Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyposażenie niekonwencjonalne ?
Autor Wiadomość
metalowa 



Dołączyła: 26 Sie 2014
Posty: 126
Wysłany: Śro Sty 28, 2015 18:16   Wyposażenie niekonwencjonalne ?
   Zwierzątka: fretka


Znalazłam u siebie w pokoju dwie stare torebki. Jedna ma tylko metalowy magnes, druga zamki, i stąd moje pytanie: zaszkodzi szczurom, jak się dobiorą do tych zamków?

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Sob Paź 22, 2016 09:07 ]
Scaliłam posty z wątku zbiorczego.
Ostatnio zmieniony przez limomanka Sob Paź 22, 2016 09:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Sty 28, 2015 18:34   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


metalowa, nie sądzę, żeby zaszkodziły, ale powiedz, co zamierzasz z nimi zrobić?
Chcesz je powiesić w klatce?
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
metalowa 



Dołączyła: 26 Sie 2014
Posty: 126
Wysłany: Śro Sty 28, 2015 18:44   
   Zwierzątka: fretka


Tak, przyszyć do brzegu torebki paski materiału, zaczepić na nich karabińczyki i powiesić.
 
     
WSMK 


Dołączyła: 10 Cze 2015
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Cze 24, 2015 20:45   Plac zabaw dla szczurasków
   Zwierzątka: szczurzyce - Coco Chanel i Minni


Zastanawiam się czy opłaca się zakupić takie zabawki dla dziewczynek:
http://hipcio.sklep.pl/pr...-wspinania-5893
i
http://hipcio.sklep.pl/pr...dla-fretki-6905 ?
Chodzi mi o to, czy są odpowiednie dla szczurów, czy moje dwie półroczne samiczki będą tym faktycznie uradowane? Liczę również na jakieś sugestie od was :) :)

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Sob Paź 22, 2016 09:07 ]
Scaliłam posty z wątku zbiorczego.
_________________
Szczęśliwa z Coco Chanel & Minni.
Ostatnio zmieniony przez limomanka Sob Paź 22, 2016 09:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Śro Cze 24, 2015 20:53   

WSMK czy dziewczyny będą uradowane to nie wiem - to twoje szczurki, ty je znasz najlepiej ;) ... Za to jestem pewna, że np. moje szczurzyce po minucie stwierdziłyby, że to nuuudaaa :P
 
     
WSMK 


Dołączyła: 10 Cze 2015
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Cze 24, 2015 21:16   
   Zwierzątka: szczurzyce - Coco Chanel i Minni


Moje uwielbiają wspinać się po kratkach w klatce, a ostatnim hitem było chodzenie do góry nogami po górze klatki, więc chyba takie drabinki to byłyby dodatkowe uciechy.. :D
_________________
Szczęśliwa z Coco Chanel & Minni.
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Śro Cze 24, 2015 21:55   

WSMK a one lubią się wspinać, czy lubią się wspinać w poszukiwaniu wolności ["Sprawdź ten szczebelek 3 od lewej - tym razem NA PEWNO wygląda słabo!"] :P ? Pytam, bo moje to zdecydowanie ten 2 tryb ;)
 
     
bolek 



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 433
Skąd: Torun
Wysłany: Śro Cze 24, 2015 22:13   
   Zwierzątka: szczury, pies


U mnie byłoby to do wyrzucenia juz w ciągu tygodnia bo by pogryzly :-P
_________________
Ze mna: Bolek (ur. 10.09.2014) Lolek (ur. 16.12.2014) Bilbo (ur. listopad 2014)
Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16993
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Cze 24, 2015 23:42   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Mi się bardziej widzi ten drugi sprzęt. Nie wiem tylko czy drewno jest czymś zaimpregnowane, jeśli nie, warto to zrobić (np. pokostem lnianym - inne sposoby znajdziesz w temacie o impregnacji drewnianych elementów wyposażenia), bo za chwilę będzie zasikane i do wyrzucenia.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Neala 


Dołączyła: 30 Cze 2015
Posty: 9
Skąd: Ruda Śląska
  Wysłany: Wto Cze 30, 2015 14:55   Wyposażenie niekonwencjonalne ?
   Zwierzątka: Szczurki, kotki i piesek


Cześć!

Jestem tu nowa, a zarejestrowałam się bo szukam pomysłów. Może ktoś z Was jakiś podrzuci. Wiem że jest tu dużo różnych podobnych tematów, ale nie ukrywam, że mam niewiele czasu by to wszystko przejrzeć.

A wiec tak. Mam problem, bo od niedawna - jakieś półtora miesiąca - mam dwie cwaniary (ogólnie to kupiłam jedną szczurzycę - samiczkę Dumbo- do towarzystwa dla nieco starszego (7miesiecznego) samczyka Dumbo Dropsika, który niestety trafił w ręce niewłaściwego weterynarza... choć ja nazywam go niedouczonym rzeźnikiem (po zabiegu kastracji otrzymał antybiotyk, którego, jak się potem dowiedziałam, szczurom kategorycznie się nie podaje) facet zebrał pieniądze i cisnął mi kit, że to przez narkozę, z której szczurek wybudził się bez problemu dobę wcześniej).
Vanilka Dumbo zakupiona z hodowli, oraz zwykła aksamitna Kremóweczka przygarnięta od ludzi którzy kupili szczurzycę z niespodzianką (12 maluchami w brzuszku :P ). Do niedawna obie były grzeczne, ale od jakichś 2 tygodni straszliwie zaczęły się nudzić. Gryzą mi pręty klatki jak porąbane i ani myślą przestać jak już zaczną. Co gorsza ich przekomarzanki zrobiły się niebezpieczne dla nich samych. Ostatnio Vanilka ugryzła mnie dość dotkliwie, nie wiedziałam czemu, a potem zauważyłam ranę pod jej łapką... musiałam nieumyślnie ją dotknąć, i maluszka zabolało.
Drops i moje poprzednie szczurzyce były na tyle grzeczne, że biegały po mieszkaniu, przychodziły na wołanie/ stukanie palcami o drewno, i niczego nie niszczyły. Te natomiast gadziny nie dość, że chowają się na złość to jeszcze obgryzają plastikowe elementy, więc nie mogę ich wypuszczać i tu zaczyna się problem, bo choć klatkę mają sporą (powiedziałabym raczej wystarczającą), to niestety zbyt nudną.

Tak wygląda klatka -> KLATKA
kolory ma inne ale to nie ważne.
Mają drewniany spory domek, ostatnio zawiesiłam im na pierwszym pięterku dwie długie rurki tekturowe, szerokie żeby się nie zaklinowały, ale to nie wystarcza. Poza przysmakami jak kolby itd nie maja więcej rozrywek.

Zastanawiałam się nad usunięciem jednego lub dwóch pięterek i zastąpienie tego jakimś "małpim gajem". No i właśnie.
Jak zaplanować ten małpi gaj w tak wąskiej klatce, co im tam wrzucić? Od razu powiem, że hamaczek odpada. Miały jeden i w ciągu kwadransa wyrąbały w nim dziurę, na samym środku a potem przestały się interesować.
Klatka ma ok 28cm szerokości i 55 długości.

Liczę na pomoc bo w zoologicznych sklepach nie ma niczego szczególnie interesującego :) .
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Wto Cze 30, 2015 16:15   

Klatka jest zdecydowanie za mała dla szczurów, żaden wymiar nie powinien byc mniejszy niż 40 cm
minimum podstawy to 60x40 cm

Wybiegi być muszą - da się tak zabezpieczyć pokój/teren by strat nie było
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Wto Cze 30, 2015 16:27   

Neala, dobrze zrozumiałam, że w klatce są 4 szczurki? Jeśli tak to jest ona tragicznie mała... Nawet na 2 jest za mała.
Z hamakami to normalne, że szczury muszą najpierw poznać co to jest [a na dodatek o tej porze roku wolą chłodniejsze miejsca ;) ]. U mnie nowe hamaczki są zauważane dopiero po tygodniu-dwóch ;) .

Z niszczeniem i demolowaniem - dziewczyny [z tego co zrozumiałam] są młode... Tak więc mają w sobie olbrzymie pokłady energii, których się nie pozbędą dopóki nie będą miały jak polatać po pokoju [wybiegu]. W związku z tym robią co tylko mogą dla odrobiny zajęcia.
 
     
Neala 


Dołączyła: 30 Cze 2015
Posty: 9
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Wto Cze 30, 2015 17:06   
   Zwierzątka: Szczurki, kotki i piesek


W klatce są 2 małe szczurzyce :P

Jedyny wybieg jaki im teraz funduję to - kula do biegania - ale jak Kremówka to lubi tak mam wrażenie że dla Vanilki jest to straszny stres.

BTW. Żaden z powyższych komentarzy nadal nie jest w temacie jaki rozpoczęłam wiec mimo wszystko prosiłabym o jakieś konkretne pomysły na tanie zabawki.
A klatkę kupowałam z porozumieniem ze znajomymi Zootechnikami i w minimalnym terenie potrzebnym dla szczura by czuł się higienicznie i komfortowo się ona mieści. Na większą kuwetę nie mogę sobie pozwolić dlatego są właśnie te piętra.
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto Cze 30, 2015 17:35   
   Zwierzątka: ....


Neala napisał/a:
Jedyny wybieg jaki im teraz funduję to - kula do biegania

Kula nie nadaje się dla żadnych zwierząt! to tortura dla nich! a z resztą kula to nie wybieg bo szczur nie ma jak poznawać świata wszystkimi zmysłami.

Neala Widzę że jesteś z Rudy Śląskiej, znam dobrego szczurzego weta z twojej okolicy.
_________________
...
 
     
Neala 


Dołączyła: 30 Cze 2015
Posty: 9
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Wto Cze 30, 2015 18:02   
   Zwierzątka: Szczurki, kotki i piesek


Szczurówka, O byłabym wdzięczna za namiar :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13