Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Śro Wrz 16, 2015 14:10
[Warszawa+] 4 młode dziczki NIE szukają już domów
Autor Wiadomość
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 14, 2015 00:18   [Warszawa+] 4 młode dziczki NIE szukają już domów
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


1. Liczba szczurów do oddania: były 4 do oddania, ale teraz już 0 :D

2. Płeć szczurów: 2 samce i 2 samice
    South - samiczka - zostaje u Cegriiz
    West - samiczka - zostaje u Cegriiz
    East, czyli Kajtek - samczyk - pojechał do Agik (Wrocław)
    North, czyli Kropek - samczyk - zostaje u mnie
3. Wiek szczurów: 4 tygodnie (urodzone ok. 17.05.2015)

4. Miasto: Warszawa

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: do Łodzi, grzecznościowo pewnie do innych miejscowości

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: brak - nawet w momencie odebrania ogony były w bardzo dobrym stanie, tylko lekko wychłodzone

7. Charakter, usposobienie szczurów: Na razie "normalny", ale spodziewamy się ogonów niezależnych, szybkich, nadreaktywnych. Mogą być problematyczne w chowie.
Zainteresowanym polecam jako obowiązkową lekturę temat miotu dzików odchowywanych przez wuwunę.

8. Stosunek szczurów do człowieka: Na razie poprawny (nie gryzą, wychodzą na rękę z klatki, dają się złapać), ale z dotychczasowych doświadczeń posiadaczy dzikich szczurów nie należy się spodziewać przyjaznych człowiekowi miziaków. Należy przyjąć, że będą to niezależne i szybkie w reakcjach zwierzaki, które co najwyżej "tolerować" człowieka. Już są zdecydowanie szybsze i mniej ufne niż "normalne" dzieciaki.

9. Stosunek do innych szczurów: Są w stadzie, to dzieciaki, bawią się, ganiają jak to maluchy.

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: Jest to odchowany przez mamkę miot dzikich szczurów.

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: nie dotyczy

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: Jeszcze nie są. Będą.

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: brak

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: Zdecydowanie do rozdzielenia, wyłącznie do towarzystwa do stada, wymagane osobnik lub osobniki w podobnym wieku. Chętnie wydamy parami z małymi mamki, z którymi są wychowywane (będą miały osobny wątek, ale chyba dopiero jutro).

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: Doświadczenie z dzikimi szczurami albo duże doświadczenie z "normalnymi" (w tym z problematycznymi, gryzącymi, itp). Dostęp do szczurzych weterynarzy, zdrowy rozsądek, zrozumienie, że będą to niezależne i mało przewidywalne zwierzaki. Może być potrzebna klatka z zabezpieczonym dnem (kratka lub metalowa kuweta).
Wymagana ankieta, wizyta przedadopcyjna i umowa.
Wymagana wczesna kastracja obu płci (w wieku 1.5 miesiąca) - deklaruję możliwość organizacji kastracji w Warszawie i jej finansowanie.
Nie przewiduję możliwości przekazania malucha osobie bez doświadczenia ani z małym doświadczeniem z ogonami.

16. Zdjęcia szczurów: Dodam jak tylko będę w zasięgu, obecnie nie mam jak ich załadować.
Są to 4 standardowo standardowe aguty.

17. Kontakt: PW

18. Kilka słów o szczurze: Zacytuję samą siebie z innego wątku
Pyl napisał/a:
Oseski zostały odebrane przeze mnie od osoby, która znalazła je mocno wychłodzone w rozwalonym gnieździe (ok. 2h po karczowaniu drzewa, w którym było gniazdo). Wg jej oceny miały właśnie otwierać oczy (czyli być zbyt rozwinięte, aby uśpić miot). Nie oglądając specjalnie malców zabrałam je do lecznicy, dogrzewając po drodze i ustalając wsparcie Cegriiz w odchowaniu, ew. załatwienie mamki z nezu oraz załatwiając na cito mleka dla kociąt dzięki pomocy Starszej Pani i dr Ani (w środku nocy byłoby zdecydowanie trudniej).
Maluchy zostały zbadane (stan bardzo dobry), a ich wiek oceniliśmy na ok. 10-12 dni (ofutrzone na plecach i łapkach, łyse brzuchy, oddzielone uszka, wyraźne powieki, ale zdecydowanie nie w fazie otwierania się oczu).
Przy okazji omówiłyśmy z doktor temat oswajania dzikusów i zaleceń odnośnie ich dalszego chowu:
- bardzo szybkiej kastracji obu płci - nawet w wieku 1,5 miesiąca (minimalizacja wpływu hormonów na rozwój emocjonalny)
- potrzeby socjalizacji w towarzystwie innych, oswojonych szczurów (budowanie wzorca zachowań)
- wskazanej socjalizacji "bez towarzystwa innych dzików" (wyciszanie "dzikich" wzorców zachowań) - to nie krytyczne,
- no i maksymalizacji pozytywnych kontaktów z człowiekiem - mając świadomość, że efekty tego wcale nie będą adekwatne do nakładów.
Obecnie malce są odchowywane przez mamkę u Cegriiz.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
Ostatnio zmieniony przez Pyl Śro Wrz 16, 2015 11:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 14, 2015 21:32   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Dzięki wsparciu Cegriiz udało się załadować fotki (ja jestem obecnie na takim końcu świata, że nawet ich obejrzeć nie mogłam, a załadowanie miniatur trwało godzinę :/ - brak zasięgu).
Zapraszam do oglądania:

South - samiczka


West - samiczka


East - samczyk


North - samczyk


West i East


/Edit
Fotki oczywiście autorstwa Cegriiz :kwiatek:
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3694
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 15, 2015 16:40   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


Jaki kusząco trudny temat!!!
Czy dobrze zrozumiałam, że każdy maluch może być wzięty w parze ze szczurkiem hodowlanym?
Tak bardzo tęsknię za Małą Shi i Sirinią :(
Gdy patrzę na zdjęcia South serce mówi jedno, a rozum krzyczy drugie. Ojeju, ojeju.
_________________
449955886677
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 21, 2015 12:59   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Komu najcudowniejsze dziki pod słońcem ? ;)
Maluchy do adopcji, a wciąż nikt się odpowiedni nie zgłosił...
_________________
Moje ogony
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 24, 2015 10:16   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Chłopcy już u mnie. Dostali na własne używanie Plusika (na wszelki wypadek z kratką nad kuwetą) i są póki co są oniemiali przestrzenią. Dają się brać na ręce (choć nie łatwo, bo szybkie toto), głaskać (bez zachwytu z ich strony) i póki co nie gryzą.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 12, 2015 22:50   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Tak na zachętę - jutro wstawię kolejne fotki (jak mi "zejdą" z telefonu, bo na razie film się zgrywa): East i North w swoim ukochanym tunelu - ale niech mnie nikt nie pyta, który pyszczek do którego należy :lol:

_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 13, 2015 11:20   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Chyba East :wink:





Polecam uwadze piękne czarne stopy :serducho: i te krótkie chwile spokoju (aż trudno uwierzyć, że aż tyle zdjęć wyszło ostrych - one są piekielnie szybkie).
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 13, 2015 11:30   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


I chyba North :P





Tu polecam krótkie sekundy spokoju i niepokoju (te na pleckach) :wink:
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 13, 2015 12:00   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


I zapodziały się jeszcze dwa wspólne zdjęcia chłopaków - tyle tylko udało się złapać, bo trzeba było... szczury łapać :P

_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 13, 2015 15:52   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Ciarne stopy!!! :serducho:
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 15, 2015 11:04   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Chłopcy już po kastracji, póki co obyło się bez problemów. Zachowują się tak, jakby nie wiedzieli, że mieli kiedyś jakieś jajka i jakąś operację. Nawet w trakcie wybudzania od razu skakali jak piłeczki w maszynie losującej totolotka :serducho:
Są teraz pod opieką mariska :serducho:

Dziewczynki będą kastrowane zapewne dopiero za 2 tygodnie jak nieco podrosną.

Może komuś dzika???
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
waskisongo 


Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 83
Wysłany: Śro Lip 15, 2015 21:07   

a tego no... ktoś je badał w ogóle ?? bo to dziki są :zamknieteoczy: ... nie jestem uprzedzony ale , ja bym sie bał :roll:
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Lip 15, 2015 21:52   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


waskisongo, a czytałeś ogłoszenie? Przeczytaj jeszcze raz. Dokładniej.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
waskisongo 


Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 83
Wysłany: Czw Lip 16, 2015 04:06   

:glupek: jestem
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Wto Lip 28, 2015 20:26   

Jak się mają dzikunie, które skradły moje serce? :serducho:
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.47 sekundy. Zapytań do SQL: 13