Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Akwarium dla szczurków - zrobimy co sie da!
Autor Wiadomość
katpat 



Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 21
Wysłany: Sob Mar 21, 2015 23:57   
   Zwierzątka: chcemy szczurki


Przepraszam bardzo, zarejestrowałem się ma tym forum żeby poszukać pomocy i podpytać się paru rzeczy które pomogą mi w życiu z tymi stworzonkami ale w tym momencie Twój onanizm na punkcie szczurów mnie lekko przeraża.
Nie stało sie nic złego, tak samo jak ktoś sprzedaje psy, koty, rybki - tak samo ktoś sprzedaje i szczura...
To co, według Ciebie niedopszczalne jest aby rozmnożyć szczury/psy/koty jeżeli nie jest się zarejestrowaną hodowlą? Od kiedy?
Zachowajmy troszke powagi i traktujmy te zwierzęta normalnie.
PS. Szczurki kupiliśmy, 2 piękne dumbki, przyjazne, przyzwyczajone do ręki :serducho:
W poniedziałek zamawiam klatkę :)
Ostatnio zmieniony przez Devona Nie Mar 22, 2015 11:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Mar 22, 2015 00:28   
   Zwierzątka: szczurze damy


katpat napisał/a:
To co, według Ciebie niedopszczalne jest aby rozmnożyć szczury/psy/koty jeżeli nie jest sie zarejestrowaną hodowlą? Od kiedy?

Pomijając kwestie zdrowotne, chów wsobny i brak kontroli... przede wszystkim jest to zabronione prawnie.
Zaskakujące jest to, że żyjesz w kraju w którym nie wiesz jakie obowiązuje prawo.
Rejestrując się na forum zobowiązałeś się również do przestrzegania regulaminu, który jasno mówi o tym, że kierujemy się dobrem zwierząt. W związku z tym nie zgadzamy się na bezmyślne rozmnażanie szczurów, kupowanie szczurów w sklepach zoologicznych/pseudohodowlach. Lekceważące zachowanie wobec zwierząt i wspieranie pseudohodowli jest karane ostrzeżeniem.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
katpat 



Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 21
Wysłany: Nie Mar 22, 2015 09:44   
   Zwierzątka: chcemy szczurki


Prosze bardzo, mogę dostać i 3 ostrzeżenia, naprawdę dużej różnicy mi to nie robi.

Może złe jesteście że ktoś szczurzy rynek wam zaburza sprzedając po 25zł?

Jakoś nikt tego prawa nie kontroluje skoro każdy sprzedaje gdzie chce i może.
Reasumując to nasza dwójka nowych przyjaciół :






Pozdrawiamy serdecznie, będzie im najlepiej mimo ''wbrew'' Waszemu regulaminowi :)
Ostatnio zmieniony przez Devona Nie Mar 22, 2015 11:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gamabunta 



Dołączyła: 20 Lis 2013
Posty: 572
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Mar 22, 2015 10:52   
   Zwierzątka: 2,5kg wyrobu psopodobnego


katpat, nikt im nie zaburza szczurzego rynku, ponieważ osoby, które faktycznie siedzą w szczurzym temacie i tak zdecydują się tylko i wyłącznie na zarejestrowaną hodowle. A osoba o skromnym pojęciu kupią ogona za 25zł, żeby potem przez całe jego życie wydać grubą kase na leczenie, przez to, że w pseudochodowlach nie mają pojęcia o odpowiednim krzyżowaniu. :wink:
Skoro pojawiłeś się na forum szukać wiedzy to nie neguj tego co jej posiadacze chcą Ci przekazać.
A tak, jeszcze w temacie prawa i jego łamania. Mówisz, że nikt tego nie kontroluje, więc można, tak? Jak jakiegoś złodzieja nie złapią to też od razu może sądzić, że skoro mu się udało, to kraść można, przecież nie miał z tego żadnych przykrości.
No ludzie, litości.
_________________
Takiż to świat. Niedobry świat. Czemuż innego nie ma świata?
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Nie Mar 22, 2015 11:58   

katpat napisał/a:
Może złe jesteście że ktoś szczurzy rynek wam zaburza sprzedając po 25zł?
"Wam"? Zarejestrowanych hodowli w Polsce jest zaledwie kilka, tak więc miażdżąca większość z "nas" nie sprzedaje szczurów.
katpat napisał/a:
To co, według Ciebie niedopszczalne jest aby rozmnożyć szczury/psy/koty jeżeli nie jest się zarejestrowaną hodowlą? Od kiedy?
Tak, według mnie właśnie tak jest. Dobre hodowle sprzedają praktycznie po kosztach, a i tak nie jest to 25 zł w przypadku szczurów. Tak naprawdę zapewniając odpowiednią opiekę weterynaryjną, nie wyzbywając się starszych szczurów, których już nie można rozmnażać, nabywając do rozrodu osobniki, których historię rodzinną znamy do kilku pokoleń wstecz i dobierając je tak, żeby unikać możliwych chorób dziedzicznych nie można "wyprodukować" szczura za 25 zł. Pseudohodowca nie zapewnia tego wszystkiego, dlatego może sprzedawać dużo taniej i jeszcze na tym zarabiać. Wbrew temu, co myślisz, takie "rozmnażalnie"nie są konkurencją dla hodowli zrzeszonych, które nie mają problemu z chętnymi. Rozpowszechniamy te informacje dla dobra szczurów, a nie ich hodowców.
katpat napisał/a:
Twój onanizm na punkcie szczurów mnie lekko przeraża.
Nie stało sie nic złego, tak samo jak ktoś sprzedaje psy, koty, rybki - tak samo ktoś sprzedaje i szczura...
Mnie przeraża Twoja postawa, bo nie mając wiedzy o tym, w jaki sposób zwierzęta są wykorzystywane w takich "hodowlach" próbujesz obrażać tych, którzy bronią żywych przed rynkową machiną produkcji zwierząt towarzyszących. Poczytaj, poszukaj w internecie, to może zrozumiesz, dlatego ja i wiele innych osób uważamy, że stało się coś złego.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Nie Mar 22, 2015 19:06   
   Zwierzątka: królinka i szczury


katpat, piszemy tutaj o zarejestrowanych hodowlach szczurów nie dlatego, że sami je prowadzimy, tylko z uwagi na nasze bogate i bardzo negatywne niestety doświadczenia z pseudohodowlami. Nie zrażaj sie, po prostu wielu z nas zaczynało swoją przygodę ze szczurami różnie, popełniając również masę błędów i chcielibyśmy, żeby nowi użytkownicy już nie powielali naszych ;)
Widać, że zależy Ci/Wam na dobry zwierząt, więc podrzucam kilka linków do tematów, z którymi warto się zapoznać, tak na przyszłość, żeby w pełni świadomie wybierać kolejnym razem miejsce, z którego bierzemy szczury: KLIK, KLIK, KLIK i KLIK.

Zachęcam do założenia tematu w dziale "Wasze szczury", gdzie możecie podzielić się swoimi doświadczeniami z nowymi lokatorami i pokazywać ich zdjecia, chwalić się jak rosną etc. :)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
katpat 



Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 21
Wysłany: Pon Mar 23, 2015 17:36   
   Zwierzątka: chcemy szczurki


mmarcioszka, wszystko rozumiem, po prostu dziewczyny strasznie onanistycznie podchodzą do sprawy.

Szczurki nie są z żadnej ''hodowli'', nie był trzymane w plastykowych pojemnikach, ani nie były karmione jakimś brykietem. Po prostu małżeństwo miało 2 samiczki 4 miesięczne i chcieli zobaczyć jak to jest mieć stadko - zobaczyli jakie są koszty utrzymania i stwierdzili, że je sprzedadzą. TYLE. :wink: Nie działa sie im żadna krzywda...

Temat na_pewno założymy i kontynuujemy czytanie forum! :)

ort.: na pewno zapisujemy osobno

Edit: Mam nadzieje że Pani Moderator jest tak spostrzegawcza u każdego jak u mnie! ;)
Ostatnio zmieniony przez katpat Pon Mar 23, 2015 19:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
SzczurLOVE 



Dołączyła: 08 Paź 2014
Posty: 579
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 23, 2015 22:46   

katpat, śledziłam ten wątek i naprawdę życzę Wam dużo szczęścia i radości na szczurzej drodze życia :) Czekam na wątek chłopaków i pamiętaj że popełniać błędy się zdarza ale ważne żeby wynosić z nich naukę i następnym razem starać się postąpić jak najlepiej :)

I jeśli będziecie chcieli przygarnąć jeszcze jakieś ogony to pomyślcie nad adopcją bidulków często mają takie maluchy słodkie że na pewno znajdziecie swoją kruszynę przy okazji ratując szczurka który będzie niezmiernie Wam za to wdzięczny :serducho:
_________________
Hodowla SHSRP Incredible Rats <3
Moi Panowie: Sebastian Bach SR, Robin Williams SR, Magic Mike RT, Morgan Freeman RT, Mandarin Cheesecake RT, Vincent van Gogh, Peter Pan ZR, Yanko Muzykant SR, Cud nad Wisłą, Lukrowany Pierniczek SR, Śmietankowy Śledzik SR, Han Solo, Canto I Wielki HS i Chryśko II Wspaniały HS :wavexxs:

Za TM: Franklin Delano Roosevelt, Barack Obama, Winston Churchill, Marlon Brando, George Clooney, Albert Einstein, Galaxy Gold ZR, Bruce Willis, Harry Potter, Benjamin Franklin, Hugh Hefner ZR, Stephen Hawking SR, Leonardo Dicaprio, Salvador Dali SR i Indiana Jones ZR<3
 
     
katpat 



Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 21
Wysłany: Śro Mar 25, 2015 21:54   
   Zwierzątka: chcemy szczurki


Moje 2 pieszczochy dostały nowy dom... Chyba zgłupiałem, 80x48x80cm - ogromne! :lol: :lol:
_________________

 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Mar 25, 2015 22:07   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


katpat nie sa z hodowli - są z pseudohodowli i nazwa bierze się z tego, że to małżeństwo zabawiło się w boga rozmnażając szczury o nieznanym pochodzeniu, narażając ich zdrowie i powołując na świat młode które mogą być obciążone chorobami genetycznymi. To się nazywa nieodpowiedzialność - a Ty za to jeszcze zapłaciłeś. Poza tym mnożenie zwierząt bez powodu jest po prostu nie na miejscu ze względu na ilość zwierząt do adopcji. Hodowcy starają się by szczury żyły dłużej, wykluczają choroby - to jest związane z poświęcaniem czasu i nabywaniem wiedzy - jak myślisz -czy rozmnażając ogonki to małżeństwo pomyślało o zdrowiu maluchów? Lub miało pojęcie jakich odmian nie krzyżować (kolorek zwierzaku może powodować, że potomstwo boryka się z paskudnymi chorobami i umiera)... Nie pojmuję Twojej ignorancji i jeszcze nazywanie tego co piszemy onanistycznym podejściem...
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
bolek 



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 433
Skąd: Torun
Wysłany: Śro Mar 25, 2015 22:12   
   Zwierzątka: szczury, pies


katpat napisał/a:
Moje 2 pieszczochy dostały nowy dom... Chyba zgłupiałem, 80x48x80cm - ogromne! :lol: :lol:


Załóż swoim ogonom temat w wasze szczury i pochwal się klatką i szczurkami :)
_________________
Ze mna: Bolek (ur. 10.09.2014) Lolek (ur. 16.12.2014) Bilbo (ur. listopad 2014)
Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16993
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 26, 2015 09:16   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


katpat napisał/a:
chcieli zobaczyć jak to jest mieć stadko
Super. Ogólnie rozumiem, że mogłeś nie wiedzieć wczesniej, ale tak pogardliwie piszesz o tym, że aż przykro się robi. Przecież nam nie chodzi o konkretne szczury, a o cały gatunek. Chcemy, żeby szczury były zdrowsze. Chcemy, żeby znajdowały domy szczury adopcyjne, których jest cała masa i to także w wymyślnych odmianach. Zależy nam na ich dobru, a Tobie? Hodowca zarejestrowany analizuje planowane mioty pod kątem genetycznym: czy linię należy kontynuować, czy może lepiej nie, bo wystąpiło w linii nasilenie chorób. Ty kupiłeś szczury od ludzi co najmniej nierozsądnych.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
katpat 



Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 21
Wysłany: Pią Mar 27, 2015 15:55   
   Zwierzątka: chcemy szczurki


Nie wiedziałem o opcji adoptowania tych wpadek :) Następnym razem adoptujemy ;)
Mam pierwszy raz te zwierzaki, ale juz po 5 dniach moge powiedzieć że to najlepsze gryzonei z jakimi miałem do czynienia :3
_________________

 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pią Mar 27, 2015 18:49   

Katpat, napisałam Ci o tej opcji zanim kupiłeś obecne szczurki ;) , ale wtedy Ty byłeś uparty, a ja nieświadomie zasiliłam grono szczurzych onanistek :P . Nie zrozum mnie źle, bo na pewno Twoje ogonki są wspaniałe i cieszę się, że spędzanie z nimi czasu sprawia Ci tyle przyjemności. Dla mnie jednak największym zyskiem dla szczurów i społeczności ich miłośników jest Twój zamiar adoptowania kolejnych ogonków w przyszłości :D .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
Ostatnio zmieniony przez Devona Sob Mar 28, 2015 13:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 27, 2015 19:26   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Off-Topic:
Devona napisał/a:
zanim kupiłaś
Devona, nie ta płeć :P
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 14