Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[STADO] Kopulacja w stadzie między szczurami jednej płci
Autor Wiadomość
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lut 16, 2009 14:19   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


OMG, a jak któraś ma ruję to inne na nią nie wskakują? Jak to tak? :lol:
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
H. 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2925
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon Lut 16, 2009 14:47   
   Zwierzątka: doge


Layla, nic takiego nigdy nie zauważyłam. W ogóle sporadycznie widywałam u nich jakąkolwiek rujkę. A może to obecność facetów tak działa na Twoje dziewoje? ; )
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lut 16, 2009 14:50   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Hally, wcześniej miałam jeno same baby ;) Tak samo było :D
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 16, 2009 14:52   

Nieee, najdziwniejsze samice mam ja. Jak były same we dwie, to gwałciły się przy każdej rujce. A jak dostały samca, to im się rujki skończyły :shock:
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Pon Lut 16, 2009 14:58   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Mangalarga, niezaprzecze ale one noca spia jak zabite,bo w dzien to malo kiedy w klatce sa tylko biegaja.A klatke mam w pokoju to by nawet jakies piski bylo slychac! A one czesciej sie leja niz sobie amory wyznaja :lol: No ale miec szczury bite 8lat i nigdy u zadnej tego niezuawazyc to tez sie chyba nie da,ale fakt ja samca mialam tylko raz w zyciui wtedy to sie laly miedzy soba :lol: a nawet lepiej bo to smaice wlazily na samca a nie odwrotnie i nigdy samica na samice,potem juz nigdy nie mialam samca i takiego czegos niezaobserowalam :-P
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
freya 



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 7
Skąd: Krakau
Wysłany: Pią Cze 05, 2009 19:38   wojny damsko - damskie
   Zwierzątka: dwie ogoniaste, jeden kundel najczystszej krwi :)


Szukałam informacji na forum, ale czytam tylko o rywalizacji samców.Więc zastanawiam się czy to jest normalne że laski sie tłuką??!Zapewniam im dużo pożywienia, mają dużą i obszerną klatkę z paroma domkami a i tak rywalizują o wszystko...i to nie że jedna molestuje drugą - obie na zmianę inicjują ciągle walki, i to takie, że słychać tylko piski i odgłosy jak sie napierniczaja w domku. Nie odnoszą jakiś poważnych ran więc zastanawiam się sama czy je rozdzielać czy nie...?Kupiłam je niestety w zoologu więc może stamtąd wyniosły jakieś "zdziczałe" zachowania...Nie chce jednak żeby któregoś dnia ktorejś sie stała krzywda...:/
_________________

 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią Cze 05, 2009 19:44   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Scaliłam z odpowiednim tematem.
freya, proszę używać opcji szukaj i nie powielać istniejących tematów.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią Cze 05, 2009 20:19   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


freya napisał/a:
Więc zastanawiam się czy to jest normalne że laski sie tłuką??
To normalne jak najbardziej. Nie ma się czym przejmować. Pewnie walczą o stołek szefa albo jeśli są młode, to traktują to jako świetną zabawę.

freya napisał/a:
Nie odnoszą jakiś poważnych ran więc zastanawiam się sama czy je rozdzielać czy nie...?
Jeśli krew się nie leje, to trzeba tylko obserwować. Jeśli nawet futro poleci nie ma się czym przejmować.
freya napisał/a:
Kupiłam je niestety w zoologu więc może stamtąd wyniosły jakieś "zdziczałe" zachowania...
Szczury ze sklepów są na pewno nie oswojone przez co ich zachowania mogą być mało delikatne(samiczki hodowlane są wypieszczone od samego urodzenia i potem swoje adhd wykorzystują na zabawach z człowiekiem czy innymi szczurami. Są przeważniejsze delikatniejsze. Ale to też nie reguła)
freya, powiedz w jakim wieku są maluszki?
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
harpoonka 



Dołączyła: 17 Mar 2009
Posty: 611
Skąd: Sulechów
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 02:52   

Moje baby bez przerwy sie leja :wink: Dopoki mialam dwie, byl spokoj - zadnych gwaltow, wskakiwania na siebie, czy bojek. Ale odkad wzielam trzecia...
To moje male niebieskie to istna gwalcicielka. Jest duzo mniejsza od starszych dziewoch, ale wskakuje na nie przy kazdej okazji i jej sie obrywa. Najgorsze, ze moje czarnule nie sa specjalnie delikatne. Pierwsze pogryzienie skonczylo sie wizyta u weta i lekami przeciwzapalnymi, bo mala spuchla i w ogole nie bylo fajnie.
Teraz znowu pogryziona... Na szczescie rana nie jest az tak duza. Mimo wszystko, czasami sie martwie tymi ich walkami...

Chlopaki tez wyznaja sobie "milosc" nawzajem ;) Ale u nich jakos to spokojnie przebiega. Ganiaja sie wprawdzie po pokoju bez wytchnienia, ale nie bija sie za mocno. Krew sie nie leje, futro nie leci, wiec jest okej :)
_________________
Ze mną:Gummy Bear, Xellos, Lancelot, Yupikayey, Titek, Maynard, James & Keenan :)
Za TM: [*] Chester, Cheddar, Gapcio, Benny, Alvin, Ori, Toby, Gniotuś, Cashmere, Rocky, Quart, Parszywek, Blues, Billy, Qujo, Queequeg :( Na zawsze w moim sercu!
 
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 21:26   

Narnia mi Aavę leje. Leje ją od paru dni, bardzo natarczywie, gania za małą po klatce, a Aava nie jest nawet w połowie tak duża jak wielkie i grube Narnisko. Boi mi się maleństwo, ucieka, popiskuje, chowa się do koszyków, nie chce schodzić na dół. Wcześniej było spokojnie, teraz nagle zgrzyty - jakby Narnia upatrzyła sobie tę konkretną szczurę z przeznaczeniem do maltretowania. Między resztą stadka jest spokój, Sanna i Tove są łagodne wobec małej, z Narnią też się nie tłuką. Nie umiem nad tym zapanować, nie wiem, o co chodzi, a Narnia robi się coraz bardziej agresywna i boję się o Aavę.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 21:58   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Fea napisał/a:
Nie umiem nad tym zapanować, nie wiem, o co chodzi
Oddziel Narnie na dzień/czy dwa od stada, niech zamieszka osobno. (Zmądrzeje migiem).A gdyby poprawy nie było to stosuj oddzielanie kilkakrotnie. To zawsze skutkuje. Dodatkowo można je przetrzymać w małym transporterku przez jakiś czas.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Sob Wrz 26, 2009 18:03   

Dzięki, chyba dzisiaj spróbuję, bo mam cyrk. Leją się najczęściej przy żarciu, mała pipczy strasznie, a w dodatku jest znowu chora i nie chcę jej dokładać stresu.
Co może być przyczyną takiego zachowania? Aava jest zaczepna, rezolutna, ale zaczepia w zabawie, bo to dzieciak jeszcze. Nie wydaje mi się, żeby stwarzala dla Narnii zagrożenie w hierarchii.
Zresztą Narnia dzisiaj tłucze wszystkie baby jak leci, przed chwilą przegoniła Sannę po całej wolierze... : /
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob Wrz 26, 2009 18:30   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Fea napisał/a:
Co może być przyczyną takiego zachowania?
Tu masz odpowiedz
Fea napisał/a:
Aava jest zaczepna
Fea napisał/a:
Zresztą Narnia dzisiaj tłucze wszystkie baby jak leci
Dlatego nawet i kilka dni niech pomieszka sama. Stęskni się najzwyczajniej i doceni stado.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
frommicrowave 
bibliotekarka



Dołączyła: 04 Kwi 2010
Posty: 135
Skąd: Śląsk szeroko pojęty
Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 00:00   
   Zwierzątka: 5 niutków + Narzecz :)


przepraszam że odkopuje temat ale coś mnie niepokoi...
to że takie zabawy są normalne to wiedziałam już jak miałam tylko dwie panienki bo też się czasem zabawiały :)
mam natomiast inne pytanie - chłopaki się zabawiały, było trochę przepychanek bo Bahiru jest 100% heteroseksualny :) potem zniknęli gdzieś w swoich kątach i po jakiejś godzinie zupełnej ciszy przyczłapał do mnie Bahiru z uwalonym futrem... na pierwszy rzut oka myślę sobie - krew. Ale na krew za jasne, na siki za różowe.... co to może być? Bp wydaje mi się że to mogło mieć związek z chcicą Cooka. Dodam że śladów walki nie ma, przeczesałam też miejsce owej plamy i żadnych ran nie odnotowałam.
_________________
KluskaNancySidiaCookBahiru
Na Tęczowej Trawce - Atenka ♥
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 00:27   

frommicrowave napisał/a:
Ale na krew za jasne, na siki za różowe.... co to może być? Bp wydaje mi się że to mogło mieć związek z chcicą Cooka. Dodam że śladów walki nie ma, przeczesałam też miejsce owej plamy i żadnych ran nie odnotowałam.
no na pewno nie sperma, bo ona nie ma koloru różowego, jasnego czerwonego czy coś w tym rodzaju. Mogła to być porfiryna lub np. krew z pazura naderwanego np. albo jakieś jedzenie typu burak.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 11