Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Pon Lis 10, 2014 14:03
[Gdańsk] oddam maluchy za miesiac :))
Autor Wiadomość
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Sob Paź 11, 2014 17:20   

Waskisongo, jeżeli maluchy wyraźnie różnią się rozmiarem, to może oznaczać, że te mniejsze dostają za mało pokarmu. Trzeba koniecznie kontrolować sytuację i sprawdzać, czy wszystkie mają w brzuchach mleko (widać je w postaci takich białych plam pod skórą na brzuchu), a te drobniejsze podstawiać samicy, bo mogą nie przeżyć. Tym bardziej, że mniej karmienia oznacza także mniej ogrzewania przez matkę.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
waskisongo 


Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 83
Wysłany: Sob Paź 11, 2014 17:28   

:shock: będe tego pilnował póki co
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Sob Paź 11, 2014 18:05   

waskisongo, Ty jesteś z Gdańska? Pracujesz, uczysz się ? Może podjechać do Ciebie sprawdzić stan maluchów, określić płeć i odmianę ?
_________________

 
     
waskisongo 


Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 83
Wysłany: Nie Paź 12, 2014 10:40   

;P napisałem pw L

DZIŚ FOTKA :mrgreen:



Dziś je obejrzałem okazało się, że mam 8 chłopców i 4 dziewuchy 8)

Dziewczynki zostają z mamą 8 chłopców na oddanie ;( już zaczynam płakać z tego powodu bo pokochałem je wszystkie
 
     
Kosek 


Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 0
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Paź 12, 2014 20:34   

z chęcią przygarnę dwóch chłopaków :D
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 17:11   
   Zwierzątka: brak


waskisongo, na pewno jesteś w stanie zostawić u siebie aż tyle szczurów? Masz już 2 chłopaków, 2 samiczki, chcesz mieć jeszcze kolejne 4 dziewczyny? Jakie są dokładne wymiary Twoich klatek?

Dziewczynki zazwyczaj bardzo szybko znajdują domy, więc na pewno nie miałbyś problemów ze znalezieniem im nowych właścicieli ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
waskisongo 


Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 83
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 20:33   

Nie oddam dziewczynek, zostaną z mamą klatki mam spore :>
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 21:00   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


waskisongo, spore to pojęcie względne - pochwalisz się wymiarami?
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
waskisongo 


Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 83
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 21:14   

Dwie klatki wysokości około 80 cm długość ok 60 cm szerokość około 40 cm. Napisane na klatkach jakies Remy :>
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 21:36   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Jeśli to interzoo Remy to ma 38x58x71 i jest to klatka, która pomieści spokojnie maluchy, ale docelowo trzeba by wyjąć piętra (zajmują przestrzeń) i wymienić na taką, której szerokość dobija do 40 cm.
Istnieje teoria, że szczury dorastają do klatki, a dorosłe nie powinny mieszkać w takiej, której któryś wymiar ma mniej niż 40 cm.
6 samiczek Ci nie pomieści niestety... Chyba, że docelowo rozejrzysz się za większą klatką.
Nie wiem, czy zaglądałeś do tego działu: http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=47 - znajdziesz trochę informacji na temat odpowiednich dla szczurów klatek, kalkulator i recenzje.
Wiesz, wielu z nas myślało, że ma duże klatki, dopóki nie dowiedziało się, jakie potrzeby mają faktycznie szczury. W razie wątpliwości, pisz :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
waskisongo 


Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 83
Wysłany: Wto Paź 14, 2014 07:39   

Nie powiedziałem że są teraz w tak wielkiej klatce maluchy z mamą...

Siedzą teraz w klatce bez pięter, klatka ma kształt trapezu

http://www.zoozoo.pl/sklep/img/p/3/9/1/6/3916.jpg (taką mam)

Symbol TRAPEZ
Szerokość 600 mm
Głębokość 370 mm
Wysokość 400 mm
Objętość opakowania (0.09 m3)

bez pięter póki co :>

Dziś rano znalazłem malucha poza domem, podniosłem go i oddałem mamie, która była w domu...oby maluchowi nic nie było, jak wrócę z pracy popatrzę czy maluchy całe, :kciuki:
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Paź 14, 2014 09:45   
   Zwierzątka: brak


Jeszcze pozostaje kwestia tego, że za 2-3 lata wszystkie maluchy na raz (łącznie z matką, bo sama jest niewiele starsza) zaczną Ci chorować i zbankrutujesz na leczeniu. Łatwiej jest mieć stadko szczurów o zróżnicowanym wieku ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
waskisongo 


Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 83
Wysłany: Wto Paź 14, 2014 10:17   

smeg ;) ja zarabiam około 5 tyś. , myśle że mnie będzie stać :> (nie chwalę się teraz, to tylko fakty)
 
     
Trzynastka 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 192
Skąd: Sopot
Wysłany: Wto Paź 14, 2014 11:33   

Off-Topic:
waskisongo napisał/a:
smeg ;) ja zarabiam około 5 tyś. , myśle że mnie będzie stać :> (nie chwalę się teraz, to tylko fakty)


Masz pracę zapewnioną na następne 3 lata? W 100%? Zazdroszczę ;)
 
 
     
waskisongo 


Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 83
Wysłany: Wto Paź 14, 2014 18:10   

Oglądałem teraz maluchy ;P wszystkie całe, brzuchy pełne wszystkie tego samego wzrostu, na cmokanie wzbudza sie ich ciekawość chyba , bo nagle się ożywiają :p meszek już mają, boże jakie one śliczne są :mrgreen: ogólnie póki co ok.

:kciuki: oby tak dalej

PS: DZIŚ PROWADZIŁEM ROZMOWE Z PANIĄ Dimishka W SPRAWIE KLATKI DLA MNIE WSZYSTKO UZGODNIONE TERAZ TYLKO KWESTIA spotkania się :) ( SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA DLA PANNY SMEG ZA ZAANGAŻOWANIE I POMOC )

To chyba tyle póki co

http://m.zooplus.pl/shop/...a_fretek/135801 <- klatka bedzie taka :>
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13