Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Szczuronessa
Śro Gru 30, 2015 18:24
Planowany miot HISTORYCZNY spod Husarskich Skrzydeł
Autor Wiadomość
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Wto Sie 25, 2015 22:23   
   Zwierzątka: ;(


Jest możliwe żeby poszedł jakiś gen letalny tutaj?
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
kissmyknees 



Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 94
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Sie 26, 2015 13:47   
   Zwierzątka: Rumcajs, Alibaba, Gagarin i pies Gucci


Bardzo przykro to czytać, cholernie Wam współczuję dziewczyny i mam nadzieję, że z Husarią jest i będzie wszystko ok.
Trzymajcie się cieplutko i trzymam kciuki, że już to się więcej nie powtórzy :kciuki:
_________________
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Śro Sie 26, 2015 16:08   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


aneczka1-13, mało prawdopodobne. Żaden ze znanych nam genów letalnych nie działa w taki sposób. Genetycznie rzecz biorąc szansa na to, że wszystkie małe z miotu odziedziczyły gen letalny jest znikoma.
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Śro Sie 26, 2015 16:38   

aneczka1-13, technicznie rzecz biorąc - przy genach letalnych szansa, że młode urodzi się martwe wynosi zazwyczaj 1/4. Przy dwóch młodych to będzie 1/16 [tzn. 1/4 z 1/4]. Przy 8 młodych wychodzi mi 1/65536, że martwy będzie cały miot...


A czy mamusia nie była na jakiś stres narażona? Z tego co się orientuję - jeśli nastąpiło to na dzień/dwa przed porodem to efektem mogła być śmierć całego miotu... Może to być jakaś pierdoła - kwiatek nagle spadł z parapetu i huknął o ziemię, niechciany szczur postanowił zrobić nalot na klatkę czy coś w tym rodzaju?
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Śro Sie 26, 2015 17:31   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


cane, nie przypominam sobie nic takiego. Serio. Ich pokój jest tak urządzony, że tam nie ma co spaść i nic w pokoju nie było zmieniane w ciągu ostatniego czasu. Sama Husaria do strachliwych nie należy, ją mało co rusza.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Śro Sie 26, 2015 19:00   

Mao spróbujcie się nad tym zastanowić, bo przy śmierci całego miotu to stres pasowałby mi najmocniej... Chyba, że Husaria ma jakąś chorobę/wadę dziwną. U krów wiem, że jest choroba, w wyniku której następuje poronienie w 2 połowie ciąży, może u szczurów jest coś podobnego?
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Śro Sie 26, 2015 19:52   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Ja wiem, że jestem początkującym hodowcą, ale szczurów nie mam od wczoraj. Znam swoje stado, wiem, jakie są moje ogony i wiem też, co się dzieje w moim domu, zwłaszcza, że ostatnio spędzam w nim więcej czasu i cały weekend siedziałam na miejscu.
Myślałam o stresie też. Naprawdę. Nie bardzo go widzę jako przyczynę. Chyba, że coś mega stresującego dla niej zdarzyło się, kiedy akurat na godzinę nie było mnie w domu. Tego nie dojdę (ale też w to wątpię).

Jeżeli uda nam się ustalić przyczynę, to ją podamy i podejmiemy odpowiednie kroki na przyszłość, jeżeli będą konieczne. Na razie możemy sobie gdybać w nieskończoność.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Śro Gru 30, 2015 15:06   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Badania, które zrobiłyśmy, to ogólna bakteriologia zarówno jednego z małych, jak i po pobraniu wymazu od Husarii, oraz badanie na obecność wirusa sendai w stadzie. Czysto.

Ze względu na wygląd dwóch maluchów z Historycznego oraz fakt, że kolejny miot w hodowli urodził się duży i zdrowy skłaniamy się ku hipotezie, że mieliśmy do czynienia albo z wadą rozwojową, albo z nieznanym, ukrytym genem letalnym, przez które jeden lub dwa płody obumarły i zatruły pozostałe. Mniej prawdopodobne jest, że pierwszy maluch przyblokował drogi rodne.

Proszę administrację o zamknięcie wątku.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13