Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Koszty utrzymania szczurów (żywienie, leki, wet)
Autor Wiadomość
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sty 26, 2008 15:02   

W kwestii cięcia kosztów polecam tym z was, którzy mają już pokaźne stadko kupowanie dużych opakowań karmy.
Moje uwielbiają Witte Molen, więc kupiłam opakowanie 20 kg-mowe (112 zł). Od 05 grudnia jedzą z tego opakowania i nadal jest masa karmy, trochę poniżej połowy zawartości, więc starczy jeszcze na ok. miesiąc. Mnie się to opłaca. :)
 
     
myaku 
samo zuo



Dołączyła: 17 Lut 2007
Posty: 298
Skąd: Ełk/Bielefeld
Wysłany: Nie Sty 27, 2008 14:20   
   Zwierzątka: pies


Ja od pewnego czasu nie zamawiam z internetu, bo razem z przesyłką jest mimo wszystko drogo :P Na szczęście mam wszystko co dobre pod nosem, więc problemu nie ma :mrgreen:
Kupuję mieszankę karmy na wagę bez ziaren [kg. 8zł] + piasek dla kotów [12zł] + kolby [3zł] + dropsy, etc. [5zł] + gotowane mięso [nie płacę, bo to głownie dla psa jest 8) ] + warzywa i owoce [j.w.]. Ogólnie wychodzi mi jakieś 40zł miesięcznie.
_________________
już ni ma...
 
 
     
Chyna
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 28, 2008 09:44   

Layla napisał/a:
Chyna, nie chodzi o to, żeby odkładać stówę na każdego szczura. Chodzi o to, żeby mieć jakieś odłożone fundusze na leczenie, po prostu być przygotowanym.


No dobrze, ja rozumiem.
Tyle, że kiedy "zaopatrywałam się" w szczurki byłam w lepszej finansowej sytuacji. Trochę się zmieniło, minęło od października-listopada czy tam czerwca 2006 trochę czasu.
Co ma na przykład zrobić osoba, która ma szczury a straci pracę?
Głupi rentgen to 4 dychy.
Tu zastrzyk, tam coś.
Ma przewidzieć, że straci robotę?
Czy co ma zrobić? Tak na zdrowy rozsądek.
 
     
landrynka 



Dołączyła: 29 Gru 2007
Posty: 584
Wysłany: Pon Sty 28, 2008 21:35   

na zdrowy rozsądek? znaleźć nowa pracę.
ja w zeszłym miesiącu na 2 szczury wydałam dokładnie 21,60 zł. ale miałam zapasy karmy. gerbery robię sama, karmę też, żwirek przesiewam. i jest dobrze.
 
     
Chyna
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 28, 2008 23:38   

landrynka napisał/a:
na zdrowy rozsądek? znaleźć nowa pracę.


Spoko, nie ma sprawy.
Tyle, że od momentu roznoszenia i rozsyłania CV do momentu zdobycia nowej pracy może minąć od miesiąca do 3-4 jak nie dłużej.
A szczur jeden albo całe stado może nagle zachorować. I potrzebna jest stówka albo dwie.
Skąd wziąć jak się nie ma?
 
     
Lama 


Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 688
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 09:02   

Chyna napisał/a:
Skąd wziąć jak się nie ma?

Człowiek jest istotą myślącą, w związku z czym takie pytania powinien zadać sobie zanim zdecyduje się na jakiekolwiek zwierzę.;]
Rozumiem, że pracy nie znajduje się na hop siup, ale jakieś zaskórniaki powinien mieć każdy. Ja studiuję i nie mam możliwości podjęcia pracy - dlatego albo dorabiam sobie w wakacje, żeby mieć jakąś kasę odłożoną, albo maksymalnie oszczędzam, jeżeli już w roku akademickim mam jakieś wpływy.
I druga sprawa - jeżeli ma się stałą pracę, z której nie wyrzucą Cię z dnia na dzień, to fajnie mieć duże stadko. W innym wypadku - za cholerę nie zrozumiem. Różnica w utrzymaniu 2-3 szczurów a prawie 10 jest ogromna...
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 09:14   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


No właśnie, lama, dobrze prawisz. Jak się ma stały dochód, zawsze coś się wykmini, Gorzej jak dochód jest nierównomierny lub dorywczy - wtedy lepiej mieć małe, 2-szczurowe stadko. W każdym przypadku trzeba mieć zaskórniaki.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 09:49   
   Zwierzątka: ogony


Należałoby rozgraniczyć koszty na utrzymanie szczura i na leczenie. Te na utrzymanie są stosunkowo niewielkie i można je obniżać. Ale na leczenie... potrafią być spore. Ale to nie znaczy, że trzeba co miesiąć odkładać 960 zł (jak pisała Chyna). W jednym miesiącu wyda się na weta 400 zł, w drugim 50 zł. Jeśli będzie się regularnie odkładać choćby 50-100 zł, to po pewnym czasie zbierze się pokaźny fundusz na leczenie.
Chyba, że ktoś ma stałą pracę i taką pensję, że może w miesiącu sobie pozwolić na płacenie za weta z pensji.

Poza tym, nie wiem jak Wasze zdanie, ale uważam, że na zdrowiu nie warto oszczędzać. Zarówno na swoim, jak i podopiecznych.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Chyna
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sty 30, 2008 11:59   

Nisia, jasne, że nie warto oszczędzać.

Po prostu tak mi to wszystko wpadło do głowy bo sytuacja - nie z mojej winy - mocno się zmieniła i po prostu boję się o przyszłość.

Lama, ile masz szczurków? :)
 
     
Ka$ka9141868 
(==$=Kaśka=$==)



Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 47
Skąd: z Łomży
Wysłany: Pią Lut 22, 2008 18:46   
   Zwierzątka: .


Lolka z hodowli 50 zł.
Wizyta kontrolna u weta 20 zł.
Klatka + akcesoria= ok 135 zł.
Jedzonko jak na razie 25 zł
Czyli 230 zł [na razie ;) ]
Ale za to jej charakter- bezcenny.
 
 
     
gratis 
kafelkarz piekieł



Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 2365
Skąd: Jaworzno/Warszawa
Wysłany: Wto Lut 26, 2008 18:51   
   Zwierzątka: Voldemort, Ion


Off-Topic:
A takie pytanie, no Nisiu wypisałaś większość, ale chciałabym jeszcze dopytać o koszty badań:
-badanie krwi
- analiza zeskrobin
takie ceny od Was, bo chciałabym robić mojemu małego w ramach badań kontrolnych (tych co 3-miesięcznych) badanie krwi, tylko nie wiem czy wyrobie, a analizę muszę wykonać na dniach.
_________________
Voldemort VR, Avada Kedavra HF [u AD&A] Ion Inari IL; Ą-Wu-Trumpek (Sunny) WWW
w Szeregach za TM: Hemingway 12.2007-12.10.2009; Matrix RT 7.01.2008-12.11.2009; Bizou11.2007-8.12.2009; Rafiki 30.01.2008-01.04.2010 ; Faun HF 19/20.08.2008-10.04.2010; Gryf HF 19/20.2008-07.02.2011; Captain SR 28.02.2010-08.08.2011; Figo 21.10.2009-25.09.2011; Avi; Saurac BM 11.09.2009-13.10.2011; Efuselm BM 23.06.2009-14.01.2012; Manolito BM 13.09.2009-07.03.2012; Fiona Be 23.04.2010-03.07.2012; Leto TZ 03.07.2009-04.07.2012; Qashmere Qimi EM 16.02.2010-11.09.2012; Cinteotl SR 28.02.2010-05.12.2012
 
 
     
Lama 


Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 688
Wysłany: Wto Lut 26, 2008 19:03   

Chyna napisał/a:
Lama, ile masz szczurków? :)

Mam tyle, na ile mam warunki, czyli 3.;]

Aktualnie na 3 dziewuchy schodzi mi miesięcznie:
1 opakowanie Chipsi Mais - 16,50
płatki kukurydziane (250g) - 1,50
fistaszki (300g) - 2,50
W sumie wydaję na nie około 20,50 zł. Owoców, warzyw, suchego chleba i smakołyków typu jogurt/ser/kurczak/wędlina nie wliczam, bo dziewczyny dostają resztki z naszych posiłków, które pewnie i tak wylądowałyby w koszu albo w paszczy psa.;]
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 08:36   
   Zwierzątka: Zoo


Lama, a karmy żadnej prócz płatków i fistaszków nie dostają?
Off-Topic:
Poza tym szczur(ani tym bardziej pies) to nie śmietniczka na sery, resztki doprawianego mięsa czy wędliny. Chyba że wszystko jecie bez przypraw, nie smażycie...
Uważam że wędlina, podowana nawet od czasu do czasu, jako smakołyk, to proszenie się o problemy zdrowotne podopiecznych.

Co do minimalizowania kosztów - polecam sieć marketów PLUS.
Mają robione specjalnie dla nich płatki owsiane po 1,19 zł za 500g ( :shock: bo w przeciętnym sklepie za taką ilość płaci się 2,20 - 2,50), płatki kukurydziane 4,49 zł za 1 kg, karmę dla psów OSCAR Active - Mix 14,99 za 5 kg (karma bez ulepszaczy i barwników, zawiera mięso, warzywa, gniecioną kukurydzę i drożdże, no i jest zapakowana w papierową torbę :D ).
Ziarno dostajemy od rodziny, niedługo będziemy podbierać naszym koniom, z resztą ziarno bardzo tanio można kupić na każdym targowisku - po ok 50-70 gr za kilogram :)
Trociny (z drzew liściastych, niezapylone, grube i miękkie wióry) będziemy kupować w tartaku, w 40 l workach, dam znać po ile.
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Pacyfka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 967
Skąd: Wrocław/Chrzanów
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 10:51   
   Zwierzątka: Brownie


Ratata napisał/a:
Trociny (z drzew liściastych, niezapylone, grube i miękkie wióry) będziemy kupować w tartaku, w 40 l workach, dam znać po ile.

ja bym się bała już z tartka brać, kiedyś tak robiłam, dla mojego chomika i mały bardzo szybko złapał grzybicę :( Po takich trocinach nie wiadomo co chodziło i czy było zdrowe.
_________________
Moje potworki :zakochany:
W serduchu moje aniołki: Tanisek, Denzelek, Ibiś, Aspiś, Daimonek, Portosik, Bluesik, Rokoko, Postrzałek, Lukierek [']
 
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 16:15   
   Zwierzątka: Zoo


Pacyfka, u nas i tak wszystkie trociny (prócz Chipsi) lądują najpierw w piekarniku ;)
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 11