Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dwie matki z małymi - kiedy w jednej klatce?
Autor Wiadomość
waste
[Usunięty]

Wysłany: Śro Gru 28, 2011 00:16   Dwie matki z małymi - kiedy w jednej klatce?

Mamy dwie matki dumbo double rex z małymi. Wiek maluchów ponad 4 tygodnie oraz ponad 2 tygodnie. Starsze (3 panny) już są bardzo sprawne, wspinają się, biegają i są niezłymi urwisami. Młodsze (4 panny + 2 kawalerów) otworzyły oczy 2-3 dni temu, ale poznają świat bardzo chętnie (intensywnie choć krótko - potem się męczą i idą spać).

Nasuwa się pytanie, kiedy możemy połączyć rodziny w jednej klatce?
(Pomijam płeć maluchów. Samców trzeba oddzielić po 4,5 tyg. i to jest jasne.)

Matki to siostry, znają się od dziecka. Malce raczej się nie pogryzą. Matka starszaków nie jest agresywna, dzieciaki się już usamodzielniły. Matka młodszych jeszcze się stresuje i broni stadka ale też coraz rzadziej, a krwawych walk nigdy nie było. Czasami jedna zawędrowała do klatki drugiej jak były na wybiegu, to się potarmosiły ale bez rozlewu krwi.
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Śro Gru 28, 2011 10:24   
   Zwierzątka: ;(


Myślę że jak te młodsze skończą 4 tyg to będziesz mógł je połączyć do jednej klatki.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Śro Gru 28, 2011 12:45   

Ja myślę, że w wieku około 4 tygodni, ale najpierw przeprowadziłabym spotkania zapoznawcze.
Co z tego, że matki miotów są siostrami - hormony oraz własne dzieci bardzo dużo zmieniają.
_________________

 
     
waste
[Usunięty]

Wysłany: Śro Gru 28, 2011 15:02   

OK dzięki za odpowiedzi. Starsze maluchy są już akceptowane przez "przeciwną" matkę bo codziennie są na wybiegu razem, tylko te młodsze kluski siedzą w domku póki co (dopiero zaczynają zwiedzać własną klatkę).

W takim razie jak tylko młodsze będą wychodzić z klatki to będziemy je sobie przedstawiać i dopiero jak się obejdzie kilka dni bez bójek zaaplikujemy wspólne mieszkanie. :)
 
     
waste
[Usunięty]

Wysłany: Czw Gru 29, 2011 18:31   

Zgodnie z propozycją postanowiliśmy zapoznać rodziny ze sobą żeby zobaczyć w jakiej są komitywie już teraz. Jak się okazało szczury są bardzo przyjaźnie nastawione do siebie. Ze strony matek ani małych nie zaobserwowaliśmy żadnych agresywnych zachowań. Przez dwa dni obserwowaliśmy sytuację na długich wybiegach - najpierw się zakotłowało (ale bez bójek, raczej z ciekawości), wszystkie sobie wchodziły na głowę, biegały po całej klatce, blatach i stołach, aż ostatecznie poszły spać.

Dzisiaj podjąłem decyzję o przeprowadzce skoro tak się dobrze dogadują. Od kilku godzin szczurasy są w jednej dużej klatce (100x100x58). Początkowo matka młodych nie mogła znaleźć sobie miejsca, ale ostatecznie ulokowała się w rurze, wyłożyła gniazdo ręcznikami papierowymi i poprzenosiła małe, które zresztą ciągle jej wyłażą, a ona z nieziemskim uporem zanosi je znów na miejsce. :)

Wygląda na to, że problem rozwiązany.
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Czw Gru 29, 2011 21:36   
   Zwierzątka: ;(


To cieszę się że wszystko jest w porządku i kciukam żeby dalej tak było :kciuki:
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
Majszczur 
kolekcjonerka bubli



Dołączyła: 23 Lut 2011
Posty: 1758
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 29, 2011 21:39   
   Zwierzątka: BPP... 2 kociaste... 7 ciur...wodnych zatrzęsienie...


:D ależ to musi rozkosznie wyglądać :serducho:
Kciukasy, za familijną atmosferę w stadzie!
_________________

Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna. C.K.Norwid
~{((:> Szczury Majszczury <:))}~
 
     
Sebaj 


Dołączył: 02 Wrz 2015
Posty: 2
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 09:48   

Witam,
Adoptowałem. Dwie samiczki aktualnie w wieku około 2 i 3 miesiace.. Jak się okazało starsza chwilę przed odbiorem musiała zostać zapłodniona bo po 3 tygodniach urodziły się małe kluski. Samice oddzieliłem do osobnych klatek. Zmierzam do pytania kiedy mogę połączyć starsze szczurki do jednej klatki.. Młodsza nie miała kontaktu jeszcze z małymi natomiast wypuszczam ją razem z matką i jest spokoj.
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 11:49   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Sebaj, matki możesz trzymać w jednej klatce, gdy malce będą miały 5tygodni i chłopcy zamieszkają osobno (będą już płodne w tym wieku).
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Sebaj 


Dołączył: 02 Wrz 2015
Posty: 2
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 12:43   

Matką jest tylko jedna starsza ale rozumiem że to nic nie zmienia (podłączyłem się pod ten temat bo jest podobny a nie chciałem zakładać kolejnego). Czyli jak oddzielę chłopców po ok 4.5 tygodnia to mogę połączyć matkę z córkami z druga samiczką?
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 04, 2015 13:00   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Sebaj, tak. Gdy chłopcy będą już mieszkać oddzielnie możesz dołączyć drugą samicę do matki z córkami ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 12