Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Pon Paź 26, 2015 11:04
[TRÓJMIASTO] dwa samce dumbo do oddania
Autor Wiadomość
nekoszok 


Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 0
Wysłany: Pią Paź 23, 2015 11:30   [TRÓJMIASTO] dwa samce dumbo do oddania

1. Liczba szczurów do oddania: 2

2. Płeć szczurów: samce

3. Wiek szczurów: około 8 tygodni

4. Miasto: Trójmiasto

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: tylko na terenie Trójmiasta w razie czego

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: mam je za krótko

7. Charakter, usposobienie szczurów: Dumbo husky: http://pics.tinypic.pl/i/00716/448ov4gbz72d.jpg

Opi daje się wziąć na ręce, daje się głaskać za uszkiem. Nie wiem, czy to lubi, ale nie odsuwa się mimo takiej możliwości. Nie ma zazwyczaj problemu z jego podnoszeniem. Jedzenie z ręki często wyrywa, ale ani razu przy tym mnie nie ugryzł i jak daje mu coś małego, to jest bardziej delikatny. Daje głaskać sobie brzuszek przez pręty, nie gryzie palców (najwyżej skubie ząbkami, bo myśli, że to jedzenie, ale szybko przestaje). Opi jest mniej ciekawski, woli pospać, ale jak już się rozbudzi, to chętnie kręci się koło właściciela.

Czarno-biały dumbo: http://pics.tinypic.pl/i/00716/gh5fziznd80d.jpg

Tadek. Z Tadkiem na początku był problem, bo był na tyle przerażony, że pogryzł mi rękę, ale stało się tak tylko raz i teraz jest kochany. Jedzenie z ręki bierze delikatnie, nie wyrywa. Na łóżku chętnie trzyma się przy właścicielu, chodzi po kolanach. Jeśli nie śpi i nie je, to kręci się przy drzwiczkach, żeby ktoś się nim zainteresował. Jednak póki co nie lubi dotykania. Z dnia na dzień jest trochę łatwiej. można go pogłaskać czasem pod brodą, ale po głowie i za uszkami raczej nie. Ale sądzę, że z czasem się to zmieni, bo na początku kopał dłoń, teraz tylko trochę się usuwa, jeśli zauważy, że ktoś go dotyka hehe.

Oba szczurki są kochane i myślę, że będą naprawdę fajnymi pupilami, dlatego jeszcze bardziej mnie to boli, że nie mogę ich jednak mieć.

Ponieważ oba szczurki mam zaledwie parę dni, nie są w 100% oswojone, dlatego są nadal trochę płochliwe (dostałam je w prezencie z zoologa, ale mimo to są ciekawskie i nie wykazują żadnych problemów na tle psychologicznym). Trochę dalej boją się nagłych hałasów, ale nie przeszkadzają im ogólnie dźwięki w domu. Chętnie podbiegają do drzwiczek, nawet jeśli ktoś nieznajomy wchodzi do pokoju. Wychodzą same na kolana, chociaż jeszcze nie zawsze. Ogólnie ciągle by się bawiły, na łóżku prawie robią salta, jak się ganiają. Czasem reagują na cmokanie, jeśli nie są czymś bardziej zajęte. Zazwyczaj robią do kuwety (niestety tam jeszcze nie siusiają).


8. Stosunek szczurów do człowieka: j/w

9. Stosunek do innych szczurów: nie wiem, były trzymane osobno w dwójkę

10. Powód oddania: Niestety ujawniło mi się atopowe zapalenie skóry (parę lat temu nie miałam, pomimo zwierząt w domu) i jest tak gwałtowne, że nie mogę trzymać ogonków w domu, tym bardziej w pokoju, a tylko tu mam miejsce. Dlatego chcę je szybko oddać, zanim za bardzo się przywiążę (nie chcę odczekać dwóch tygodni czy miesiąca, żeby się przekonać, że dalej nie mogę z nimi mieć kontaktu, a w tym czasie tylko mocniej je pokocham).

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: sklep zoologiczny, podobno rodzeństwo nie jest rozmnażane. W sklepie szczury są trzymane osobno płciami

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: nie dotyczy

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: mam do sprzedania klatke 70x40x80 i transporter (info przez maila)

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: razem

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: kochać je tak bardzo, jak ja :)

16. Zdjęcia szczurów: w opisie szczurów plus:

17. Kontakt: m.wystanska@gmail.com

18. Kilka słów o szczurze: są przeurocze...
 
     
nekoszok 


Dołączyła: 28 Wrz 2015
Posty: 0
Wysłany: Pon Paź 26, 2015 10:50   

szczury znalazły nowy dom, można zamknąć
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13