Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Łączenie szczurków
Autor Wiadomość
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Gru 14, 2015 20:37   
   Zwierzątka: brak


Adopcja to przygarnięcie szczurków z wpadki za darmo - dzięki czemu nie napędzamy popytu i nie sprawiamy, że właścicielowi opłaca się rozmnażać kolejne szczury-kundelki. Jeśli ta osoba chce oddać małe szczurki za darmo, jak najbardziej popieramy takie inicjatywy ;) Jeśli nie, możesz poszukać maluchów do oddania w dziale Oddam, na szczury.org albo na facebooku Szczurze Adopcje :)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Bodzio 


Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 23
Wysłany: Pon Gru 14, 2015 21:41   

Ta pani oddaje je za darmo ale nie do byle jakiego domu :)
Sprawdza właściciela aby szczurek nie trafił do paszczy jakiegoś padalca ,jakie wymiary ma klatka , wiedzę na ich temat więc myślę że dobrze mieć w regionie kogoś kto ma małą hodowle szczurków za darmo ,w sklepach szczurki rosną i są te same cały czas, w sumie to dobrze i źle bo szkoda mi ich ale nie wszystkie zwierzęta na świecie można uratować ,przynajmniej tym się można pocieszyć :cry:
I proszę o nie podsyłanie mi linków z szczurkami do adopcji bo nie mam miejsca na kolejną klatkę :mrgreen:
A wszystkie ogonki są śliczne :serducho:
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 14, 2015 22:00   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Ale PO CO brać i rozmnażać kolejne szczury,skoro jest na pęczki do adopcji tych potrzebujących? To nadal wspieranie pseudohodowli.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Bodzio 


Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 23
Wysłany: Pon Gru 14, 2015 22:06   

Rozjaśniam ta pani w ciągu roku ma może tylko 2 mioty . W moim regionie nie ma żadnej osoby rozmnażające szczury. Co z tego że w warszawie jest 50 hodowli lub 100 szczurów do adopcji jak każdy chętny po szczura pójdzie do zoologa i woli zapłacić te 15-20 zł
Źle robię biorąc tego szczurka ?
Chcę tylko kolegę dla kluska :)
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 14, 2015 22:22   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Bodzio, nie generalizuj. Mam 6 szczurów i żaden nie jest z zoologa, adoptowałam jeszcze zanim dotarłam na to forum,więc wystarczy CHCIEC. To,że pani ma 2 mioty rocznie,wcale nie stawia jej w lepszym świetle,ponieważ jako osoba niezrzeszona w stowarzyszeniu,powinna mieć tych miotów absolutne ZERO. I do tego dążą fora,grupy na FB i domy tymczasowe,by zlikwidować wszystkie pseudohodowle.
Dlaczego nie chcesz/nie możesz adoptowac szczurka z jakiegoś domu tymczasowego?
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Bodzio 


Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 23
Wysłany: Pon Gru 14, 2015 22:36   

Znajdź jakieś milutkie szczurki na podlasiu POWODZENIA :cry:
Szczurki są tylko trzeba jechać dużo kilometrów :(
Też nie chcę szczurka 3 letniego tylko młode które się do mnie przyzwyczają i pokochają :serducho:
Przekierujesz mnie na strony o adopcjach w których będzie mowa o podlasiu?
Podlasie jest mniej zwierzęce zauważyłem to już 5 lat temu :(
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Gru 15, 2015 00:04   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


Bodzio, na wielu forach (nie tylko gryzoniowych) są tematy, w których osoby oferują stały lub okazjonalny transport na wybranych trasach. Nie trzeba zatem jechać przez pół Polski po upragnionego szczura. Mieszkam w Poznaniu, a miałam szczury z Warszawy, Opola, a nawet Białegostoku ;)
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 15, 2015 05:45   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Bodzio, mam szczura z Kwidzyna i Ostrowca Świętokrzyskiego a nie ruszylam się nawet poza teren Warszawy. Jeśli chcesz,poszukam Ci tego szczura,tylko po poludniu, jak wrócę z pracy. Bo wystarczy CHCIEC zamiast narzekać że się nie da.
Poza tym,nikt Ci nie da gwarancji,że mały szczur będzie miziakiem. Np sama adoptowała dwóch panów gdy mieli po 14 miesięcy i oni najczęściej pchaja się do glaskania.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Gru 15, 2015 16:28   
   Zwierzątka: brak


Bodzio, możesz też rozważyć przygarnięcie szczurków np. półrocznych ;) U maluchów trudno określić charakter, wszystko może się jeszcze zmienić i właściwie nie wiadomo, co z nich wyrośnie. Starsze szczurki już mają określony temperament i można wybrać kanapowego miziaka albo bardziej niezależnego szczura - oczywiście o ile informacja od dotychczasowego właściciela będzie rzetelna ;)

Akurat z Warszawy do Białegostoku często można znaleźć transport, więc możesz spokojnie szukać tam szczurów do adopcji. Sama jadę w święta z Gdańska do Ełku, więc mogę przewieźć jakieś szczurki, jeśli znajdziesz do przygarnięcia w Trójmieście.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Bodzio 


Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 23
Wysłany: Wto Gru 15, 2015 21:11   

Już mam drugiego szczurka :)
Mam tylko problem bo się nie koniecznie lubią :cry:
Szczurek jest starszy i o wiele większy od kluska :)
Pani okazało się że to nie ta o której mówiłem , pani podaje adres ,zachodzę do mieszkania a tam giganty biegające po mieszkaniu :)
Najmniejszego wziąłem i o nim była mowa w ogłoszeniu które znalazłem trochę szkoda było go pozbawiać 3 braci ale pani musiała oddać 1 ( mąż nie koniecznie lubi szczurki )
A teraz mam problem bo siedzą w 2 klatkach a po połączeniu gryzą się i klusek się jego boi ,
FAJNIE mam 2 szczury w 2 klatkach :-P
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 15, 2015 22:20   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Bodzio, bo łączy się etapami! Jeśli wrzucisz dwa obce szczury do klatki jednego z nich,to mogą się nawet zagryzc. Poczytaj wątek o łączeniu,jest tam wiele cennych wskazówek,które pomogą Ci zaprzyjaźnić ze sobą szczurki.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Bodzio 


Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 23
Wysłany: Śro Gru 16, 2015 07:31   

Może zrobiłem to zbyt szybko ale mam nadzieje że się pogodzą, pomimo złego startu dajecie im szansę na przyjaźń ?
Włożyłem transporterkę do klatki na 15 min i po 15 min otworzyłem i to był mój błąd :oops:
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 16, 2015 07:39   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Bodzio, poczytaj ten temat i rób wg etapów http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13141 a jeśli masz pytania to pisz nawet na priv. Może nie mam dużego doświadczenia,ale laczylam 5 szczurów w różnym wieku,więc laikiem też nie jestem
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Bodzio 


Dołączył: 12 Gru 2015
Posty: 23
Wysłany: Nie Gru 20, 2015 21:08   

Szczurki się pogodziły :)
Teraz mam pytanie a propos drewnojadów czy Szczurki mogą je jeść znaczy w jakiej ilości bo banany i marchew przeważają w ilościach hurtowych :mrgreen:
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Gru 20, 2015 21:39   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


Bodzio, tak, mogą. Tutaj znajduje się lista owadów i pajęczaków, które mogą występować w szczurzej diecie, jak również tych, które są dla szczurów niebezpieczne. Tego rodzaju pokarm to głównie białko, więc radziłabym podawać je jako przekąskę - raz na jakiś czas. Póki szczury są młode, dieta bogata w białko jest polecana, więc taki przysmak jest wręcz zalecany. Natomiast z bananami w ilościach hurtowych bym uważała - szczury łatwo utuczyć, a to nic dobrego.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 11