przejąć ogony. Co za ulga. Po drodze muszę jeszcze kupić mniejszą klatkę na czas przechowania. Oby się udało.
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 31, 2016 21:00   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


W Łodzi ten domek? :)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Alive 


Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 11
Wysłany: Pon Lut 01, 2016 16:36   

nimka, tak, w Łodzi, ale znowu nie mogę dojść do porozumienia z osobą, która się zadeklarowała. Obecnie rozmawiam z jeszcze jedną. Ktoś zaproponował Tymczas na facebooku, ale stawka jak dla mnie za wysoka (10zł za dobę, a potrzebuję na 3 tygodnie minimum). A właściciel naciska coraz bardziej, bo współlokatorka się rzuca jak dżdżownica na haczyku. Robię, co mogę.
 
     
olgapsiara 


Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 405
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 01, 2016 17:10   
   Zwierzątka: Pies, 3 szczury i gekon lamparci


Może jednak pomóc? :) Jakby była potrzeba to PW.
_________________
Ze mną : Pysia, Granda i Szelma
Za TM : Mysia ( 6 miesięcy ) [*]
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon Lut 01, 2016 19:11   
   Zwierzątka: ....


Alive, może tu napisz? https://www.facebook.com/...ianice/?fref=ts albo poszukaj jakiegoś DT w Warszawie? Jest pełno zaufanych osób w Wawie :)
_________________
...
 
     
Trzynastka 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 192
Skąd: Sopot
Wysłany: Pon Lut 01, 2016 19:28   

olgapsiara napisał/a:
Może jednak pomóc? :) Jakby była potrzeba to PW.


A Ty na pewno możesz pomóc? Masz zgodę mamy?
 
 
     
olgapsiara 


Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 405
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 01, 2016 20:50   
   Zwierzątka: Pies, 3 szczury i gekon lamparci


Oznajmiłam jej to. Myślę, że jeśli na pewno będą to +/- 3 tygodnie to się zgodzi, bo ostatnio miałam DT na 3 tygodnie, a zostały na 3 miesiące. A
_________________
Ze mną : Pysia, Granda i Szelma
Za TM : Mysia ( 6 miesięcy ) [*]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.54 sekundy. Zapytań do SQL: 14