Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: smeg
Pon Paź 27, 2014 08:52
[Kraków] Przyjmę samiczki do nowego stada
Autor Wiadomość
yoss 


Dołączyła: 15 Cze 2012
Posty: 1
Wysłany: Sob Paź 11, 2014 19:19   [Kraków] Przyjmę samiczki do nowego stada

Witam wszystkich.

Niedawno niestety odszedł nam ostatni szczurek z chłopaczkowego śledzikowego stadka. Pusto w domu bez szczurków, dlatego planujemy utworzenie nowego stada. W związku z tym przyjmiemy pod dach 4-6 szczurzych samiczek, najchętniej w wieku pół roku do roku (docelowo ok. 6 szczurków (GMR niewykluczony ;) ) w tym maluchy; chcemy stworzyć zróżnicowane wiekowo stado i by starsze zaaklimatyzowały się szybciej).

Trzy warunki konieczne:
- szczurki nie mogą przejawiać agresji (mogą być nieśmiałe, ale odpadają szczury z problemami behawioralnymi)
- powinny być zdrowe
- brak czerwonych oczu

Idealnie byłoby gdyby zwierzęta były przyjazne, przytulaśne, oswojone i kontaktowe.
Ze swojej strony oferujemy dużo miłości i poświęconego czasu, ogromną klatkę, miękkie hamaczki i kilkuletnie doświadczenie.

Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc. Mieszkamy w Krakowie.

pozdrawiam
Yoss
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Nie Paź 12, 2014 06:31   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


yoss, korzystasz z fb? Zajrzyjcie na SzczurzeAdopcje :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
yoss 


Dołączyła: 15 Cze 2012
Posty: 1
Wysłany: Nie Paź 12, 2014 06:52   

limomanka napisał/a:
yoss, korzystasz z fb? Zajrzyjcie na SzczurzeAdopcje :)

Nie korzystam. Przeglądałam SA szukając ogłoszeń, ale pogubiłam się w nadmiarze informacji poza tematem właściwym :)
Co mnie zdziwiło, nawet na tym forum, spadła ilość szczurków do adopcji, bo kilka lat temu w dziale oddam potrafiły być dwie strony wątków, a teraz są same pojedyncze. Dla zwierząt to raczej dobra tendencja, ale stąd też moje ogłoszenie.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 15:13   
   Zwierzątka: brak


Też zauważyłam, że szczurków do adopcji jest ostatnio mniej. Chociaż może to być też kwestia tego, że staramy się, żeby w dziale "Oddam" wisiały wyłącznie aktualne ogłoszenia ;)

Przejrzyj ogłoszenia też na szczury.org, olx.pl, gumtree. Możesz zgłosić się także do organizacji Viva Gryzonie - często mają szczurki w potrzebie, ale nie ogłaszają ich zbyt intensywnie.

yoss napisał/a:
W związku z tym przyjmiemy pod dach 4-6 szczurzych samiczek, najchętniej w wieku pół roku do roku (docelowo ok. 6 szczurków (GMR niewykluczony ;) ) w tym maluchy; chcemy stworzyć zróżnicowane wiekowo stado i by starsze zaaklimatyzowały się szybciej).

Polecam na początek przygarnąć mniejszą ilość szczurków, a potem stopniowo dobierać do stada kolejne ogonki, ale zachowywać różnicę wieku większą, niż pół roku (np. przygarniać po dwie rówieśniczki, ale w większych odstępach czasowych). Piszę z własnego doświadczenia - myślałam, że pół roku to wystarczający odstęp, dopóki w zeszłym roku nie posypały mi się na raz szczury 1,5-roczne, 2-letnie, 2,5-roczne i 3-letnie, straciłam z powodu chorób (wcale nie zakaźnych) 10 szczurów w ciągu roku.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 21:15   

a ja też polecam napisać do hodowców, np do Henioka z Sun'Rats, mają teraz dwa mioty:
http://forum.szczury.biz/...t=16881&start=0
http://forum.szczury.biz/...=16828&start=30
;)
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
yoss 


Dołączyła: 15 Cze 2012
Posty: 1
Wysłany: Wto Paź 14, 2014 19:34   

smeg napisał/a:
Też zauważyłam, że szczurków do adopcji jest ostatnio mniej. Chociaż może to być też kwestia tego, że staramy się, żeby w dziale "Oddam" wisiały wyłącznie aktualne ogłoszenia ;)

Prawda to, ale też ludzi chętnych do przygarnięcia jest jakby więcej.

smeg napisał/a:
Przejrzyj ogłoszenia też na szczury.org, olx.pl, gumtree. Możesz zgłosić się także do organizacji Viva Gryzonie - często mają szczurki w potrzebie, ale nie ogłaszają ich zbyt intensywnie.

Przeglądam, mam pootwierane zakładki. Dzięki za pomysł z Vivą, rozpoznam temat.

smeg napisał/a:
Polecam na początek przygarnąć mniejszą ilość szczurków, a potem stopniowo dobierać do stada kolejne ogonki, ale zachowywać różnicę wieku większą, niż pół roku (np. przygarniać po dwie rówieśniczki, ale w większych odstępach czasowych). Piszę z własnego doświadczenia - myślałam, że pół roku to wystarczający odstęp, dopóki w zeszłym roku nie posypały mi się na raz szczury 1,5-roczne, 2-letnie, 2,5-roczne i 3-letnie, straciłam z powodu chorób (wcale nie zakaźnych) 10 szczurów w ciągu roku.

Myślę o dwóch parkach w wieku mniej więcej między pół rokiem a rokiem, tak żeby się różniło. Na to ile szczur będzie żył niestety często nie ma się wpływu. Trzeba być przygotowanym.

smeg, widziałam, że oddajesz dwie samiczki. Moje śledzie były z Gdyni :)

pszczoła napisał/a:
a ja też polecam napisać do hodowców, np do Henioka z Sun'Rats, mają teraz dwa mioty:
http://forum.szczury.biz/...t=16881&start=0
http://forum.szczury.biz/...=16828&start=30

pszczoła - tego nie zrozumiałam, jako że wyżej pisałam o chęci przygarnięcia starszych szczurków, a podałaś mi linki do a) maluchów b) szczurków z hodowli. Nie zależy mi na rodowodowych szczurach. Tak samo nie chcę szukać zwierzęcia w zoologicznym.
 
     
yoss 


Dołączyła: 15 Cze 2012
Posty: 1
Wysłany: Nie Paź 26, 2014 21:15   

Dziś mieliśmy gości z Warszawy. Przyjechały w 6, wyjechała tylko 1, więc chyba się wszystkim spodobało i ogłoszenie można uznać za nieaktualne :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13