Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Czw Sty 07, 2016 23:16
[zaadoptuję Warszawa] szczur chłopak, najlepiej około roczny
Autor Wiadomość
ciastopi 


Dołączyła: 01 Mar 2015
Posty: 4
Wysłany: Śro Gru 02, 2015 02:19   [zaadoptuję Warszawa] szczur chłopak, najlepiej około roczny
   Zwierzątka: Panowie dwaj szczurzy


Szukam towarzysza dla mojego chłopaka, który dziś stracił przyjaciela z powodu ostrej białaczki i guza przysadki. Aby uniknąć niepotrzebnych pytań, wrzucam ankietę z Viva! Gryzonie


Czy podpiszesz umowę adopcyjną, tym samym czy jesteś osobą pełnoletnią? - Tak

Jak duża będzie klatka w której gryzoń/nie będą mieszkały? Jakie jest/będzie jej wyposażenie?
-100(dł.)x80(wys.)x60(szer.). Na wyposażeniu sputnik, trzy półki drewniane, 5 hamaczków w tym dwa, w których można się schować, dwa spadaczki, jeden obserwacyjny. Do tego domek drewniany, na stałe wymoszczony papierem toaletowym (taki wybór szczura, nie mój, przy każdej próbie włożenia czegoś bardziej miękkiego buntuje się, wyciąga i z wielkim oburzeniem wkłada do środka papier)

Jak często wybiegi, na jak długo i gdzie? codziennie wybieg co najmniej godzinny (w przypadkach, kiedy wracam do domu najbardziej zmęczona i nie mam siły z nimi siedzieć, ale nie zdarza się to częściej niż raz w tygodniu), zazwyczaj 1,5-2h, w pokoju na antresoli, gdzie stale kontroluję, co szczur robi

Czy w razie choroby gryzoń/nie będzie/ą miał/y opiekę wet. znającego się na jego leczeniu? (proszę to jakoś uzasadnić. np. tak mam wet., który z powodzeniem leczy moje (szczury/myszy/koszatniczki etc.) bo pomógł tu a tu…itp, itd.). Proszę podać nazwisko wet. i gdzie przyjmuje. - do tej pory leczyłam jednego szczura z zapaleniem spojówki u dr Bralewskiej w Medicavecie, biedak, którego dziś musiałam pożegnać był leczony w Pulsvecie: z uwagi na stan nagły i wymagający natychmiastowej pomocy, oglądali go różni lekarze z tej lecznicy, jednak biorąc pod uwagę standard opieki, ufam tej lecznicy w całości.

Czym karmisz/będziesz karmić swoje/ego gryzonie/a? (proszę wymienić konkretne marki karmy, dodatki etc.). Deli Nature 5stars for Rats i JR Farm Wellness dla szczurów

Oczywiście czy gryzoń będzie miał towarzystwo, w jakim wieku i jakiej płci?
będzie miał towarzystwo mojego osieroconego rocznego chłopaka

Czy w domu są małe dzieci, inne zwierzęta?
nie

Na jakiej ściółce trzymasz/będziesz trzymać gryzonia/e?
Konopna Markon/Zolux Chambiose lub z kolb kukurydzy Chipsi (raczej konopna z uwagi na cenę, jednak jeśli nie jest dostępna, to decyduję się na Chipsi

Czy wychodzisz/zamierzasz wychodzić na tereny otwarte, np. park, las, pole? Bądź na dwór (gdzie)?
Nie wyprowadzam szczurów na spacery

Czy na czas Twojego wyjazdu gryzoń/nie będzie/będą miał/y opiekę zaufanej osoby wiedzącej jak się nim/i zajmować?
tak, albo zostaje z nimi mój chłopak, z którym mieszkam, albo zabieram je ze sobą: mam składaną klatkę.

Proszę o kontakt na maila: eeunika@gmail.com
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Gru 02, 2015 08:41   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


ciastopi, przepraszam, że poruszam ciężki temat, ale możesz napisać coś więcej o tej białaczce? W dziale leczenie? Myślę, że mogłoby to komuś pomóc.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Eris 


Dołączyła: 22 Sie 2014
Posty: 2
Wysłany: Pią Gru 18, 2015 23:26   
   Zwierzątka: Szczurzynki


ciastopi, Czy przyjęłabyś dwóch chłopców?
 
     
ciastopi 


Dołączyła: 01 Mar 2015
Posty: 4
Wysłany: Sob Gru 26, 2015 20:04   
   Zwierzątka: Panowie dwaj szczurzy


Update:

Warunki te same, tylko teraz szukam malucha do towarzystwa do mojego starszego i adoptowanego ostatnio malucha, postanowiliśmy kontynuować trzymanie ogoniastych towarzyszy :)

Co do białaczki, mogę opisać, jak to wyglądało w jakimś temacie zdrowotnym, zaraz zerknę. Ogólnie rzecz biorąc, do leczenia nie doszło, bo nie zdążyliśmy, białaczka była ostra, więc niestety sprawa bardzo szybko się skończyła.
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3695
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 27, 2015 13:38   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


ciastopi napisał/a:
białaczka była ostra, więc niestety sprawa bardzo szybko się skończyła.

Tym bardziej cenny będzie nawet niefachowy, subiektywny opis objawów oraz na jakiej podstawie postawiono taką diagnozę. To dla pozostałych nas, żebyśmy się też uczyli na (lepszą) przyszłość dla naszych maluszeńków.
_________________
449955886677
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie Gru 27, 2015 15:09   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


Off-Topic:
Hanami, tutaj jest już opisane. ;)
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3695
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 27, 2015 15:21   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


oxxy dzięks :wink:
_________________
449955886677
 
     
ciastopi 


Dołączyła: 01 Mar 2015
Posty: 4
Wysłany: Czw Sty 07, 2016 22:32   
   Zwierzątka: Panowie dwaj szczurzy


Szczurza rodzina w komplecie, proszę o zamknięcie wątku :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13