Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak szczury biegają po pokoju?
Autor Wiadomość
racia12 


Dołączyła: 06 Mar 2016
Posty: 50
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Mar 11, 2016 19:13   
   Zwierzątka: Szczurek: Manfred - narazie tylko sam daje radę... Kot :P I gromadka patyczaków


he... Szczury czekają na arcydzieło ;)
_________________
W moim sercu i za tęczowym mostem: Bodzio i Johnson

A teraz ze mną najukochańszy: Manfredi
 
     
Chester 
Szczurza mamusia



Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 391
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 11, 2016 21:41   

A jeżeli zrobiłabym zamczysko i pomalowała farbą akrylową??:) nic by sie im nie stalo?? :?
_________________
Chester i spółka - Facebook :
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
     
Rusałka 


Dołączyła: 25 Sty 2016
Posty: 782
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Pią Mar 11, 2016 23:58   

Chester, farby akrylowe są uznawane za względnie nieszkodliwe, jednak lepiej nie ryzykować używając farb akrylowych na tekturze,
przez którą mogą się one przegryźć. Do malowania zamku lepiej użyć produktów na bazie wody.
 
     
Dominika2000 



Dołączyła: 01 Kwi 2016
Posty: 73
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 21:40   

Ja staram się cały czas być przy moich biegąjacych szczurkach, choć czasami potrafią się zaszyć gdzieś pod szafką i nie wychodzić pół dnia, pomimo że staram się je na łakocie skusić.

Poprawiłam błędy w pisowni. Skorygowałam interpunkcję. Zwracaj proszę w przyszłości większą uwagę na to, w jaki sposób konstruujesz posty. /Rusałka
Ostatnio zmieniony przez Rusałka Pią Kwi 01, 2016 21:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 21:42   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Dominika2000, zawsze możesz zakryć dziury jakimś kocem lub przyciętą na wymiar sklejką ;)
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Chester 
Szczurza mamusia



Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 391
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 21:45   

agathe1988, moje to się po kocu wspinają i przechodzą dalej :| :lol:
_________________
Chester i spółka - Facebook :
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 21:52   

Jak wyżej, u mnie z kocem nie ma opcji, trzeba stawiać płaskie kawałki drewna, sklejki, pleksi, i to jeszcze na tyle wysokie, żeby nie dało się na nie wskoczyć : P
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 21:55   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Chester, Senthe, ja nie praktykuję żadnych zabezpieczeń prócz drzwi (szczurzy pokój rządzi :D )
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 21:57   

Szczurzy pokój? Taki bez mebli? : P
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 01, 2016 21:59   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Senthe, szafa,łóżko, stolik i ich klatka+pudła, w których buszują ;)
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Milka32 


Dołączyła: 17 Sie 2015
Posty: 10
Wysłany: Wto Kwi 05, 2016 12:31   
   Zwierzątka: Chojrak i Gucio


Mam dwa szczurki - większy Maciek lubi buszować wieczorami po pokoju i zagląda we wszystkie zakamarki ale zajmuje mu to max. 10-15 min i potem sam wraca do otwartej klatki lub na łóżko .Nie gryzie kabli ani innych sprzętów, nie wspina się na półki ani stolik,nic z tych rzeczy . Czy to normalne ??
Drug szczurek natomiast-Juniorek - w ogóle boi się schodzić z łóżka lub klatki na dywan i nie lubi biegać po mieszkaniu.Dla niego istnieje tylko kartonowe pudełko na łóżku,w którym spędza większość dnia i śpi;) Jemu z kolei zdarza się czasem podgryżć kawałek poszewki od kołdry lub koca .
Szczurki mam już prawie rok ,mają już ustalone swoje nawyki - w nocu dużo jedzą ,buszują po klatce, w dzień śpią w swoim kartonie na łóżku ,wieczorek ozywiają się na jakieś 2 godzinki a potem znowu idą spać. Maciek nie lubi dotykania ,jest niezależnym szczurkiem a Juniorek to pieszczoch - lubi wieczorek leżeć obok mnie i czeka aż posmyram go po brzuszku i pogłaszczę futerko;)
Czy Wasze szczurki zachowują się podobnie?
 
     
Chester 
Szczurza mamusia



Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 391
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 05, 2016 14:41   

Ja to nie mam przystosowanego pokoju dla ogonków.. Eh... Nie chcę także powtórki z rozrywki z dwudniowymi poszukiwaniami Morelki. Na razie puszczam je tylko na łóżku. :glaszcze:
_________________
Chester i spółka - Facebook :
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Paź 14, 2017 22:45   

No i też się dorobiłam szczurzego pokoju. Jedyny problem to taki, że my normalnie mieszkamy w drugim, nieszczurzym pokoju. Zabezpieczenie wszystkich kabli i rzeczy, których używamy na co dzień, przed skoczną gazelą zwaną Solkanem, jest niemożliwe. Chcielibyśmy jednak przestawić ich klatkę do pokoju, w którym sami przebywamy.

I tu pytanie - macie jakieś doświadczenia ze szczurami mającymi klatkę w jednym pokoju, a wybieg w drugim? Tak kombinuję, żeby w tym wybiegowym pokoju ustawić im drugą, małą klatkę jako "rezydencję letnią", żeby np. Pix mógł się w niej spokojnie zrelaksować i odpocząć, podczas gdy reszta sobie biega luzem. Myślicie, że przenoszenie ich codziennie między dużą klatką a pokojem ma sens?
 
     
szczurkai 



Dołączyła: 21 Mar 2016
Posty: 92
Skąd: zielona góra
Wysłany: Nie Paź 15, 2017 11:06   
   Zwierzątka: szczury i żółw


ja tak robię, bo mam dwa stada . Jak chcą pobiegać to wyciągam je z klatki i wpuszczam do pokoju. na wybiegu mają zaamontowane poidełko + dostają tam jakieś mokre jedzenie. mam wrażenie, że szczurom to nie robi różnicy
_________________
Moje :
Syria, Serbia , Ukayali , Orinoco
Za TM:Luna, Chelsi, Unia Europejska, Velvet, ,Melania, Bella, Paryż , Tokio
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 12