Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gato
Sob Sty 13, 2007 15:27
Cetriscabin - alternatywa dla zastrzyków przy świerzbowcu
Autor Wiadomość
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 23:30   Cetriscabin - alternatywa dla zastrzyków przy świerzbowcu
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Lek na świerzb.

Postanowiłam opisać ten lek, bo zauważyłam, że głównie na świerzbowca polecana jest kuracja zastrzykowa, a Cetriscabin jest lekiem w płynie do użytku zewnętrznego, co pozwala zaoszczędziś szczurowi stres wywołany wizytą u weterynarza oraz zastrzykiem.

Pokrótce - z lekiem zetknęłam się w momencie, gdy została kupiona Nessa, zidentyfikowałam krostki na uszkach i ogonie jako świerzbowca. Ponieważ Świebodzice to małe miasteczko z brakiem dobrego weta, postanowiłysmy z mamą zadziałać same. Przemywanie rivanolem nie pomogło, lecz, dzięki wiedzy mojej mamy, wykorzystałyśmy Cetriscabin. Uszka i ogonek Nessy były smarowane preparatem przez dwa tygodnie, dwa razy dziennie. Smarowano, chwilę się wchłaniało, następnie przemywano wodą (to jest w końcu do użytku zewnętrznego). Świerzbowiec znikł i już więcej się nie przypałętał. Obie szczurki były smarowane (Yava profilaktycznie i rzadziej) i obie zachowywały się grzecznie przy smarowaniu.

Mam też prośbę, jeżeli ktoś będzie u dobrego weta ze szczurem, który ma świerzbowca, niech zapyta o jego zdanie na ten temat. W opisie leku widnieje, że stosowany może być również na wsoły, ale ponieważ jest to lek "ludzki", to nie wiem jakby się sprawdził u szczurów. Nie mam pojęcia tez, czy działa na świerzbowca objawiającego sie strupkami na ciele, powinien, ale nie wiem jak go wtedy stosować.

Lek do nabycia w aptece, bez recepty, koszt około 7 zł.
 
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 13:34   
   Zwierzątka: kot.


Informuję że Cetriscabin został wycofany z produkcji.
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 13:36   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


devilline, jest gdzieś podany powód?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
civette 
Moja pierwsza [']Cola



Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 244
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 15:06   
   Zwierzątka: 3 szczury


My dostaliśmy ivermektyne (tak to się pisze??) na pasożyta - lek dosierstnie podany, nie w zastrzyku. Kosztował mnie 5 zł za 4 porcje (po dwie na łebka). Po pasożycie nie ma śladu do dzisiaj.

[ Komentarz dodany przez: Juni: Pon Sty 14, 2008 15:11 ]
To jest temat o cetriscabinie! Proszę trzymać się tematu. Mod. Juni


Trzymam się części " ALTERNATYWA" (szczególnie, jeśli tamten lek rzeczywiście jest wycofany), ale dobra...
_________________
...
Ostatnio zmieniony przez civette Pon Sty 14, 2008 20:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sty 14, 2008 20:04   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


devilline, można jakieś szczegóły? Bo z tego co sprawdziłam w aptekach (przynzjamniej tych internetowych) jest nadal sprzedawany.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 14:31   
   Zwierzątka: kot.


Powiem tak. Byłam w aptece po Cetriscabin, bo nam się zaczął kończyć, a chłopakom znowu paskudnik wyskoczył. Pani w aptece powiedziała że nie ma, ale zamówi. Gdy przyjechałam w poniedziałek, zostałam poinformowana ze lek został wycofany z prodkucji (nie dowiedziałam się dlaczego) i że jeszcze można go kupić w aptekach, jak ktoś ma starszy skład, czy coś takiego.
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 17:36   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Właśnie jestem po konsultacji z mamą. Podobno rzeczywiście bardzo ciężko go dostać, ale czy został wycofany, czy po prostu hurtownie nie sprowadzają - nie wie. Jest inny lek - Crotamiton (o ile dobrze zapamiętałam nazwę), ale ma inny skład, a co z tym związane - nie wiadomo czy i jak można go stosować na szczurach.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 19:35   
   Zwierzątka: kot.


Skład Cetriscabinu był: benzoesan benzylu, bromek cetrymonium oraz substancje pomocnicze.
Pani w aptece mówiła mi o Novoscabinie. Ze ma podobny skład do Cetriscabinu. Jego skład to benzoesan benzylu i parafina ciekła.
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 20:06   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


devilline, Novoscabin owszem, ale podobno, novoscabinu też już dawno nie widziała.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
devilline 
superfrajer.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1641
Skąd: Czerwionka-Leszczyny/Rybnik
Wysłany: Wto Sty 15, 2008 20:12   
   Zwierzątka: kot.


Azi, a u mnie w aptece bez problemu dostępny O_o
Widać że apteka aptece nie równa.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 14