Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: smeg
Nie Sty 10, 2016 11:48
[SZCZECIN] Oddam przeurocze szczurze panienki dumbo
Autor Wiadomość
arnearte 


Dołączyła: 01 Gru 2015
Posty: 0
Wysłany: Wto Gru 01, 2015 21:24   [SZCZECIN] Oddam przeurocze szczurze panienki dumbo

1. Ilość oddawanych szczurów: Dwa, preferowałabym oddać je razem ze względu na to, że są dość zżyte.
2. Płeć: Samiczki
3. Wiek: ok. 6 miesięcy
4. Stan zdrowotny szczura w ostatnich miesiącach (zabiegi, choroby, leki): Pokichują. Są to pojedyncze kichnięcia kilka razy dziennie wg. weterynarz (Pani doktor znającej się na szczurach)- niegroźne.
5. Szczur był kastrowany/sterylizowany?: Nie
6. Jeśli mowa o samiczce, miała ona kontakt z samcami? Kiedy? Czy możliwa jest ciąża?: Nie miały kontaktu z samcami.
7. Jak zachowują się w stosunku do człowieka?: Szara szczurzynka (Tessa) jest bardzo ruchliwym stworzeniem, bardzo bystrym, ciekawskim i wszędzie musi wcisnąć swój pyszczek pierwsza. Nie lubi być brana na ręce tj. nie toleruje podnoszenia, przenoszenia w dłoni, chętnie za to wskakuje do rękawa i biega pod bluzą czy swetrem na ile tylko pozwoli jego posiadaczka. Tesiak nie przepada za głaskaniem (chociaż ostatnio coraz częściej poddaje się pieszczotom ; )), jest raczej typem zwiedzacza, na wybiegach chętnie wspina się na regały, półki, łóżko, a już totalną rozpustą jest bieganie pod kołdrą – to chyba top 1 wśród jej ulubionych rozrywek. Przy potrząśnięciu słoiczkiem z przysmakami biegnie przypomnieć o swoim istnieniu i wspina się na nogi, ramię aby skubnąć pestkę dyni czy suszonego banana. Wadą małej jest podgryzanie, które samo w sobie nie jest szczególnie uciążliwe, bo nie gryzie do krwi (do krwi zdążyło jej się dziabnąć jedynie wtedy kiedy czuła się mocno zagrożona). Podgryza jeśli coś jej nie pasuje np. Pani nie chce wpuścić jej do skrzyni łóżka to potrafi uszczypnąć w palec, a także noga wystająca spod kołdry również warta jest uszczypnięcia w piętę, czemu nie. Jeśli chodzi o drugą małą, (kapturek- Oriana) uroczy, troszkę mniej zwinny od swojej koleżanki aniołek, który nigdy mnie nie ugryzł (nie licząc szczypania w piętę- naprawdę nie wiem skąd to ich upodobanie akurat do tej części ciała). Podobnie jak Tessa, bardzo lubi biegać pod bluzą, wspinać się na stół po nogach właściciela; ostatnio upodobała sobie siedzenie na ramieniu podczas chodzenia po mieszkaniu- szczególnie jeśli dzięki temu może pozwiedzać nowe kąty ; )
8. Jak zachowują się w stosunku do innych szczurów? Były trzymane w stadzie/samotnie?: Nie wiem jak zachowywałyby się w stosunku do innych szczurów, zawsze trzymane były razem. Od samego początku dominowała wyraźnie Tessa (szara szczucia), przerzucała drugą na plecy, podgryzała. Aktualnie Oriana coraz częściej przypomina siwej, że też ma swoje zdanie ; )
9. Powód oddania: Od chwili kiedy pojawił się w domu pies, maluchy nie czują się już tak swobodnie, nie chcą wychodzić, są przestraszone. Nie chcę narażać ich na dalszy dyskomfort, a nie mamy możliwości oddzielić psa od nich (za małe mieszkanie).
10. Dodatkowe akcesoria do oddania: Do oddania mam resztki karm, smakołyków, miseczki, drabinki, własnoręcznie uszyte hamaki i inne, plus podręczną szczurzą apteczkę tj. kilka kapsułek z betaglukanem, tran, Cebion, węgiel itp. Reszta do dogadania. Mam także do sprzedania transporter, klatkę i inne.
11. W przypadku samic w ciąży/ miotów: w jaki sposób doszło do rozmnożenia?: Nie dotyczy.
12. Czy wymagasz ankiety/ wizyty przedadopcyjnej/ umowy?: Nie wymagam ankiety ani umowy, natomiast bardzo zależy mi na rozmowie telefonicznej, a także na wizycie, która pozwoli mi zobaczyć warunki w jakich będą mieszkać szczurki- BARDZO ważne jest dla mnie aby trafiły do dobrego domu.
Kontakt: kom. 509967650










Filmiki z maluchami:
1) https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
2) https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
3) https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
Ostatnio zmieniony przez arnearte Śro Gru 02, 2015 10:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto Gru 01, 2015 22:47   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


arnearte jak długo już jest psiak? Ten strach przed obcym stworem w domu przechodzi szczurom zazwyczaj. Kwestia przyzwyczajenia do nowego bodźca.
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
arnearte 


Dołączyła: 01 Gru 2015
Posty: 0
Wysłany: Wto Gru 01, 2015 23:38   

Okolo 2 miesięcy i nic się nie zmienia. Mam dość małe mieszkanie (kawalerka) i nie mogę ich rozdzielić, będzie lepiej dla dziewczynek jak trafia do spokojnego domu.
 
     
SzczurLOVE 



Dołączyła: 08 Paź 2014
Posty: 579
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 02, 2015 15:48   

Śliczne panienki :serducho: Szkoda że nie kastrowane bo bralabym od razu :twisted:
_________________
Hodowla SHSRP Incredible Rats <3
Moi Panowie: Sebastian Bach SR, Robin Williams SR, Magic Mike RT, Morgan Freeman RT, Mandarin Cheesecake RT, Vincent van Gogh, Peter Pan ZR, Yanko Muzykant SR, Cud nad Wisłą, Lukrowany Pierniczek SR, Śmietankowy Śledzik SR, Han Solo, Canto I Wielki HS i Chryśko II Wspaniały HS :wavexxs:

Za TM: Franklin Delano Roosevelt, Barack Obama, Winston Churchill, Marlon Brando, George Clooney, Albert Einstein, Galaxy Gold ZR, Bruce Willis, Harry Potter, Benjamin Franklin, Hugh Hefner ZR, Stephen Hawking SR, Leonardo Dicaprio, Salvador Dali SR i Indiana Jones ZR<3
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Nie Sty 03, 2016 01:23   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Aktualne?
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Sty 10, 2016 11:47   
   Zwierzątka: brak


Brak odzewu, zamykam.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 14