Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Łączenie: samice z samcami kastratami
Autor Wiadomość
Lowenstein 



Dołączyła: 26 Cze 2012
Posty: 872
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 06:56   

Czy ten temat można zastosować z odwróceniem? Cali mężczyźni i sterylizowane samice? Powoli myślę o sterylizacji Timi i Timey w celu ewentualnego połączenia ich z moimi Braćmi D of SR.
_________________
Ze mną: Kal-El+Mohinder+M. Guerin+Severus+Sirius Za TM: Elle [*] Timi [*] Dean [*] Dunek [*] Timey [*] Mosby [*] Mitra [*] Jasper [*]


BZOWA HORDA - Kal-El, Mohinder, M. Guerin, Severus, Sirius ,
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 12:39   

Lowenstein, schemat łączenia czy typ stada? Jak najbardziej można łączyć kastrowane samice z pełnojajecznymi samcami, zasady łączenia podobne jak w przypadku innych stad.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 20:53   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Lowenstein, można. ;) Wiele zależy od samców, które masz - większość samców nie próbuje kopulować z samicami, które nie mają rui, ale czasami zdarzają się nadpobudliwe hormonalnie, czy dominacyjnie i wtedy mogą zamęczać samiczki. Ale można spróbować i zobaczyć, jak im się będzie układać.
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
milek 


Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 4
Wysłany: Sob Cze 28, 2014 22:58   

Jak to jest w końcu z tym łączeniem kastratów i samic? Po 2 tygodniach, czy można bez obaw wcześniej? Vet mi powiedział, że 5 dni, ale tutaj widzę inne opinie.
 
     
Ajrisz 


Dołączyła: 26 Kwi 2013
Posty: 49
Wysłany: Sob Cze 28, 2014 23:09   

http://szczury.org/viewto...=19947&start=15 tutaj jest opisane dokladnie na podstawie doswiadczenia :)
 
 
     
milek 


Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 4
Wysłany: Sob Cze 28, 2014 23:14   

Bardzo dziękuję :wink:
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Cze 29, 2014 14:03   
   Zwierzątka: brak


Dla pewności na Twoim miejscu i tak poczekałabym ze dwa tygodnie ;) Jeszcze parę lat temu polecało się czekanie 3-4 tygodnie, ale to już chyba nadmierna ostrożność.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Cze 29, 2014 17:25   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ja czekałam do zagojenia ran.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
katku_kaulitz 


Dołączyła: 20 Sty 2015
Posty: 5
  Wysłany: Wto Sty 20, 2015 06:55   Łączenie wykastrowanego samca z samiczką.
   Zwierzątka: Szczury


Hej.

Przedwczoraj straciłam mojego szczura. Jego brat ostatnio był bardzo agresywny, dlatego umówiłam go na kastracje, niestety do zabiegu pozostało jeszcze kilka tygodni. Niestety podczas jednej z walk, jeden Szczurek zagryzł drugiego. Nie mogę teraz patrzeć na to jak się męczy. Wiec postanowiłam poszukać mu nowego przyjaciela. Znalazłam mu starszą od niego o 3 miesiące (mój ma 7) szczurzyce. Chciałabym ich połączyć dopiero po kastracji mojego szczurka. Tylko nie wiem jak się do tego zabrać i po jakim czasie od zabiegu mogę je połączyć. Boję się, że nawet po kastracji mój ogonek będzie agresywny. Jak do tego zabrać?.

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Wto Sty 27, 2015 18:12 ]
Połączyłam z istniejącym tematem.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sty 20, 2015 07:38   
   Zwierzątka: brak


Przede wszystkim musisz odczekać min. 2 tygodnie po zabiegu, bo samiec jeszcze przez tyle czasu po kastracji może być płodny. Agresja mija zazwyczaj po ok. 3 tygodniach, czasem dłużej. Sposób łączenia jest standardowy, taki jak przy szczurach tej samej płci - http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13141 tu jest poradnik. Skoro Twój szczurek ma za sobą taką przeszłość, zachowaj szczególną ostrożność i nie spiesz się z żadnym z etapów.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
katku_kaulitz 


Dołączyła: 20 Sty 2015
Posty: 5
Wysłany: Wto Sty 20, 2015 07:55   
   Zwierzątka: Szczury


A co z nocą? Czy na noc zostawić szczury razem w klatce jeśliby nie było żadnych agresji między szczurami,czy nowego ogonka przenieść do mniejszej klatki?.Przyznam,że zawsze w nocy czuwałam aby nie dochodziło do szczurzych walk,ale teraz się trochę boję,wiem też,że pewnie będę musiała wyjść do szkoły i zostawić szczury na kilka godzin same w domu,czy w wtedy mogę je zostawić razem w klatce?. Trochę się boje.. :(
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sty 20, 2015 08:01   
   Zwierzątka: brak


Raczej nie połączysz ich w jeden dzień, więc na początku będą musiały spędzać noce osobno i mieszkać w oddzielnych klatkach. Zostaw je razem w klatce dopiero, gdy zauważysz oznaki przyjaźni przy łączeniu na neutralnym terenie lub w transporterze - iskanie, przytulanie, spanie obok siebie.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
katku_kaulitz 


Dołączyła: 20 Sty 2015
Posty: 5
Wysłany: Wto Sty 20, 2015 08:04   
   Zwierzątka: Szczury


Mam jeszcze jedno pytanie,klatki powinny być wtedy w oddzielnych pomieszczeniach czy w tym samym?.
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 20, 2015 10:30   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


katku_kaulitz napisał/a:
Mam jeszcze jedno pytanie,klatki powinny być wtedy w oddzielnych pomieszczeniach czy w tym samym?.

Mogą być w osobnych, a jeśli w tym samym to jak najdalej od siebie.
Oczywiście jak będziesz w szkole to też powinny być rozdzielone...
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
katku_kaulitz 


Dołączyła: 20 Sty 2015
Posty: 5
Wysłany: Wto Sty 20, 2015 12:34   
   Zwierzątka: Szczury


Mój szczur jest typem,który się nie interesuje kablami,firankami,doniczkami(jedynie jakieś papiery kradnie i zanosi za szafę,ale ich nie drze c; ),po prostu mogę go spokojnie wypuścić i wiem,że nic nie zrobi. Tak samo było z szczurem,który odszedł. Czy jeśli okaże się,że nowy szczurek jednak wykazuje skłonności do gryzienia kabli etc. to można go jakoś tego oduczyć?. :?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 11