Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Łączenie: samice z samcami kastratami
Autor Wiadomość
Andzia 
Chemngetuim?



Dołączyła: 01 Lip 2007
Posty: 1512
Skąd: Bielsko - Biała/Kraków
Wysłany: Pon Lip 02, 2007 13:12   
   Zwierzątka: 4 blaski szmaragdowego księżyca,Egir,Darshan i Taran


Off-Topic:
Dzięki :wink:
_________________
"Człowieku okryty pyłem martwych słów, wykąp swą dusze w milczeniu..."
Wciąż w moich myślach...Klemens ['], Lita ['], Nadzieja ['], Uwe ['], Nosek ['], Tino ['], Taran ['], Fokus ['], Imbir ['], Gent [']...część mnie odeszła razem z Tobą...Tęsknie...
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Lip 02, 2007 13:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Lip 06, 2007 20:47   
   Zwierzątka: ogonki, smok


Andzia, nie widać jeszcze jajeczek u samca?

Już wszystko wiem, doczytałam w "rozmnażaniu" :wink:

Moim zdaniem te maluchy na pewno nie mają dwóch miesięcy
_________________
u nas legwan Bazyli ; 2 ogonki z Merchowego Pola (Aayla i Ylesia) oraz Paja, Tea, Milka, Ashna, Dela, Nita, Navi, Ktosio, Misia, Gabi, (Celia i Chanel) of Anahata
TM:Gucia, Fela, Mela, Jaga, Vani, Buba (Erato of Zirrael), Blusia (Kiara Rat's Troop), Bonita, Kiva (Electra of Zirrael), Tola, Tanita of Zirrael, Kola, Estelka Merchowe Pole, Klarysa, Elwirka MP, Edgar MP, Rolfik Rattery Rattonia, Jadzia MP, Enya MP, Klemens, Jula MP, Geminia MP, Pela Baltic Rats, Gotika MP, Felisia MP, Karina, Irenka MP, Inka MP, Pola MP, Petra MP, Żytnie Ziarko of Smeagolie, Selonia MP, Zubejda of Smeagolie, Korina, Stefek [*][*] [*]
 
     
Andzia 
Chemngetuim?



Dołączyła: 01 Lip 2007
Posty: 1512
Skąd: Bielsko - Biała/Kraków
Wysłany: Pon Lip 09, 2007 11:37   
   Zwierzątka: 4 blaski szmaragdowego księżyca,Egir,Darshan i Taran


No to w takim razie Pan w zoologicznym chyba nie nadaje się do tej pracy...Czy wet jest w stanie jakoś w przybliżeniu określić ich wiek?? :roll: Dzięki :usmiech:
_________________
"Człowieku okryty pyłem martwych słów, wykąp swą dusze w milczeniu..."
Wciąż w moich myślach...Klemens ['], Lita ['], Nadzieja ['], Uwe ['], Nosek ['], Tino ['], Taran ['], Fokus ['], Imbir ['], Gent [']...część mnie odeszła razem z Tobą...Tęsknie...
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 09, 2007 11:38   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Off-Topic:
Andzia, dobry weterynarz oczywiście.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 12:26   4F+2F+1M-kastrat
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Co prawda odpowiedniej klatki jeszcze nie ma ale wole wcześniej przygotować się na łączenie. Na razie moje szczury podzielone są na 3 klatki, 4 samiczki w jednej, 2 panny w drugiej i kastracik w trzeciej. Nie mam pojęcia jak je łączyć :roll: Szczurzaste znają sie doskonale, cały czas biegają razem po pokoju, jedna z "bliźniaczek" spędziła nawet jedną noc w klatce "czwórki", skończyło się tylko na jednej rysie na pyszczku. Z samymi samiczkami nie miałabym problemu, wiem jak postępować, ale nie wiem co z kastratem? Przy samiczkach łączy się bez jedzenia a co ze stadem dwupłciowym? Zastanawiałam się też czy przy całkowicie nowej i bardzo dużej klatce (Furet Tower) z nowym wyposażeniem nie dałoby sie po prostu wpuścić potworów razem do klatki i pilnować, obserwując jak sie zachowują? Może byłyby tak zainteresowane nowym domkiem że nie zwracałyby na siebie większej uwagi?
Boje sie też ogólnie łączenia z Fuksem. Jest szczurkiem z interwencji, został wykastrowany bo był strasznym agresorem, jest dwa razy większy od moich samiczek (największa ma 0,3 a on 0,53), nie wykazuje większej agresji, ewentualnie stroszy sie na Soli (przywódczyni stada) a ona na niego albo przygniata Afere i Misie do podłogi gdy za bardzo za nim łażą.

Bardzo prosze o jakiekolwiek rady czy spostrzeżenia :)
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 13:27   

Ninek napisał/a:
nie dałoby sie po prostu wpuścić potworów razem do klatki i pilnować, obserwując jak sie zachowują?

Wydaje mi się, że to może być bardzo fajny i bezproblemowy sposób, zwłaszcza, że szczurzaste znają się z wybiegów.
 
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 01:33   

Houston, mamy zgrzyty natury sercowej. Jestem tak zestresowana, że aż wylazłam z betów, zeszłam na fajkę i trza mi rady i ratunku ; )

Otóż zapoznaję mojego nju Farinellego, znaczy się Bjarnego, z babami. Na razie bez łączenia, tylko mocno kontrolowany spacer po łóżku i moich kolanach.
Ronja reaguje jak zakochana pensjonarka, drepci wokół z ogonem na sztorc i przygląda się menowi z podziwem, Bjarne niucha z miłością, łazi za nią krok w krok - generalnie jest ok i będą żyli długo i szczęśliwie, mam wrażenie. Problemy pojawiły się, kiedy wyciągnęłam Lovis. Lovis na widok Bjarnego kwiknęła histerycznie i zaczęła zwiewać po całym pokoju ogromnymi susami, nie wiem, czy to rujka, czy jakaś psychoza, w dodatku jak próbowałam ją złapać, bo sprawiała wrażenie strasznie zdenerwowanej, to zaczęła skrzeczeć, wić się i wrzeszczeć w mojej dłoni, jakbym ją obdzierała ze skóry. A teraz siedzi w wolierze i się mnie boi, to chyba reakcja na zapach Bjarnego. Prawie nie wychodzi z domku, na widok mojej dłoni chowa się za Ronję z panicznym wytrzeszczem, a jak udało mi się ją smyrnąć po grzbiecie, to pisnęła i uciekła. Dodam, że zawsze sama wyłazi z klatki, czepia się mojej ręki i zawsze jest chętna do wyjścia - a teraz nic, siedzi wystraszona. W dodatku od zawsze wykazywała objawy sporej nimfomanii, czego się nie dało powiedzieć o dzisiejszym dniu. Nie wiem, co robić dalej, bo takie histeryczne reakcje przyprawiają mnie o palpitacje serca, a jak ich nie połączę, to kaplica.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 05:30   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Fea, u mnie było tak, że zabierałam się za łączenie Cyrusa z babami z ochotą, podbudowana opowieściami, jak to łatwo połączyć kastrata i samice. U mnie było np. bardzo źle - strach, na przemian z rujami, wrzaski. Bianca NIGDY nie zaakceptowała Cyrusa, zawsze się na niego darła i przykro to mówić, ale unormowało się po jego śmierci.

Lovis jest w szoku, boi się Bjarnego. Musisz powoli, i bez pośpiechu je łączyć (może jakiś neutralny teren, np. inny pokój?). To niestety może potrwać, ale pewnie nie będzie aż tak źle jak u mnie, bo moja Bianca była zołza ;)

Aaaa Feja, a to u Lovis to na pewno nie była rujka? Samice w rujce są zawsze takie lekko kopnięte, ale z drugiej strony powinna się mu nadstawiać, a nie aż tak zwiewać :drap:
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Fea 



Dołączyła: 21 Lis 2006
Posty: 1150
Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 08:05   

Kurcze, nie wiem, może rujka. Niby miała zadarty ogon, ale trudno mi ocenić, bo się tak wściekle darła i zwiewała, że łojeżu. W każdym razie żadnego wachlowania się uszami nie było.
Dziwi mnie to, bo przecież Heike nie raz startował do niej z zębami, a na niego reaguje spokojem i zainteresowaniem. Wniosek, że część bab jednak lubi brutali...

edyta/
Njus. Dziewczyny biegały, puściłam Bjarnego, Lovis od razu zwiała mi z kwikiem na ramię, a co najgorsze, Ronja po chwilowej obserwacji kwiczącej koleżanki też zaczęła uciekać. I teraz mam dwie drące się baby i jednego zrozpaczonego chłopa do połączenia. Nie wiem, jak ja to zrobię, wrzask jest straszny.
_________________
Można pogłaskać naszego królika i nadać mu imię. Królik ma to w dupie, a państwu będzie miło.

pisz, dopóki nie uwolnisz wszystkich
 
     
Misquamacus 
Kuba


Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 110
Wysłany: Pią Mar 07, 2008 16:47   2 siostry + kastrat ?
   Zwierzątka: 3 szczurze panny


Hej :)
chcę połączyć 2 siostry, roczne z kastratem w podobnym wieku.
Jak powinno przebiegać łączenie ?
Czy w związku z tym, że to samiec (chodż bezjajeczny ;) ) będzie łatwiej ?
zdecydowałem się na kastrata, ze względu na to, że boję się połączenia z małą samiczką.
pozdrawiam Kuba :)
_________________
"A kiedy nadejdą deszczowe dni nauczę się chodzić między kroplami ..........."
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 07, 2008 16:58   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Misquamacus, podobno (!) kastraty świetnie się łączą z samicami. Ja mam akurat kiepskie wspomnienia, miałam kastrata i nigdy baby go nie zaakceptowały do końca. Całe życie miał przechlapane niestety, pomimo długiego łaczenia. Też miałam nadzieję, że będzie super - niestety nie było. Uważam, że może być różnie, tak jak przy samych samicach czy samych samcach.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 07, 2008 19:34   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Layla napisał/a:
podobno (!) kastraty świetnie się łączą z samicami.

Potwierdzam! :wink:
Layla napisał/a:
miałam kastrata i nigdy baby go nie zaakceptowały do końca.

Bo to działa w jedną stronę.
Kastraty (jajcarze też :twisted: ) bardzo lubią być łączeni z panienkami.
Ale czy panienki zechcą zaakceptować kastrata to już inna bajka... :roll:
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 07, 2008 19:37   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


PALATINA napisał/a:
Ale czy panienki zechcą zaakceptować kastrata to już inna bajka... :roll:


Dlatego uważam, że może być różnie, jak przy każdym łączeniu.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 07, 2008 19:53   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Layla napisał/a:
Dlatego uważam, że może być różnie, jak przy każdym łączeniu.

Łatwo i bezproblemowo jest tylko z maluchami.
A tutaj jest tak, że jedna strona jest nastawiona pozytywnie, więc juz połowa sukcesu (zazwyczaj! Nie mówię, że zawsze!!!).
To trochę tak jak łączenie z uległym, spokojnym szczurem. Jeszcze mamy drugą stronę, która też ma coś do powiedzenia. :wink:
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 07, 2008 19:55   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


PALATINA, ja akurat mam kiepskie doświadczenia. Moje stado z kastratem było najmniej zgranym stadem, jakie miałam (została z niego jedynie Aria i jej nowe stado jest b. zgrane). Po prostu uważam, że nie należy się nastawiać, że na pewno będzie ok ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.31 sekundy. Zapytań do SQL: 13