Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Wto Cze 09, 2015 21:55
Psiaki XX
Autor Wiadomość
Aleks1 
samotna w tłumie



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 797
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Maj 27, 2015 21:03   
   Zwierzątka: 2 kociaki i 2 psiaki


noovaa napisał/a:
Aleks1, najlepsze wg składu, bardzo. drobne, tanie, łatwopopne i jednocześnie atrakcyjne dla Lilo były smakołyki alpha spirit (kostka )

Jeszcze raz dzięki!
Jutro idę do zoologicznego i od razu je kupię!
Na pewno je wykorzystam u zbója bo muszę go jakoś nagrodzić za dobre zachowanie podczas spaceru!
_________________
2 kociaki : kizia i pirat
2 psiaki : szelma i zbój
 
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Czw Maj 28, 2015 13:35   

Jakiś pomysł czym smarować pogryzione do krwi łapy? Delta jest pipą koszmarną i daje się dziamgać Comie. Coma jej pogryzła wszystkie łapy do krwi, są już strupy ale ciężko się to wszystko goi bo ciągle ją ta pirania gryzie. Comę karcimy no ale jak nas nie ma to akcja trwa :/ Bidna ta moja Deltka bo łapy czerwone, ciepłe i ewidentnie bolące. Przecieram wacikiem moczonym w borasolu i smaruję sudocremem. Starczy czy lecieć do weta? Z ranek nic się nie sączy, część strupów już odpada, tylko ta lekka opuchlizna mnie martwi :/
Pipcony gryzoń mały, zjadła już kawałek dywanu, tył kanapy, dziś wydłubała 5 klepek z parkietu :evil:
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Kasia_89 



Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 625
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Maj 28, 2015 13:43   
   Zwierzątka: Bez szczurełków, został pieseł...


Sorgen, jakoś stronę czy dwie temu polecałam taki preparat jak Vereticyn - na bazie aktywnego tlenu. Rany goją się po tym rewelacyjnie, już po jednym dniu używania widać pierwsze efekty. Przetestowany u moich pacjentów, którym kompletnie nic nie pomagało np. na rozwaloną poduchę u berneńczyka, wiadomo, że pies ciężki i przy chodzeniu ciągle mu się rana otwierała mimo odpowiednich zabezpieczeń. Zastosowaliśmy Vetericyn i po czterech dniach już normalnie mógł chodzić i nic się nie otwierało.
_________________
Kimiś moje słonko [*] Ramenek mój Skarb [*], Sake [*]... the end.
 
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Czw Maj 28, 2015 14:07   

No brzmi to ciekawie tylko w necie mało o tym jest od normalnych użytkowników a jednak trochę kosztuje :/ Jakiś pomysł na coś ogólnodostępnego bardziej, w znośniejszej cenie? Bo aktualnie z kasą słabo niestety :/
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Maj 28, 2015 14:38   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Sorgen dawaj zrzutkę robimy na te cacko co poleca Kasia_89 ;)
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Czw Maj 28, 2015 14:49   

A znalazłaś gdzieś taniej? Może ebay? Cholera boję się że czego bym nie robiła to ten mały gryzoń znowu zrobi swoje :evil:
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Pućka 



Dołączyła: 02 Kwi 2010
Posty: 397
Skąd: Ostrołęka / Warszawa
Wysłany: Czw Maj 28, 2015 23:02   
   Zwierzątka: pies


Rivanol, octenisept, solcoseryl.. Ale jeśli opuchlizna będzie się dłużej utrzymywać, to poszłabym do weta, bo mogło się wdać zakażenie.
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Czw Maj 28, 2015 23:18   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Sorgen, przypomniałaś mi jak nasza Majka wyglądała jak tymczasowaliśmy Bruna, takiego małego, krwiożerczego, jamnikopodobnego brzydala. Calusieńka szyja w strupach. Po prostu pełny kołnierz, jeden wielki strup :shock: A ona nic sobie z tego nie robiła, ani razu nie warknęła nawet na szczyla.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Pią Maj 29, 2015 09:26   

Chyba borasol i sudocrem zaczynają działać bo dziś jest trochę lepiej. Gadałam z hodowczynią, kazała Comę zamknąć do klatki na czas nieobecności naszej zwłaszcza że mała zaczyna niszczyć i Anka się boi że coś zje. No to dziś testowo zostanie 7 godzin w klatce. Deltę zamknę w drugiej żeby nie wkurzała młodej łażeniem po mieszkaniu. W sumie Delt jak była mała to wytrzymywała jakoś więc młoda powinna dać radę zwłaszcza że klatkę zna i na 2-3 godziny w ciągu dnia zamykana była.
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pią Maj 29, 2015 14:39   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Sorgen, no nieźle. :shock: Shira też podgryzała NN, ale nigdy do krwi...
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Maj 31, 2015 15:13   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Sorgen i jak młoda w klatce tak długo? Dała radę? Młoda Delte żre też przy was tak mocno czy nie? Was też tak w zabawie żre?

Ja miałam dzisiaj po prostu przeeee dzień na pasterstwie. Nes w końcu miała lepszy dzień do pracy, pogoda po prostu marzenie, gadanie o szczylach, sędziach i trialu w przyszły weekend... Do tego na koniec deserek w postaci najlepszego trialowego psa M. - długo czekałam żeby to suczydło zobaczyć. Szczylków nie widziałam jeszcze ale jak się okazuje to żaden dom ich nie widział z czego dwa już odpadły. Gdzieś tam jest nadzieja :mrgreen:
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Nie Maj 31, 2015 22:34   

Delte gryzie też przy nas, jest wtedy karcona. Trochę chyba pomaga bo teraz zamiast gryźć łapy gryzie Deltofonę po karku, na to jej pozwalam bo tam jej krzywdy nie zrobi. To nie jest gryzienie w agresji tylko zabawa głupia, jak raz warknęła podczas gryzienia to Delta zupełnie zmieniła postawę i ją stłamsiła.
W klatce ok, nie zlała się, nie posrała, posłania nie zniszczyła, łapy i ryj całe. Teraz się szybciej wycisza jak ją zamykam na chwilę do klatki, chyba zakumała że w klatce trzeba spać. Zostawiam jej tam ulubioną piłeczkę do dziamgania jak jest zamykana.

No i muszę zmienić karmę, strasznie dużo obie suki piją na tej co mają teraz. Chyba kupię Lukulusa, białko w niej ie jest przegięte więc Delta też będzie mogła jeść.
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Maj 31, 2015 22:43   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Sorgen nie posądzałam młodej o agresję ;) pytałam czy w zabawie z wami też tak mocno żre. Jak karcicie?
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Pon Cze 01, 2015 15:46   

Nas nie gryzie praktycznie wcale, czasem jak się zapomni w zabawie to złapie za rękę albo przedramię ale wtedy wystarczy powiedzieć eeee i puszcza. Jak dziamga Delcie nogi to samo eeee nie pomaga, jak nie jest mocno wkręcona działa "puść" jak się wkręci to pomaga dopiero chwyt za kark i powtórka "puść".
Poza tym spokój, miski nie broni, zabawek nie broni, klatkami się wymieniają lub śpią razem. Z miski potrafią jednej jeść albo pić.
Ogólnie jestem zadowolona z jej obecności bo Delt mimo że pogryziona to wyraźnie odżyła, chętniej sama inicjuje zabawę, bawi się z młodą szarpakiem, jak idą razem na spacer to obie chętniej chodzą. Jedna za drugą patrzy, szukają się jak idą same na spacer, Coma niestety nawet marudzi i jojda jak idzie sama bo ona całe życie z psami. Staram się ją zabierać przynajmniej raz dziennie samą na spacer żeby się uczyła odrobiny samodzielności.
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
wilczek777 



Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 1966
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Cze 01, 2015 22:43   
   Zwierzątka: 2 x sheepdog


Sorgen z tym gryzieniem jest wina i młodej i Delty. Młoda się wkręca i traci kontrole a Delta po prostu się godzi z losem zamiast małego buraka pogonić. Zanim się młoda wkręci jest ostrzeżenie a potem time out - najskuteczniejsza metoda z wkręcaczami.
Fajnie, że Deltoid odczuwa pozytywy z młodej :) Różnie psy reagują po otrzymaniu nagle 'rodzeństwa' - ale skoro odżyła to świetnie! Z czasem Coma przestanie być piranią i już w ogóle będzie bajka :P

Ja ostatnio rozmawiałam z M. o szczylach i ewentualnym maluchu dla nas i Nes. Ze względu na fioła jakiego ma Nessie będzie dużo właśnie pracy na osobnych spacerach bo skończymy z dwoma psami z palmą i popcornem zamiast mózgu.

Swoją drogą skończyły potwory 3 tydzień :twisted:
https://www.facebook.com/...&type=3&theater
_________________
Nasz temat :)
http://forum.szczury.biz/...t=13184&start=0

Za TM :(
Silver i Sharingan [*] Śpioch i Grubas [*] Białas i Mithril [*] Czarnuszek i Bibs [*] Miki i Kaszmir [*] Desant zwany Fretką i Miętus Emerald Moon [*] Bjorn i Anubis (Ibasan) Beris[*] Belfast [*]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.28 sekundy. Zapytań do SQL: 12