Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Pią Sty 15, 2016 12:30
Szarańcza
Autor Wiadomość
malucia1982 



Dołączyła: 23 Kwi 2014
Posty: 134
Wysłany: Wto Gru 22, 2015 09:44   Szarańcza

No i stało się...musieliśmy i my podjąć tę trudną decyzję. Jak pisałam nie raz mam alergię. Mimo leków jest coraz gorzej. Sprzątamy klatkę codziennie, mąż wymienił podłogę na specjalne panele, które dzień w dzień szoruję wrzątkiem. Kupiliśmy neutralizator zapachu do klatki (Septivit). Raz w tygodniu pierzemy obicia kanap itd. Mimo tego w niedzielę atak duszności zaczął się o 4 rano, był bardzo mocny. Wytrwałam na lekach do 10 siedząc w ganku ale niestety skończyło się szpitalem. Dostałam wziewny steryd (niewiele pomógł) i ostre pouczenie, że dopóki alergen będzie w pobliżu to każde lekkie zawianie będzie się kończyć ostrym zapaleniem dróg oddechowych. Zdecydowaliśmy się oddać część stada, mam nadzieję, że mniejsze stężenie nie będzie się na mnie tak odbijać, nie jestem w stanie całkiem się ich pozbyć. Na dzień dzisiejszy nie mogę nawet przebywać w pokoju w którym urzędują co jest dla mnie koszmarem a mój mąż pracując 13 godzin dziennie nie jest w stanie zająć się sam całą 12stką. Wybór padł na najmłodszych, chociaż serce pęka, ale myślę, że dla nich będzie to najmniejszy stres.

1. Liczba szczurów do oddania: 5

2. Płeć szczurów: samce

3. Wiek szczurów: od miesiąca do około 4ech miesięcy

4. Miasto: Oleśnica

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: Wrocław + blabla car

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: pasożyty (wyleczone)

7. Charakter, usposobienie szczurów: wszystkie są łagodne i ciekawskie. Chętnie wychodzą na wybieg, nie boją się ręki i nie gryzą

8. Stosunek szczurów do człowieka: ciekawskie, lubią pieszczotliwie muskać palce. Nie gryzą, troszkę jeszcze nieufne

9. Stosunek do innych szczurów: bez problemów połączyły się z moim stadem

10. (Jeśli szczury są starsze) [/size]Powód oddania: jw, alergia

11. (Jeśli szczury są młode) [/size]Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: -

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia)Czy samce są oddzielone od samiczek: -

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: brak, oczywiście mała wyprawka z karmy, na życzenie żwirku

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: można rozdzielić pod warunkiem, że będą mieć towarzystwo

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: odpowiednia klatka i zapewnienie towarzystwa. Niepełnoletni- wymagam rozmowy z rodzicem/opiekunem. Jeśli osoba bez doświadczenia oczekuję chęci nauki prawidłowej opieki.

16. Zdjęcia szczurów:

17. Kontakt: Ania: 531969595, Rafał 881209176

18. Kilka słów o szczurze:



Tosiek i Tadzik (identyczni). Dwa maluchy jarocińskie. Ciekawskie i słodkie. Nie boją się ręki, ale jak to maluchy wolą buszować i zwiedzać. Mają geny rexa.



Mikołaj. Niedowidzący, ok 4 miesieczny jarocinek. Syjam z mocnymi cechami rexa. Niepewny, ale nie gryzie i jak pozna otoczenie to chętnie biega z innymi.



Gonzo. Ok 4 miesięczny jarocinek. Dość niezależny, ale sympatyczny. Daje się głaskać, lubi się bawić.



Gizmo. Ok. 2 miesięczny dumbo, również jarocinek. Przesłodki cwaniaczek, wszędzie go pełno.

Zachęcam do adopcji, szczurki są naprawdę cudowne.
_________________

 
     
Szczuronessa 
Rats, rats everywhere...


Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 92
Skąd: Polkowice
Wysłany: Wto Gru 22, 2015 09:52   
   Zwierzątka: Yuki, Lucky...


Powodzenia w szukaniu domków :kciuki:

Niestety w moim przypadku idzie to jak krew z nosa, a już musiałam zakupić parę pudeł leków. Będę musiała się zastanowić nad DT dla poszukujących domków :(
_________________
Ze mną: Yuki; Lucky...

Za TM: Mika, Ach...
 
     
malucia1982 



Dołączyła: 23 Kwi 2014
Posty: 134
Wysłany: Wto Gru 22, 2015 10:11   

ja tez mam całą baterię leków, które mało pomagają i to jest najgorsze. Też myśle nad DT bo sprawa jest naprawdę pilna.
_________________

 
     
malucia1982 



Dołączyła: 23 Kwi 2014
Posty: 134
Wysłany: Pią Sty 15, 2016 12:21   

Witam :) Wszystkie maluchy już w nowych, dobrych domkach. Temat można zamknąć, dziękuję!
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13